Домашни маски за коса против пърхот?

  • 3 265
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! От няколко месеца имам много упорит пърхот, които не изчезва след употребата на специализираните шампоани. Дори след като я измия тя все още е пълна с пърхот. Споделете домашни маски или други средства, които са ви помогнали с този проблем. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 7 325
Слагаш малко сода в шампоана.
Едно време продаваха едно хапчета, май низорал се казваха ( не съм много сигурна в името ), които също се разтваряха в шампоана и според приятелките ми имаха ефект. Аз не съм пробвала.

# 2
  • Мнения: 448
Вместо шампоан си измиваш косата с крем за бръснене "Каро". След това само балсам. Или с друга марка крем за бръснене, но да е крем (като от едно време), а не гел или друго.  Peace

# 3
  • Мнения: 6 529
Вместо шампоан си измиваш косата с крем за бръснене "Каро". След това само балсам. Или с друга марка крем за бръснене, но да е крем (като от едно време), а не гел или друго.  Peace

Това някой пробвал ли го е?  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 540
Аз имам същия проблем,записвам се да следя  Peace

# 5
  • Мнения: 448
Вместо шампоан си измиваш косата с крем за бръснене "Каро". След това само балсам. Или с друга марка крем за бръснене, но да е крем (като от едно време), а не гел или друго.  Peace

Това някой пробвал ли го е?  Thinking

Да, аз. Знам го още от дете този... трик  Grinning Крема за бръснене омекотява и хидратира кожата, предпазвайки я от излющване. Така действа и на скалпа, но пък доста втърдява косата, затова трябва след него да се сложи балсам. Казах крем "Каро", защото не знам в по-модерните кремове какви съставки има. Разбира се, за упорит пърхот  ще трябва да се използва няколко миения, иначе на мен ми е действал и от първи път след раздразненеие и излщюване на скалпа от агресивен шампоан.
Друго, което мога да препоръчам е да се използват бебешки шампоани. Както и натурални масла. Например 30мин преди миене, скалпа да се намаже с масло от жожоба.
Щях да забравя... Масло от розмарин действа страхотно( в шампоана, в маска, в лосион  без отмиване)

# 6
  • Мнения: 3
Слагаш малко сода в шампоана.
Едно време продаваха едно хапчета, май низорал се казваха ( не съм много сигурна в името ), които също се разтваряха в шампоана и според приятелките ми имаха ефект. Аз не съм пробвала.

Здравейте, има шампоан Низорал и е добър. Не е домашна рецепта, но е за проблемна кожа. Все пак ще е добре да знаете какъв вид пърхот имате и тогава да прилагате домашно лечение или да закупите подходящ шампоан/мазило. Дано съм помогнала Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте,

Много интересни съвети. Ще ги изпробвам.

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт