Порцеланови фасети

  • 175 126
  • 529
  •   1
Отговори
# 195
# 196
Здравейте!Искам да попитам д-р Росен Венелинов каква е цената на порцелановите фасети?И дали е възмовно да се сложат само на горните зъби и примерно да прикрият само предните 4 зъба,защото другите зъби не са проблемни просто двата са по - назад (кривички) много ще съм благодарна ако ми отговори на въпроса,ако някои друг знае ако пожелае и той да пише изключително ще съм благодарна  Simple Smile ще чакам с нетърпение отговори

# 197
  • Варна
  • Мнения: 451
...дали е възмовно да се сложат само на горните зъби и примерно да прикрият само предните 4 зъба,защото другите зъби не са проблемни просто двата са по - назад (кривички) много ще съм благодарна ако ми отговори на въпроса,ако някои друг знае ако пожелае и той да пише изключително ще съм благодарна  Simple Smile ще чакам с нетърпение отговори

По принцип с порцелановите фасети могат да се коригират повечето естетични проблеми. Хубавото при тях е, че е възможно да се коригират само проблемните, симетрични зъби. Това означава, че могат да се коригират само 1, 2, 4, 6 и т.н. зъби, толкова колкото е необходимо за красива усмивка. Така, че отговорът ми е ДА!
Аз както и повечето колеги работещи в Европа не харесваме американският начин за разкрасяване, при който независимо дали е нужно или не се поставят задължително 10 бр. фасети (т.нар. американска усмивка) и всички пациенти изглеждат еднакво като кукли Барби например.

# 198
  • Мнения: 5 622
.... и всички пациенти изглеждат еднакво като кукли Барби например.

На мен пък това мхаресва. Един вид се налага като някакъв еталон за красива усмивка.А американците много държат на усмивката си и наистина масово Американците са с перфектни зъби, но кои са естествени и кои придобити благодарение на стоматологична намеса, не знам  newsm78 (не, че има значение де..)

А ако пациент каже, че иска точно такава усмивка, какво става? В смисъл правите ли го като от списание или се опитвате да обясните, че това е твърде"кукленско" и се опитвате да го разубедите  Thinking

# 199
  • Мнения: 1 149
.... и всички пациенти изглеждат еднакво като кукли Барби например.

На мен пък това мхаресва. Един вид се налага като някакъв еталон за красива усмивка.А американците много държат на усмивката си и наистина масово Американците са с перфектни зъби, но кои са естествени и кои придобити благодарение на стоматологична намеса, не знам  newsm78 (не, че има значение де..)

А ако пациент каже, че иска точно такава усмивка, какво става? В смисъл правите ли го като от списание или се опитвате да обясните, че това е твърде"кукленско" и се опитвате да го разубедите  Thinking
Peace
И аз това щях дапитам

# 200
добър ден.Искам да попитам предните ми два зъба са доста големи и широки и доста убиди съм полу4ил за това какво трябва да направя за да имат нормален размер и към колко пари ще излезе цялата работа аз съм от бургас и ако може с нещо да ме насо4ите.Благодаря предварително!!!

# 201
  • Варна
  • Мнения: 451
.... и всички пациенти изглеждат еднакво като кукли Барби например.

На мен пък това мхаресва. Един вид се налага като някакъв еталон за красива усмивка.А американците много държат на усмивката си и наистина масово Американците са с перфектни зъби, но кои са естествени и кои придобити благодарение на стоматологична намеса, не знам  newsm78 (не, че има значение де..)

А ако пациент каже, че иска точно такава усмивка, какво става? В смисъл правите ли го като от списание или се опитвате да обясните, че това е твърде"кукленско" и се опитвате да го разубедите  Thinking

Въпросът е много хубав....  Simple Smile
Принципно последната дума има пациента. Аз мога да ви препоръчам един или друг метод на лечение. Да ви запозная с положителните и отрицателните страни на всеки вид лечение, но вие сте този който ще приеме или не планът за лечение.
Ако преценя, че това, което иска пациента е опасно за неговото здраве и след като му го обясня той продължи да настоява за това обикновено отказвам да го правя. Това има своите морални, медицински и юридически отговорности.
Например преди година при мен дойде едно 24 год. момиче, което искаше да му бъдат извадени четирите предни зъба, да се поставят импланти и така да се подредят зъбите. Зъбите не бяха много криви, а освен това бяха абсолютно здрави (момичето имаше само 2 пломби в устата си). Има поне 3 начина за естетично лечениена подобни дефекти и ваденето и имплантатите не влизат в тях. Един от основните принципи в медицината е: "Primum non nocere"/ първо не вреди

# 202
  • Мнения: 31
Здравейте !

Бих искала да попитам специалистите, които пишат тук дали биха могли да ми препоръчат специалист от Пловдив, който може да ми постави керамични фасети ?

Предварително ви благодаря !   bouquet

# 203
Здравейте Simple Smile!

А с какъв метод може да се коригира разстояние между зъбите?Знам за металокерамиката,но предпочитам по-щадящ вариант,ако такъв съществува.И още един въпрос-нужно ли е да се изчакат да израстат всички зъби(питам конкретно за мъдреците) за да се корегира това разстояние?

Предварително благодаря за отговорите  bouquet!

# 204
И мен ме интересува какво може да се направи при разстояние на зъбите.Горе ми липсват два зъба(просто не пораснаха).Носих две години брекети и се поподредиха,но и така не съм доволна.Има ли някакъв по-щадящ вариант при който зъбите да не се изпилват и въобще какво е подходящо да се направи в този случай?

# 205
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте Simple Smile!

А с какъв метод може да се коригира разстояние между зъбите?Знам за металокерамиката,но предпочитам по-щадящ вариант,ако такъв съществува.И още един въпрос-нужно ли е да се изчакат да израстат всички зъби(питам конкретно за мъдреците) за да се корегира това разстояние?

Предварително благодаря за отговорите  bouquet!

Има три варианта за корекция на разстояния между зъбите:
1. Брекети - това е най-щадящият метод. При него се преместват зъбите с помоща на "шини" (брекети). След 1-2 години зъбите се подреждат идеално. Специалистите се нар. ортодонти.
2. Бондинг - директно фотополимерно изграждане (коригиране на формата). Прави се награпавяване на емайла, за да може да се залепи фотополимера върху зъба. Средна продължителност на лечението 1-3 дни. Преживяемост 10-ина години.
Тези, които желаят могат да видят снимки тук: http://venelinov.com/gallery_bg.php?page=gallery_list&ofs=8&lang=1 (последният случай).
3. Порцеланови фасети: отнемат се 0,5мм от дебелината на емайла и се замества с порцелан. Средна продължителност на лечението 2-3 седмици. Преживяемост 20-ина години.
Тези, които желаят могат да видят снимки тук: http://venelinov.com/gallery_bg.php?page=gallery_list&ofs=5&lang=1 (последният случай).

Металокерамиката не е алтернатива при живи и здрави зъби.
За този вид естетично лечение дали са излязли или не мъдреците няма значение.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 451
И мен ме интересува какво може да се направи при разстояние на зъбите.Горе ми липсват два зъба(просто не пораснаха).Носих две години брекети и се поподредиха,но и така не съм доволна.Има ли някакъв по-щадящ вариант при който зъбите да не се изпилват и въобще какво е подходящо да се направи в този случай?

Във вашият случай най-добре, може би ще е да се лекува с бондинг.

# 207
  • Варна
  • Мнения: 451
добър ден.Искам да попитам предните ми два зъба са доста големи и широки и доста убиди съм полу4ил за това какво трябва да направя за да имат нормален размер и към колко пари ще излезе цялата работа аз съм от бургас и ако може с нещо да ме насо4ите.Благодаря предварително!!!

Здравейте,
бихте ли ми обяснилипо-точнокаквови интересува.
С уважение д-р Венелинов

# 208
  • Мнения: 213
добър ден.Искам да попитам предните ми два зъба са доста големи и широки и доста убиди съм полу4ил за това какво трябва да направя за да имат нормален размер и към колко пари ще излезе цялата работа аз съм от бургас и ако може с нещо да ме насо4ите.Благодаря предварително!!!

Здравейте,
бихте ли ми обяснилипо-точнокаквови интересува.
С уважение д-р Венелинов
И мен ме интересува този въпрос. Моите предни два зъба съ също доста големи. Исках да ги извадя, но зъболекарите не се съгласиха. В момента нося брекети (защото освен всичко друго зъбите ми са криви ooooh!). Моят въпрос към вас д-р Венелинов е: след време като сваля брекетите и ако реша да си извадя тези два зъба, какви са вариантите. Ако новите зъби са п-малки  ще остане празно място?
Благодаря предварително.

# 209
  • Мнения: 727
др Венелинов здравейте
как мога да се свържа с вас...имате ли сайт,адрес телефон
Благодаря Laughing

Общи условия

Активация на акаунт