За ужасните гъбички по краката - 2

  • 53 908
  • 152
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 364
Простете нахалството ми, че си позволих  да пусна продължението на темата, но го загазих  с тези гъбички. Мислех, че лесно ще се отърва, но положението се влошава, направо е нетърпимо. Освен ноктите и между пръстите на краката е засегнато, сърби ме, но най- неприятното е миризмата, отказвам да ходя на гости където трябва да се събуя, подтиска ме и се превръща  в здравословен и  социален проблем едновременно. За първи път ми е и не знам какво да правя.  newsm78

# 2
  • Мнения: 512
Пробвала ли си с Екзодерил,според мен е много ефикасен,а за миризмата има и кремове с доста добър ефект.

# 3
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Здравей, посещение при читав дерматолог може да реши проблема. Един познат скоро пи едни лекарства, назначени от лекат, по схема, съобразена със състоянието му и към момента краката му изглеждат като нови. Все още изчаква растежа на здрава нокътна плочка, защото беше доста засегната, но това си става бавно.

# 4
  • Мнения: 512
Да,това имах предвид с Екзодерил израства нова нокътна плочка,възстановена, гладка и здрава,междудругото и доста по-бързо от колкото очаквах.

# 5
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Използвам темата да препоръчам единственото лекарство, което ми помогна на мен за гъбичките на ноктите( а и между пръстите,защото и там изчезнаха)-Anti Fungal Nail Treatment CURALL.
Много бях скептична, но от отзивите за продукта реших да пробвам. След месец резултата е налице, като, да си призная мажех един път на ден. И то не всеки, не се сещах просто. Да добавя, шишенцето ми е почти пълно, много икономично.

# 6
  • Мнения: 1 850
И аз търся решение на проблема,  при мен кожата ми се възпалява, и леко мирише като съм с обувки дето запаряват(няма как да не ги нося).
Ползвах различни кремово, топих си краката в Калиев перманганат, но няма ефект.
Миконафин и Канеспор ползвах, мисля и Екзодерил.

# 7
  • Мнения: 327
Веднъж ми беше помогнал оцета.За около 15 минути си киснех краката в оцетен разтвор и те поизгоряха.Но имах само между пръстите .Много е неприятно наистина,особено като се събуеш и те лъхне миризма.Сега обух затворени обувки и пак комай започват да се появяват.Записвам се да ви следя,защото това наистина е дискомфортно да имаш гъбички.

# 8
  • Мнения: 141
И аз имам такъв проблем, скоро четох за мехлем,който си направих от краве масло с чесън, от скоро го ползвам и ако има ефект ще кажа но според мен без лекарства няма да мине защото те са в кръвта и ако мине с някакво мазило то след време пак ще се появят защото вътре организма не е излекуван

# 9
  • Мнения: 141
Използвам темата да препоръчам единственото лекарство, което ми помогна на мен за гъбичките на ноктите( а и между пръстите,защото и там изчезнаха)-Anti Fungal Nail Treatment CURALL.
Много бях скептична, но от отзивите за продукта реших да пробвам. След месец резултата е налице, като, да си призная мажех един път на ден. И то не всеки, не се сещах просто. Да добавя, шишенцето ми е почти пълно, много икономично.

Доставя ли се в България??

# 10
  • Мнения: 364
Искаше ми се да избегна силните лекарства, че заради друг здравословен проблем натоварих черния си черния дроб, но явно няма да ми се разминат.  Притеснявам се да не се прехвърлят и на ръцете. Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 3 754
До колкото знам гъбичките са едва ли не навсякъде около нас.Но дали ще се заразим зависи на какво ниво е имунитета ни.Когато някой от нас отиде на дерматолог с такъв проблем задължително се изписва и имуностимулатор. Peace
Появи ми се на палеца на крака кафяво петно.Изпилих едва ли не до кожа и започнах да капя йод сутрин и вечер.Като поизрасне мисля да слагам лепенка със сода за хляб.Не мисля да пия лекарства за сега...
И понеже съм продавачка искам да ви кажа,че всеки втори възрастен човек е с гъбички по ноктите на ръцете...

# 12
  • Мнения: 512
До колкото знам гъбичките са едва ли не навсякъде около нас.Но дали ще се заразим зависи на какво ниво е имунитета ни.Когато някой от нас отиде на дерматолог с такъв проблем задължително се изписва и имуностимулатор. Peace
Появи ми се на палеца на крака кафяво петно.Изпилих едва ли не до кожа и започнах да капя йод сутрин и вечер.Като поизрасне мисля да слагам лепенка със сода за хляб.Не мисля да пия лекарства за сега...
И понеже съм продавачка искам да ви кажа,че всеки втори възрастен човек е с гъбички по ноктите на ръцете...
  не,че искам да те стряскам,но кафяво петно май не са гъбички,ако все още го имаш и не си ходила на дерматолог,отиди.

# 13
  • Мнения: 13 191
всеки втори възрастен човек е с гъбички по ноктите на ръцете...
Да, направо не смея в автобуса да се хващам като гледам ръцете на хората.

# 14
  • Мнения: 571
Подкрепям казаното от isa_pisa, не прилагай самолечение, може и да влошиш нещата. Само мазила не помагат, пият се и хапчета, отивай на лекар да ти направи изследвания.
Това е много полезен материал по темата на моята дерматоложка:
http://www.drkaliasheva.com/articles/gabichki-po-noktite-koe-e-n … azhnoto-da-znaete

Общи условия

Активация на акаунт