Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 12

  • 56 461
  • 776
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 109
Честит 8-ми март!
Аз ги спрях на 17.09.2015. За съжаление често ми се допушва, но е за кратко и удържам фронта. Скоро видях познат, който след 15 години от спиране на цигарите отново е пропушил. Може би завинаги ще съм "бивш пушач", но не и непушач.....Кой знае. За сега съм  + 5 кг. и явно ще трябва да се взема в ръце, но съм готова да изям всичко, което се изпречи пред погледа ми Wink

# 16
  • Мнения: 242
Честит празник мили дами  Flowers Bouquet. Аз днес навършвам седем бездимни месеца  Grinning, спрях ги на 8.8.2015, помня че беше неделя, нищо специално на този ден. На всички колебаещи се, животът без цигари е не само възможен,но е толкоа хубав и приятен  Heart Eyes. Цигарите не ви дават абсолютно нищо, освен бръчки, лош дъж, жълти зъби и ..зависимост. Махайте гиии  Hug

# 17
  • Мнения: 290
Честит 8-ми март!
Аз ги спрях на 17.09.2015. За съжаление често ми се допушва, но е за кратко и удържам фронта. Скоро видях познат, който след 15 години от спиране на цигарите отново е пропушил. Може би завинаги ще съм "бивш пушач", но не и непушач.....Кой знае. За сега съм  + 5 кг. и явно ще трябва да се взема в ръце, но съм готова да изям всичко, което се изпречи пред погледа ми Wink
ritun, а ти когато беше непушач, още преди първата цигара, това попречи ли ти да я запалиш? И тя дали не се оказа също толкова опасна, колкото една евентуална в момента? Пиша го това, защото аз преди да пропуша, когато бях абсолютна непушачка, гледах приятелките си, които пушат и някак незнайно как и на мен  ми се искаше да я пробвам тази залъгалка. И после знаете как е. Първите няколко ми бяха отвратителни, но после взе да ми харесва (сиреч пристрастила съм се вече) и така си пуших 12 години. Сега ако запаля, пак няма да ми хареса. Знам, защото съм имала доста провалени опити за спиране. Но след това сценарият ще се развие както първия път, всеки следващ път ще е като първия, докато не спрем да се поддаваме на тези фалшиви стимули. Та мисълта ми е: няма нужда да се измъчваш, че ще си бивш пушач. Никой непушач не е застрахован от пропушване. И ти не си. Всичко зависи от теб!
Честит празник, дами! Бъдете винаги красиви, усмихнати и вдъхновени!  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 954
Цоп и аз в любимата тема.  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 868
Здравейте, ще се присъединя към вас. Отказах този вреден навик през месец февруари на далечната 2009 година. Не се определям като непушач, а като бивш пушач. Звучи като бивш наркоман, нали?  ooooh! Цигарите ги спрях от раз ... една сутрин, след като почти не можех да дишам, тъй като предишният ден бях изпушила почти 2 кутии, си казах СПРИ! Време е да се вземеш в ръце и да спреш. И така стана. Не запалих повече нито една цигара. Имах у дома една начената кутия, даже си спомням каква марка бяха, до скоро ги подмятах в шкафа  Grinning, но така си и останаха. С това искам да кажа, че и без цигари се живее.

И сега проблемът ми - от известно време ми се въртят едни еретични мисли как паля цигара (този пусти навик не умира  ooooh! ), как дърпам дима и въобще целият този ритуал на пушенето. Защо след 7 години ми се случва това? Не искам да се връщам към пушенето! Не, не и не! До този момент от самата мисъл за цигара ми се гадеше, а сега какво става? Имали ли сте такъв проблем и как се справихте с него?

# 20
  • Мнения: 4 954
Атари, не се поддавай. Ще мине, период някакъв, но толкова си издържала, няма защо да си проваляш живота отново.

# 21
  • Мнения: 304
Честит 8-ми март!
Аз ги спрях на 17.09.2015. За съжаление често ми се допушва, но е за кратко и удържам фронта. Скоро видях познат, който след 15 години от спиране на цигарите отново е пропушил. Може би завинаги ще съм "бивш пушач", но не и непушач.....Кой знае. За сега съм  + 5 кг. и явно ще трябва да се взема в ръце, но съм готова да изям всичко, което се изпречи пред погледа ми Wink
ritun, а ти когато беше непушач, още преди първата цигара, това попречи ли ти да я запалиш? И тя дали не се оказа също толкова опасна, колкото една евентуална в момента? Пиша го това, защото аз преди да пропуша, когато бях абсолютна непушачка, гледах приятелките си, които пушат и някак незнайно как и на мен  ми се искаше да я пробвам тази залъгалка. И после знаете как е. Първите няколко ми бяха отвратителни, но после взе да ми харесва (сиреч пристрастила съм се вече) и така си пуших 12 години. Сега ако запаля, пак няма да ми хареса. Знам, защото съм имала доста провалени опити за спиране. Но след това сценарият ще се развие както първия път, всеки следващ път ще е като първия, докато не спрем да се поддаваме на тези фалшиви стимули. Та мисълта ми е: няма нужда да се измъчваш, че ще си бивш пушач. Никой непушач не е застрахован от пропушване. И ти не си. Всичко зависи от теб!
Честит празник, дами! Бъдете винаги красиви, усмихнати и вдъхновени!  bouquet

Напълно съм съгласна. Свидетел съм на много случаи, на непушачи, които почват, да пушат на възраст над 35. За мен това е пълна глупост. Едно е да си келеш и да го направиш с детския си акъл, друго е да си зрял и осъзнат и все пак, да пропушиш.

# 22
  • Мнения: 1 004
Здравейте, ще се присъединя към вас. Отказах този вреден навик през месец февруари на далечната 2009 година. Не се определям като непушач, а като бивш пушач. Звучи като бивш наркоман, нали?  ooooh! Цигарите ги спрях от раз ... една сутрин, след като почти не можех да дишам, тъй като предишният ден бях изпушила почти 2 кутии, си казах СПРИ! Време е да се вземеш в ръце и да спреш. И така стана. Не запалих повече нито една цигара. Имах у дома една начената кутия, даже си спомням каква марка бяха, до скоро ги подмятах в шкафа  Grinning, но така си и останаха. С това искам да кажа, че и без цигари се живее.

И сега проблемът ми - от известно време ми се въртят едни еретични мисли как паля цигара (този пусти навик не умира  ooooh! ), как дърпам дима и въобще целият този ритуал на пушенето. Защо след 7 години ми се случва това? Не искам да се връщам към пушенето! Не, не и не! До този момент от самата мисъл за цигара ми се гадеше, а сега какво става? Имали ли сте такъв проблем и как се справихте с него?

Много благодаря за поста  Peace Пожелавам ти да си останеш бивш пушач  Hug Но за мен твоят пост доказва, че това, което е  днес, може да не бъде по същия начин утре. Всичко отминава, всичко се променя и ако днес ти е лесно и си на 100% сигурен в нещо, утре може да е точно обратното. Така че човек трябва винаги да внимава за изкушения и провокативни мисли.
Много хубаво число си закръглила, иска ми се и аз да стигна това време без цигари  bouquet

Моят съвет е да прочетеш Алън Кар, да се опиташ да се надъхаш наново, колко е хубаво да си непушач. Защото с времето човек забравя, еуфорията отминава, не помниш лошите страни на цигарите, а остава само тази измамната. Затова ти е нужно надъхване.

# 23
  • Мнения: 2 868
Estlar, gerri_p благодаря ви  bouquet

gerri_p ще стигнеш и ти 7 години без цигари, че и повече  Hug Много си права като казваш, че човек трябва да внимава за изкушенията и провокативните мисли. Явно самата мисъл за изпитваното удоволствие, докато се дърпа от цигарата е запомнена и мозъкът си търси наркотика дори и след 7, че и няколко пъти по 7 години. В никакъв случай няма да се поддам на провокацията, защото помня колко ми беше гадно след изпушени 2 кутии цигари  Sick Май имах нужда от надъхване, потупване по рамото и едно браво  Hug bouquet

# 24
  • Мнения: 12
Здравейте! Аз отказах цигарите на 25.01.2009г. Отказах ги отведнъж, не беше лесно, но не е невъзможно. Стимул ми е било колкото здравето, толкова и парите. Може да е глупаво, но пък свърши работа.Винаги когато ми е минавала мисълта за цигара съм си повтаряла, че човек не се ражда пушещ, значи може и без тях. За мен няма нищо по хубаво от това да не съм зависима от някакъв си вреден навик. Пожелавам ви да имате силата да издържите и в по нататъшните дни, когато волята ви започне да отслабва. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 88
Хайде и аз да ви последвам в любимата тема Hug
Момичета Честит празник !Много усмихнати,весели и здрави да сте без вредните цигари!А аз да ви се похваля днес празнувам 2 празника -2 години без цигари bowuu просто е невероятно как мина времето и колко добре се чувствам!Не съм спестила,но и от нищо не съм се лишила,много по спокойна се чувствам,по друг начин гледам на нещата ,по малко се "паля"за глупости....изобщо само плюсове откакто не се тровя!Доволна съм от решението което взех преди 2 години!На всички които решават да спрат цигарите мога да кажа -най-трудно е да се вземе решението,оттам насетне ,когато си убеден ,че вече не искаш да пушиш просто не палиш и това е!!!!Успех на всички!Весел празник!

# 26
  • Мнения: 2 309
Преди няколко дни сънувах как някой ми предлага да си свия цигара и аз май пуших... честно казано ме беше малко срам да го споделя с вас, но след като прочетох историяа на atari разбирам, че няма значение коко дни/месеци и години не си пушил/а ... понякога тази гадост е силно загнездена в теб и се опитва отново да ти контролира живота  Tired Хубавото поне е, че гаденето наминава (но пък ми се вие свят) и отвращаването от цигарите си продължава! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5
Искам да откажа цигарите! Помощ!

# 28
  • Мнения: 4 393
Аз от 1-ви февруари не пуша, и не ми се пуши, или поне рядко.
Лошото е, че отвреме навреме пуша електронна цигара и ми е дори по-трудно да откажа нея. Успокоявам се, че не е вредна, че не е скъпа и пр., и не знам кога ще намеря сили да откажа и нея. Предишния път, когато не пуших, ги отказах за цели две години, но и тогава първите 4 месеца пушех електронна цигара. Ще следя темата, за да опитам да почерпя сили от вас.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Искам да откажа цигарите! Помощ!
Ако искаш, можеш! Peace
Спрях цигарите на 8-ми Януари. 2 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт