Въпрос за хранене на дете на 1 годинка и 8 месеца

  • 7 104
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, извинявам се ако съм сбъркал мястото на което публикувам въпроса си. Имаме малко момченце на 1 г и 8 м и бабата непрекъснато го тъпче, днес си идваме от едно гости и на малкия коремчето му стърчи като на бираджия, нахранила го с манджа надробена с хляб, после какво ли още не му е давала и едни малки сиренки ядеше като се прибрахме, 2-рата вече и аз му я взех от ръцете и я махнах и го замотах за да не иска повече, беше приготвила и една ябълка, то хайде ябълката поне е полезна, направо се виждам в ужас. Жена ми не ги разбира тези неща и много много внимание не обръща а е и нейна майка и не и възразява много за разлика от мен  Grinning Аз ли съм в грешка или е много това ядене, притеснявам се да не му стане нещо, едва ли е полезно да се яде като за световно като се има впредвид, че е на 1 годинка и 8 м. Миналата вечер, му даде да яде 1 чиния с макарони с лютеница от които дори аз бих се нахранил добре, за обяд когато бабата е на работа му взимаме от една кухня в едни ясли и му даваме каквото има за деня с половин филийка хляб и десерта си хапва, винаги целия го изяжда него  Simple Smile От толкова тъпкане не можем да му дадем мляко а много си го иска, аз като го видя като балон и ме страх да му дам мляко, вярно вода е но то няма място в коремчето си вече, утре ще и кажа, но дали ще ме послуша е друг въпрос, уж ме слуша, но да видим.

Последна редакция: сб, 29 авг 2015, 23:46 от ivanivanov35

# 1
  • shumen
  • Мнения: 18 022
Според мен е доста това.Не е хубаво да се тъпчат малките деца,че им се разширяват коремчетата.

# 2
  • Мнения: 4 255
Аз пък си мисля,че на година и 8 месеца детето отлично знае колко да яде.Едва ли би изяло повече от колкото може и му се иска.Обърнете внимание повече на качеството на храната,а количеството ще определи самО. Peace

# 3
  • Мнения: 12 665
С бабата ли живеете?

# 4
  • Мнения: 46 518
Че то обядът от кухните/яслите е 600 грама, той не ти ли се вижда много  Laughing

На тази възраст това с коремчетата е често срещано и не е задължително да е от преяждане.
А до 3 г. спокойно едно дете, хранено на поискване спокойно може да яде колкото теб. Въпросът е по-скоро във вида на храната, количеството само си регулира само без проблем. Също е важно детето да се храни съзнателно, защото иска, а не да се залисва с телевизия и подобни, за да бъде натъпкано поредното нещо. Но ако е неподходяща може да повишава апетита и да води до пристрастяване.
Например нека яде манджа, колкото иска, но не дробете и не давайте хляб с нея. Филийката може да си я хапне на закуска с масълце и нещо отгоре.
Като се нахрани - става от масата и до следващото хранене не се дават зрънчовци, солетки и др. (ако иска нещо - мляко и плодове).

Явно бабата го гледа, кажете какво искате от нея ясно и точно, защото се вижда, че има разминавания във вижданията ви.

Млякото никога не ограничавайте.

# 5
  • Мнения: 3
Благодаря ви за отговорите. Той не си изяжда цялата манджичка от яслите, десерта го хапва целия, но манджата не. Да, прави сте за млякото, трябва да си му го даваме независимо от другото. Аз нищо не съм казал против бабата, да е жива и здрава с нея се разбираме повече отколкото тя с дъщеря си, нямаме проблеми, аз като и кажа го прави и тя като ме накара нещо хвърча да го свърша. За това, че м/у храненетата му дава друго и аз не съм съгласен, за плодове и млякото съм супер съгласен с вас и ще споделя с бабата да знае, и аз се уча от нея на някой неща и тя от мен. Отделно живеем от бабата, но сме в кооперация и е в съседната врата до нашата. Значи да не се притеснявам толко много, но все пак ще и кажа да не му дава друго м/у храненетата освен мляко и плодове. Ние се разбираме с бабата както казах, просто исках съвет за храненето, а тя че прекалява прекалява, но ще и кажа и няма да има проблеми.

# 6
  • Мнения: 3
Здравейте,аз искам да помоля за идея за закуска на детенце на 1г. и 8 м. - давам му бебешко мюсли,Плазмон юфка  и попарка с масло и сирене.......но му омръзват,за каша казват,че сме големи....пастета е гнусен и моля за идеи.....

Предварително ви благодаря!!!

# 7
  • Мнения: 12 665
Млякото никога не ограничавайте.

Млякото не е вода, може да замести всички други хранения. А има нужда и от други храни.
На тази възраст коремчето е нормално, но при нас се оказа непоносимост към глутен.

Здравейте,аз искам да помоля за идея за закуска на детенце на 1г. и 8 м. - давам му бебешко мюсли,Плазмон юфка  и попарка с масло и сирене.......но му омръзват,за каша казват,че сме големи....пастета е гнусен и моля за идеи.....

Предварително ви благодаря!!!

Филийка с кашкавал, шунка, яйце и сирене.  

Последна редакция: нд, 27 дек 2015, 11:56 от Трещерица

# 8
  • Мнения: 46 518
Здравейте,аз искам да помоля за идея за закуска на детенце на 1г. и 8 м. - давам му бебешко мюсли,Плазмон юфка  и попарка с масло и сирене.......но му омръзват,за каша казват,че сме големи....пастета е гнусен и моля за идеи.....

Предварително ви благодаря!!!

Пшенични, ечемични, овесени, ръжени ядки (самостоятелно или миксове), просо, кус кус, грис, елда...
С мляко, масло и сирене са много вкусни. В сладък вариант с настърган плод също.

Млякото не е вода, може да замести всички други хранения. А има нужда и от други храни...

Имам предвид м/у храненията и преди лягане.
Ходихме на консултации, защото моето ядеше много (близо 1 литър), отделно си имаше 3 стабилни с твърда храна. Казаха, че ако е под литър няма проблем и не трябва да се ограничава. Ако му и понася, разбира се  Peace

Общи условия

Активация на акаунт