Захранване на бебе с колики - Кога?

  • 5 536
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Бебето ми е на 4 месеца и има все още доста колики. Пробвахме какво ли не, няма голям ефект, пак му давам капки, но чакам вече да отминат. Четох, че някои деца имат до 7 месец колики, нищо чудно и при нас да е така, защото не виждам кой знае какво подобрение във времето. Единствено вечер спи малко повече, но през деня пак само плаче.
Само на АМ е.

Въпроса ми към вас е, кога да го захраня? Мислех към началото на 5 месец, но ако още има колики да изчакам ли? Ще се допитам скоро до педиатърката, но имам нужда и от вашето мнение и опит.
Ако го захраня, докато има колики, дали няма да се увеличат? И се чудя с какво да започна - каша или зеленчук?

Благодаря.

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 12:36 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 292
Ако няма нещо, което да налага захранването можеш спокойно да изчакаш до шести месец или до намаляване на коликите. Възможно е със захранването да се върнат, в случай че вече няма, възможно е и да се засилят ако има. Възможно е и да не му повлияе захранването на коликите.
Можеш да пробваш ден два и ако не му е добре да спреш и след известно време да започнеш пак.

Аз смятам, че кашата не е подходяща за първа храна тъй като в тази възраст храносмилателната система на бебето произвежда изключително малки количества от ензима амилаза, необходим за разграждане на сложни въглехидрати като зърнените храни.
Този ензим се съдържа в кърмата и това би могло да доведе до по лесното храносмилане на въглехидратите (поради същия ензим и каша разредена с кърма се втечнява много бързо).

Лично аз мисля да въведа кашата след десетина дни (при навършени 7 месеца на бебо) и то домашно приготвена от изкиснат кафяв ориз.

Подходящи първи храни според мен са тиква, сладък картоф, морков и др..

 Peace

# 2
  • Мнения: X
Много благодаря.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Като всяко друго бебе - след като навърши 6 месеца. Със зеленчук подходящ за възрастта. Чувала съм и авокадо като първа храна. Кашата (безглутенова) се въвежда месец след захранването, като следобедна закуска.

# 4
  • Мнения: X
Благодаря ви. bouquet

# 5
  • Мнения: 51
Здравейте извинете че се набутвам в темата,но наистина имам нужда от съвет.Бебчето ми е на 4месеца и 10дена. От както е навършил 2 месеца няма колики,но от 20 дена и повече постоянно се свива и плаче,ходих на педиатър и ми казаха рефлукс сменихме АМ и ни дадоха сироп,така няколко дена и нищо,после ми изписаха някакви други лекарства и пак нищо и от утре сме на Фризолак и шуслерови соли,като личната мисли,че са колики.Проблемът ми е следния от както бебчо е навършил 2 месеца педиатърката ме кара да давам сок,аз не давам до сега после ми каза да почна със плодово пюре и днес като ходих пак същото нещо ми каза,даже ми се скара ,че бебето има нужда от витамини и съм го била много забавила.Какво да правя вече не знам не искам с тия болки да му давам сокове и разни такива,но тя вика,че те не влиаят на корема.Моля ви дайте ми някакъв съвет.Благодаря предварително.

# 6
  • Мнения: X
Като има болки изчакай със захранването. Сокове въобще не е хубаво да се дават скоро, защото не се усвояват добре от организма.
Ако ще започваш захранване се започва с каша или зеленчуково пюре, а не плодово.
При нас на 5м коликите минаха, дано и при вас минат скоро.

# 7
  • Мнения: 1
Здравей те от скоро съм майка и съм редовна в сайта.В момента ме вълнува темата за коликите  лекуваме ги с ЛЕФАКС.Видях че има майки който го търсят мога да помогна приятеля ми ходи всяка седмица в Германия  и има възможност да купува.Някой майки могат да ме разберат погрешно искам да помогна защото на нас ни помага.

Общи условия

Активация на акаунт