МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 8

  • 97 696
  • 753
  •   2
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 503
Момичета, дайте съвет къда да направим разширена спермограма, мб на еакулата и уреаплазма?
В репродуктивна клиника задьлжително,ако си от София можеш в Малинов или Надежда

# 736
  • Мнения: 37
Момичета, дайте съвет къда да направим разширена спермограма, мб на еакулата и уреаплазма?
В репродуктивна клиника задьлжително,ако си от София можеш в Малинов или Надежда


Понеже ще ходя на АГ преглед в Токуда, мислех за Ин витро Виена? Мнения

# 737
  • София
  • Мнения: 5 503
Момичета, дайте съвет къда да направим разширена спермограма, мб на еакулата и уреаплазма?
В репродуктивна клиника задьлжително,ако си от София можеш в Малинов или Надежда


Понеже ще ходя на АГ преглед в Токуда, мислех за Ин витро Виена? Мнения
Става,пак си е репродуктивна клиника

# 738
  • Мнения: 37
Момичета, дайте съвет къда да направим разширена спермограма, мб на еакулата и уреаплазма?
В репродуктивна клиника задьлжително,ако си от София можеш в Малинов или Надежда


Понеже ще ходя на АГ преглед в Токуда, мислех за Ин витро Виена? Мнения
Става,пак си е репродуктивна клиника



Благодаря ти! Simple Smile

# 739
  • Мнения: 1 592
bdnesh,

За да кандидатствате по фонда с мъжки стерилитет трябва да имате такъв, т.е. под 4% по Крюгер.
6% е в норма . Намалена оплодителна , както са написали, но не и стерилитет.

А Ортомола го взимах 2 пъти от сайт за добавки за 75 лв. в промоция. Иначе в аптеките много трудно го намирахме с поръчка и за 100 лв.

# 740
  • Мнения: 3 048
В аптеката на Малинов, го има на цена , колкото е в сайта им  Peace

# 741
  • Мнения: 255
Исках само да споделя мнение за пиенето на витамини.

Втората спермограма е дори по-лоша от първата  след като се пи Ортомол цели 3 месеца. Rolling Eyes

Това са 300 лева ...  Sad Можеха да идат за Икси.

Морфологията ни се запази 2%, но подвижността намаля още повече.
Според мен с витамини или с мед и орехи очевидно не се лекува стерилитет, имам се за средно интелигентна. Crossing Arms

Обаче ...не е лошо да се пият някакви антиоксиданти, някаква комбинация от витамини на нормална цена.
Имам Акай бери на капсули, моята фолиева, витамин Е бил полезен , каза уролог.

Знаете ли някаква подходяша и полезна комбинация от витамини и антиокс. различна от Ортомол-а ?
 bouquet

Maya, ако искаш провери Пикногенол, казват, че е по - силен антиоксидант и от вит. Ц.Аз почнах да го давам на ММ,  за съжаление също не е евтин, около 50 лв на месец,  но и аз се омотах в потока и не знам кое е добре и кое излишно. За сега не нога да кажа имаме ли файда от всичко, което приема, предстои ни Икси, дано да е успешно! 
Успех и на вас пожелавам! ♡

# 742
  • Мнения: 1 592
Успех и на вас ! bouquet

То файда и да има , е минимална , пак сме за ИКСи .
От 2% - на 3% да вдигне морфологията , все тая.

Иначе уролог предписа вит. Е, и док. потвърди, че е антиоксидант и ММ си го пие.
Явно аз не съм авторитет- витамините, които аз купих не ги пипа  Rolling Eyes

# 743
  • Мнения: 131
Хора трябва ли да ни притесняват левкоцитите в спермограмата >20 при референтни <10. Вчера изпратихме новата спермограма на Кацаров, но той ни отговори единствено, че трябва да се изчака 6 месеца, а сега са минали 3. За левкоцитите нищо не каза, но се притеснявам, че може да не ги е отразил. Имате ли на идея какви изследвания да пуснем за да разберем от къде идва проблема с левкоцитите?

# 744
  • Мнения: 3 048
Ние пускахме ЦРП за да видим дали има възпаление някъде при ММ  Peace Не излезе нищо и ни обясниха , че явно някъде мембраната прпуска и навлизат частици от кръвта в спермата, в случая левкоцити. След приема на добавки и контрола на кръвната му захар последните спермограми бяха без левкоцити  Peace Peace

# 745
  • София
  • Мнения: 5 503
А леко завишеното PH какво би могло да означава?

# 746
  • Мнения: 4 097
По принцип може да говори и за бактерии.

# 747
  • София
  • Мнения: 5 503
По принцип може да говори и за бактерии.
Благодаря,със спермограмата е пускана микробиология,мико и уреаплазми и всичко беше отрицателно.

# 748
  • Мнения: 3 048
Замислям, се не е ли възможно, щом всичко му е чисто, просто да си е с високо РН  newsm78 Както има жени с по високо , но без да имат гъбички , което повлиява на  преодоляването на канала и стигане до целта  newsm78

# 749
  • София
  • Мнения: 5 503
Възможно и без това ако не забременея до месец -два ще пускам нова и ще я коментираме с доктора

Общи условия

Активация на акаунт