Миризма на готвено от фурната плюс конденз

  • 4 404
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, от един месец имам нова фурна за вграждане. Винаги, когато готвя мирише страшно много на готвено в цялата стая, която всъщност е и хол. След това с часове трябва  да държа прозорците отворени, за да се проветри. Отделно от фурната се образува толкова много конденз, че дървения плот под нея се е раздул от водата. Моля, споделете опит, при вас как е, мирише ли толкова, как се справяте с миризмата и с конденза?

# 1
  • Мнения: 46 518
Абсорбатор имате ли?
Това с конденза на фурната не е нормално. Нашата е в дупка от ПДЧ вече повече от 11 г. и не се е подуло нищо, никога не съм виждала и конденз.
Попитайте в магазина/сервиза.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 499
Много странно. Викнете някой майстор да провери как е инсталирана фурната.
Ние имаме стара /на 7г/ печка в бокса/хола и пак не мирише толкова, особено от фурната.

# 3
  • Мнения: 19 298
И нашата е вградена, конденз не съм виждала. На плота нищо му няма.
Само ако оставя яденето във вече изключената фурна и затворя вратичката, тогава от изпаренията се образува конденз по стените на фурната вътре, но това е нормално.

# 4
  • Мнения: 8
Абсорбатор имаме, монтиран е над котлоните, а отдолу е фурната за вграждане. Но почти никаква работа не върши. На фирми за ремонт звънях, но повечето казаха, че това не е проблем.

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Нашата фурна е вградена в колона.Нормално е да мирише понякога на ястието което се пече,но съвсем лека миризма,в смисъл че не се налага да проветрявам толкова много както го описваш.Иначе конденз се получава ако оставя яденето вътре след края на готвенето.Затова винаги вадя тавата от там и я слагам под аспиратора или ако е вътре отварям съвсем леко вратичката докато поизстине фурната и няма проблем с конденз.

# 6
  • Мнения: 953
Каква марка е фурната?

# 7
  • Мнения: 5 776
Моята фурна е вградена нависоко, отгоре и отдолу е шкаф, абсорбатора е в друга част на кухнята. Мирише малко докато готвя, но нормално, не се налага да проветрявам, а конденз изобщо няма. И на мен на объркан монтаж ми прилича.

# 8
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
За миризмата -и при мен мирише. Това няма как да се избегне, все пак яденето се готви, вдига пара и тя трябва да отива някъде. Ако готвиш на котлона, аспирацията поема, от фурната, не може да дръпне толкова добре. Относно конденза - имам само ако яденето е останало вътре след като е готово и фурната е изключена. Докато се готви има пара, но не е толкова, че да влияе на мебелите наоколо. Фурната ти има ли вентилатор, който се включва сам по някое време на печенето /външен, който охлажда фурната отвън/? Да не би да има проблем с него? Предполагам той също помага, ако има някаква влага отвън на фурната, да се изсуши и да няма конденз по мебелите.

Общи условия

Активация на акаунт