"хоопонопоно"

  • 3 210
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
някой занимава ли се и може ли даде информация и насоки Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11 744
Преди година, две четох в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=858981.0
Там някои хора прилагаха метода.

# 2
  • Мнения: 84
Темата и литератирата са прекалено много, някой ако е запознат, моля да разкаже 😊

# 3
  • Мнения: 3 118
Темата и литератирата са прекалено много, някой ако е запознат, моля да разкаже 😊

Просто е:
Хавайски метод.
Всеки път когато изпиташ нужда или имаш проблем си повтаряш (наум):
"Обичам те! Моля те, прости ми! Съжалявам! Благодаря!"

Дори може и без вяра (в началото). Тя сама ще си дойде.  Wink

За повече информация:
Книгата е "Абсолютна неограниченост" от Джо Витале и д-р Хю Лен

Както сама казвате в интернет е море от информация, така че за повече информация там.  Peace

http://dreamland-bg.com/index.php?topic=89.0

# 4
  • Мнения: 84
почвам да схващам как да го прилагам и какво да си казвам, но все още не разбирам как мога да въздействам на другите  newsm78

# 5
  • Мнения: X
Техниката не цели въздействие върху другите, а работа със собствените преживявания и съответно слаби места.
Въздействието върху другите може да настъпи индиректно в резултат от това, че човек се е освободил от своите лични трудности и проблеми, изчистил се е и това е рефлектирало по добър начин и на околните.
Пит го е обяснила много простичко и ясно, а пък вече с практиката, ако не разбираш нещо попитай конкретно или прочети сама.

Но по принцип да се постави за цел да се въздейства на околните не е особено правилно , защото те си имат лично свободна воля. В наш контрол е само собственото ни поведение.

# 6
  • Мнения: 84
аз не искам да повлиявам с лошо или да въздействам на някого злонамерено, искам да помагам на семейството си, приятели, роднини Simple Smile

# 7
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
аз не искам да повлиявам с лошо или да въздействам на някого злонамерено, искам да помагам на семейството си, приятели, роднини Simple Smile
Аз съм прилагала в нужда и продължавам да си повтарям "мантрата" при всички случаи на "криза", макар че криза не е много точно.По-скоро когато разни странични фактори възпрепятстват хода на събитията. Защо действа!? Моето простичко обяснение е,че когато започнем да повтаряме тези четири израза, успяваме да прекъснем потока от мисли, който тече непрекъснато в мозъка ни и по този начин освобождаваме път на градивната космична енергия. При мен действа безотказно! Успех!

# 8
  • Мнения: 3 118
аз не искам да повлиявам с лошо или да въздействам на някого злонамерено, искам да помагам на семейството си, приятели, роднини Simple Smile

1. В книгата "Абсолютна неогранченост" Джо Витале интересно го е описал. Той е работил в прихиастрична клиника, където атмосферата била много тежка. С помощта на този метод е успял да излекува всички пациенти. Накрая затворили клиниката. Книгата не е за пренебрегване. Идеята е да поемеш отговорност за всичко, което ти се случва, включително и за индиректните случки с други хора (ситуации) за които просто знаеш, че са се случили.
http://www.psychotherapy.wm-bg.com/kop4.php

2. Може да споделите с тях метода.

# 9
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
аз не искам да повлиявам с лошо или да въздействам на някого злонамерено, искам да помагам на семейството си, приятели, роднини Simple Smile

1. В книгата "Абсолютна неогранченост" Джо Витале интересно го е описал. Той е работил в прихиастрична клиника, където атмосферата била много тежка. С помощта на този метод е успял да излекува всички пациенти. Накрая затворили клиниката. Книгата не е за пренебрегване. Идеята е да поемеш отговорност за всичко, което ти се случва, включително и за индиректните случки с други хора (ситуации) за които просто знаеш, че са се случили.
http://www.psychotherapy.wm-bg.com/kop4.php

2. Може да споделите с тях метода.


  bouquet HugБлагодаря ти Пит! Тъкмо ми трябваше нова книга за ваканцията! Wink

# 10
  • Мнения: 3 118
bouquet HugБлагодаря ти Пит! Тъкмо ми трябваше нова книга за ваканцията! Wink

За нищо.  Hug
И аз скоро я прочетох, въпреки че знаех отдавна за метода!

# 11
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
bouquet HugБлагодаря ти Пит! Тъкмо ми трябваше нова книга за ваканцията! Wink

За нищо.  Hug
И аз скоро я прочетох, въпреки че знаех отдавна за метода!
А, има си за какво! Аз си знам, че при мен нищо не идва случайно, и сега имам точно това чувство  bouquet Иначе, вероятно понеже е най-простият метод, за който знам, а и най-бързо действащият, поне за мен, нещата ми се поднасят точно сега на тепсия! Mr. Green
Пробвайте! Няма да останете разочаровани!

Общи условия

Активация на акаунт