Висока температура, причинена от стрес и плач?

  • 4 590
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!
Надявам се това да е правилното място за тази тема.
Момиче съм, на 16 години.
Преди 3 дни се случи нещо, заради което бях подложена на силен стрес и плакане 2 нощи подред. На сутринта след втората нощ се събудих с усещането, че съм болна и имам висока температура. Имах и много силно главоболие. Цял ден бях така, вечерта температурата се повиши още повече. На следващия ден - същото, бях дори по-зле. Сигурна съм, че не е настинта, грип или нещо подобно, защото нямам други симптоми освен болките в главата и високата температура. Днес е третият ден и се събудих с температура над 39 градуса. За около 9 часа изпих 2 Парацетамола и 1 Фервекс. В момента температурата ми е 38 градуса, но е следобед и знам, че в тези часове е най-висока. След около 3 часа ще изпия и един Нурофен, за главата и температурата като цяло. Надявам се температурата да спадне. Забравих да кажа, че днес е първият ден, в който взимам някакви неща за температурата, а за главата още не съм взимала, откакто това се случи. Въпросът ми е възможно ли е наистина стресът и продължителното плакане с часове да доведат до такава отпадналост, висока температура и главоболие, които вече трети ден не отшумяват? Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • София
  • Мнения: 38 654
Това определено е вирус. Бягай на лекар веднага, че след малко затварят!

# 2
  • Мнения: 11 869
Според мен не може, не и такава висока температура...това е вирус, има такива без много симптоми, никой не е казал, че трябва да те боли гърло, хрема, разстройство...сама казваш, че си отпаднала. Отивай на лекар...

# 3
  • Мнения: 2 755
При силен стрес се получава срив на имунитета и организма става податлив на болести.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
При силен стрес се получава срив на имунитета и организма става податлив на болести.
Точно  Peace

# 5
  • Мнения: 237
Точно така е, В организма ни дебнат всякакви бацили и само чакат имунната система да се скапе и атакуват. А стреса срива имунитета. Не знам защо, но е така. Например появата на херпеси е такъв случай.
А при инфекция в началото не винаги има болки, нито всеки път има хрема. Върви на лекар да ти изпише кръвна проба, урина и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт