50% такса за детска градина отпада при припознато дете???

  • 5 259
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 415
Аз мисля, че е справедливо, ако майката наистина не е самотен родител, а просто няма брак с бащата Naughty
newsm10

# 46
  • Мнения: 8 917
Никой никого на сила не е карал да се жени!Както каза Isa по-нагоре щом си имал пари за сватба,ще имам и за детска градина Wink

Виж сега, аз говорех за нещо съвсем различно (моята позната не е знаела, че мъжът й ще умре - в случая застраховани няма).
Не искам да се карам с никого, но изказването ти ме кара да стана цинична - в този дух - никой никого не е карал да има деца като самотен родител - щом си решил да имаш дете, значи ще си намериш начин да си го издържаш.
Аз лично имам пари и за сватба, и за гледане на 2-те ми деца и за още 2, ама ако мъжът ми вземаше 1800 лв. на седмица щеше да ми е най-малкото неудобно да се бия в гърдите колко съм "самотна".
Идиотско и грозно е да се приравняват жените без брак, които живеят с приятелите си и отглеждат общите си деца с жените, които наистина са самотни майки (изоставени, вдовици и т.н.), както и разведените с висока издръжка и разведените, дето не са видяли и 1 ст. от "бащата".
А термин малка и голяма несправедливост няма, защото малките камъчета преобръщат колата.
По същата логика, нормално е това (казвала съм го доста пъти), че една зам. министърка се опита да ме накара да извадя на дъщеря й дипломатически паспорт и да я "командировам" в колеж в Лондон. Ами, разбира се, нали може да "измуфтим" държавата.
Повече няма да се намесвам в темата. Извинявам се за отклонението, но ми писна от Андрешковци.
smile3501Браво, azaf !Много добре казано newsm1 По този повод оня ден говорих със свекърва си - момичето, което работи на магазина до тях е омъжена за техен съсед, има 2 дечица...обачееее, съседът си има абсолютно легално любовница и си живее при нея....и тя както се предполага е "самотна майка"...момичето в магазина няма на кой да разчита - майка й е починала доколкото знам, а бащата е зле и иска не иска живее при неговите родители с дечицата им /родителите му я подкрепят/, а той не се прибира у дома - омъжената му жена плаща двойно за всичко, а любовницата му като самотна майка си ползва помощите, намаленията и неговата заплата Wink...парадокс, но истина...вярно, че по този начин с 50% намаление на самотните майки не се натоварват останалите , но в случая с тази, чийто баща на детето й внася 1800 лв и тя се натиска да ползва привилегии е нагличко...което доказва, ме всичко е въпрос на съвест Peace

# 47
  • Мнения: 581
Изобщо в нашата България кое ли пък е уредено както трябва. Първото ми дете е от разтрогнат брак. Така и не плати нито лев издръжка независимо от делата и т.н. Като ходя да уреждам детските е едно тичане, дори преди време ми искаха документ от съда, дали скоро съм водила дело за издръжка, като че някой може да го задължи да плаща...Побеснях! Всичко е въпрос на съвест и отношение. Сега ще имам второ дете и него ще гледам сама. Надявам се да го припознае  тъй наречения татко, но в крайна сметка си оставам самотна майка без помощ от страна на мъжката бивша страна в живота ми независимо за кое дете идва реч. Та в крайна сметка би било хубаво да се помисли изобщо за майките и условията, които ни се предлагат в нашата България. Реалността е тъжна. Много тъжна. Разни служители те гледат под лупа сякаш си извънземна поради факта, че си майка или ще ставаш такава. Изобщо пълна подигравка и абсурд. Не мисля, че е справедливо да отпада 50 процента таксата намаление за припознато дете, защото в крайна сметка мъжете понякога ги признават, но живеят отделно и не помагат със средства по никакъв начин. Не че няма изключения разбира се. Отчайващо е, че собствената ни държава върви срещу нас. Върви срещу децата ни, а те са бъдещето. Ех, Българийо!

# 48
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Изобщо в нашата България кое ли пък е уредено както трябва. Първото ми дете е от разтрогнат брак. Така и не плати нито лев издръжка независимо от делата и т.н. Като ходя да уреждам детските е едно тичане, дори преди време ми искаха документ от съда, дали скоро съм водила дело за издръжка, като че някой може да го задължи да плаща...Побеснях! Всичко е въпрос на съвест и отношение. Сега ще имам второ дете и него ще гледам сама. Надявам се да го припознае  тъй наречения татко, но в крайна сметка си оставам самотна майка без помощ от страна на мъжката бивша страна в живота ми независимо за кое дете идва реч. Та в крайна сметка би било хубаво да се помисли изобщо за майките и условията, които ни се предлагат в нашата България. Реалността е тъжна. Много тъжна. Разни служители те гледат под лупа сякаш си извънземна поради факта, че си майка или ще ставаш такава. Изобщо пълна подигравка и абсурд. Не мисля, че е справедливо да отпада 50 процента таксата намаление за припознато дете, защото в крайна сметка мъжете понякога ги признават, но живеят отделно и не помагат със средства по никакъв начин. Не че няма изключения разбира се. Отчайващо е, че собствената ни държава върви срещу нас. Върви срещу децата ни, а те са бъдещето. Ех, Българийо!


В момента разведени или самотни майки плащат 50 процента за първо и 25 процента за второ, ако са и двете във възраст за детска градина

А женените плащат 100 процента за първо и 50 процента за второ ако още са в такава възраст и двете за детска градина

# 49
  • Мнения: 1 023

Няма акт за раждане, в който да пише 'баща неизвестен' - на мястото на баща има '*'.


информативно, щот информираността е полезна - има.
и акта е изклю4ително не-стар - от миналата година.

друг е въпросът, че в квартал, в който има-няма 150 деца на възраст за детски ясли си номер 300 и някой си!
е, тая работа как става, не ми е ясно?!

# 50
  • Мнения: 997

друг е въпросът, че в квартал, в който има-няма 150 деца на възраст за детски ясли си номер 300 и някой си!
е, тая работа как става, не ми е ясно?!

Вероятно заради манията на тема елитни градини. Родители от нашия квартал са подали документи в градина на 5 спирки от там - при наличие на пет наоколо.......защото там било елитно. А родителите около елитната градина - да му мислят.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 623
Разбрах за това преди време, че имам право на 50% отстъпка от цената за детската кухня поради това, че нямаме брак с таткото, но никога не се възползвах от тази ми привилегия. След като мога да си позволя да заплатя цялата сума защо да се правя на 2 и половина ? Ще плащам и цялата такса за яслата - все пак таткото ни издържа и за мен не е редно да злоупотребявам !

Общи условия

Активация на акаунт