Разкъсване на перинеум

  • 3 273
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Помощ! Имам няколко въпроса:
Имам разкъсан перинеум,за два шева съм,но не ме шиха.Това проблем ли е? За колко долу-горе време ще се възтанови напълно?

# 1
  • Мнения: 2 755
Попитай лекар, без преглед няма как да се разбере. Може да трябва да се възстанови с операция. От самосебе си дали може да се възстанови лекарят ще прецени.

# 2
  • Мнения: 13 547
като са ти казали, че си за два шева, защо не ги направиха? Ти ли реши така?
Виж статията и прецени сама.
http://bremennost.bg/perineum.html

# 3
  • Мнения: 6
Ами гениколожката каза ,че не е нужен шев,но все пак може да направи два.Аз отказах да бъдат направени на момента и тя каза ,че ще се възтанови,Не е казвала кога,нищо друго не е казвала.....

# 4
  • Мнения: 13 547
Прецени сама за възможните последствия от пропуснатия момент. Все пак гениколожката ти сигурно няма разкъсан перинеум?

# 5
  • Мнения: 209
Аз бях с разкъсан перинеум, но си ме зашиха веднага и много трудно ми зарастна, отваряха ми се шевовете и до към 5-я месец след раждането имах проблеми.Аз бих поискала да ме зашият.

# 6
  • Мнения: 6
При мен не се получи при раждане ,а при полов контакт.След прочетените възможни последсвия още днес си запазих час за утре.

# 7
  • Мнения: 7 325
И аз имах шевове ( след раждане ). Махнаха ми ги след около 3 седмици и беше заздравяло. Акушерката ми обясни, че е по добре да се зашие въпреки че шевовете причиняват голямо неудобство ( поне на мен, бяха доста и много стегнати ). Прави си промивки с тетра, помага заздравяването и е антисептик. Аз нямах, но може би щях да се възстановя по-бързо ако разполагах с нея.

Може би при теб не етолкова тежко като при раждане, ама все пак е травма.

# 8
  • Мнения: 6
Запазих си час при по-добър лекар.Надявам се наистина да нямам нужда от шев,но все пак съм доста уплашена относно възтановяването и естествено налице са отново безотговорните лекари в България.

# 9
  • Мнения: 209
Бързо да се оправяш! Извинявам се за любопитството , но при вагинален секс ли се случи или?

# 10
  • Мнения: 6
Да.Леко се объркаха местата.Случва се

# 11
  • Мнения: X
Запазих си час при по-добър лекар.Надявам се наистина да нямам нужда от шев,но все пак съм доста уплашена относно възтановяването и естествено налице са отново безотговорните лекари в България.
Кое точно им е безотговорно на лекарите? Че ти си отказала да те шият или че някой е сбъркал дупките?
Айде по-полека с квалификациите. И си пази дупките.  Sick

# 12
  • Мнения: 6
Не мисля,че трябваше да бъда отпратена.А вие дори не знаете като цяло моят случай.//Грубо се изразявате явно съм ви засегнала Wink

# 13
  • Мнения: X
Ами гениколожката каза ,че не е нужен шев,но все пак може да направи два.Аз отказах да бъдат направени на момента и тя каза ,че ще се възтанови,Не е казвала кога,нищо друго не е казвала.....
Не мисля,че трябваше да бъда отпратена.А вие дори не знаете като цяло моят случай.//Грубо се изразявате явно съм ви засегнала Wink
Какво трябваше да направят? Да те вържат и да те зашият? Предложили са ти, отказала си. Защо лекарите да са безотговорни?

# 14
  • Мнения: 13 547
Запазих си час при по-добър лекар.Надявам се наистина да нямам нужда от шев,но все пак съм доста уплашена относно възтановяването и естествено налице са отново безотговорните лекари в България.
Добре си направила. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт