Професионални серии за коса - тема 80

  • 65 306
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Казанлък
  • Мнения: 589
Една ампула от тези на един път ли се ползва?
http://www.zlatnaribka.com/napura/stimulirane-na-rastezha/napura-t|00-stamigen-pre-terapiya-za-vazstanovyavane-na-folikulite-1-br-h-8-ml

# 31
  • Мнения: X
Една ампула от тези на един път ли се ползва?
http://www.zlatnaribka.com/napura/stimulirane-na-rastezha/napura-t|00-stamigen-pre-terapiya-za-vazstanovyavane-na-folikulite-1-br-h-8-ml
Аз лично всичките техни ампули съм ползвала на един път. Само тези за растеж понякога, но рядко, ми се падаха така-2 ампули на три пъти да разделя. Peace
Но доста момичета си ги делят наполовина.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 765
Благодаря на Фрея за страхотната тема!

1. Опишете каква е косата ви?
Косата ми е дълга почти до средата на гърба, фин косъм ,нормална гъстота, не е боядисвана , не ползвам преса и сешоар. В момента е в добро състояние не цъфти и не се къса, не е суха ,но ако я третирам редовно много бързо се скапва.Мия я през ден ,склонна е към бързо омазяване, скалпа не е чувствителен, но от агресивни продукти се пресушава.Подстригвам се на 5-6 месеца, но целя изравняване на цялата дължина и режа по много  Mr. Green
Ето снимки от преди 30 мин (съжалявам , че не се разбира много добре)
http://prikachi.com/images.php?images/720/8127720f.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/719/8127719a.jpg

2. Каква цялостна грижа полагате за косата си?
Мия я през ден (ш+м+ф), правя маслени маски- напоследък на 10 дни веднъж преспивам с кокосово масло и сутринта мия, терапии в салон- в годината 2-3 пъти ,колкото да се каже ,че съм ходила  Mr. Green

3. Колко серии/продукти от различни марки имате налични в момента?
Симпли Зен ш+м, Радкен Екстрийм ш+б, МШ Интегрити ш+м , Денсифик ш, Напура s9, Мароканоил м, 2 минутен р–р и 2 био шампоана и 2 био маски, които редувам.И тези ми се струват много ще ги изчиствам пр. до хидратация – Симпли Зен, протеин– колебая се между Редкен и Кератина Наши  Thinking

Днес пробвах шампоана с вечерна иглика на Джон Мастърс и детанглера благодарение на мила съфорумка ( Hug) ами наистина са много хубави  Peace, с шампоана имаше малко "кръц" ефект , но не пресуши и заплете косата, а детанглера е просто разкошен– сложих и в банята и след това вместо финиш  Peace много лек и приятен ,а в същото време супер хидратиращ  Heart Eyes
От тях също ще си поддържам налични  Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 22:49 от niditop3

# 33
  • Мнения: 18 562
Момичета за хидратация какво е по-добре да взема-маска или финиш?Intense repair Loreal,Митик ойл или Матрикс Биолаж-между тези трите се чудя  Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 431
Включвам се и аз  Blush

1. Опишете каква е косата ви - Косата ми е права, с тънък към нормален косъм, дълга до средата на гърба, етажирана, боядисвана/изрусявана в един цвят по-тъмен от естествения ми /по принцип съм 7, дълги години се боядисвах с 10-ка, после известно време с 9, след това я боядисах в 7-ца, а от 3 месеца съм 8-ца на Иноа  Blush/. Редовно третирана с преса, по-рядко със сешоар. Скалпът ми е в известна степен чувствителен, нямам пърхут, но, без да мога да посоча конкретна причина, между 12 и 24 часа след измиване без значение с какъв шампоан, започват леки сърбежи и ако я разчеша следва белене на скалпа.. Но не е видимо и не е притеснително, даже понякога си мисля, че е на нервна почва или от бременността  newsm78 Мазен скалп /преди да забременея я миех през два дни, сега през един/, сухи краища, нямам цъфтежи, което е супер предвид 3-4 пъти-седмичното изправяне с преса.

2. Каква цялостна грижа полагате за косата си - Не съм толкова отдадена на нея, колкото съм към кожата на лицето  ooooh! Последната ми е мания и особено с хормоналните промени в организма ми в последните месеци съм насочила основното си внимание натам. Вследствие на това, чувствително пренебрегвам грижите за косата, които се ограничават до това да я измия, да сложа маска, олио и термозащита преди изправянето с пресата. Никакви ритуалчета, по-скоро рутина..

3. Колко серии/продукти от различни марки имате налични в момента? - Предвид посоченото по-горе, не обръщам особено внимание на продуктите ми за коса и в момента разполагам единствено с шампоан Денсифик, балсам Дисциплин, шампоан Нахтхерцен, шампоан за тониране на Лореал Профешънъл, балсам за суха коса на Ив Роше /никак не лош предвид срамно ниската му цена и непрофесионалните му качества/.

Видях ви косите и съм направо възхитена! Амбицирахте ме много сериозно да започна и аз да обръщам необходимото внимание на грижите за косата ми. Направи ми впечатление, че повечето имат поне по една от сериите на Алтерна, които очевидно са изключително качествени продукти за коса. До момента не съм ползвала нито един, но скоро ще поправя този пропуск  Mr. Green

Спрях се на две подсерии на хайверената серия на марката - хидратиращата и RepairX. Не познавам добре нуждите на косата си и не мога да преценя дали в момента й трябва протеин или хидратация. Обем липсва, краищата са сухи, но не е лигава и супер мека.. Вие как мислите? Към какво да се насоча като начало? Знам, че в такъв случай е добре да се ползва цяла серия, а не да се комбинират, за да се напаснат първо подходящите продукти. Приемам съвети и предложения с отворени обятия  Hug

Ще ви следя отблизо   bouquet

# 35
  • Мнения: X
niditop3, какво не се вижда, ти направо ни ослепи с този блясък и гладкост  Crazy Heart Eyes Пълен разкош ти е косата, като коприна и то без никакъв фотошоп! Hug

# 36
  • Мнения: 2 257
Фрея, супер тема със страхотно начало  Hug
Сигурно хората, които ни четат ни мислят за тотални откачалки Grinning да си призная и аз като започнах да чета и си викам "леле... луда работа", но и аз минах от "тъмната страна"  Joy
Относно въпросите:
1. Опишете каква е косата ви (колко е дълга, цъфти ли често, пада ли често, каква е като вид - права, чуплива, къдрава, плътна, тънка, нормална, суха, мазни корени, жилава, гъста, обемна, липса на обем, чувствителен скалп, пърхут, себорея и т.н.) ?  Ако искате покажете я.

Косата ми е до плешките дължина, бързоомазняващи се корени,съхи дължини и още по-сухи връхчета. Склонна към много цъфтеж. Нормална гъстота според мен, и косъм м/у тънък и нормален. Тъй като е чупливо-къдрава (в зависимост от кичура,защото всеки си има мнение!  Laughing) не ми е чуствителен скалпа. Изрусена съм на ниво 9-ка, но истинския ми цвят е 3-4, така че не съм супер блондинка... Боря се още за моето русо  Mr. Green


2. Каква цялостна грижа полагате за косата си (шампоани, маски/балсами, финиши, терапии, добавки, стилизиране, допълнителна поддръжка и др.)?

Като цяло използвам много неща, зависимост в какво настроение сме (аз и антените  Mr. Green) Но попринцип веднъж на 1-2 седмици маслена маска; ш-н и маска (аз пък нямам нито един балсам Grinning); вече в зависимост дали ще си седя къдрава или ще правя нещо:
-къдрава - слагам крем за къдрици на Рене Футерер и след това спрея за къдрици на Джон Фрийда (които не са професионални, но добре ми се отразяват на косата)
-ако й правя нещо - термозащита и накрая евентуално коприната на Чи или крема за блондинки на Алтерна (моля ако някой знае от къде мога да го намеря да го поръчам или да ми даде проба, нека ми пише - много ми харесва   Praynig)
На скалпа сезонно си слагам ампули против косопад и си бях купила за склап стимулиращата маска на ФК и наскоро на Меди-нещо си маската за коса и скалп - но и от двете не виждам някакъв уау ефект, но знае ли човек... И те ще свършат Grinning
Преди боя всеки месец си правя двустъпковия протеин на Афоджи, много съм доволна, нямам нови поражения по косата.
От време на време някоя ампула, като почти винаги са протеинови. С хидратацията не се обичаме, но пък започва да ми се изсушава косата доста... Но това е друга тема ooooh!


3. Колко серии/продукти от различни марки имате налични в момента?
Такаа серия съм имала само една като серия - Архитектаа на Керастаз, но иначе другите ми неща са поединично, не на серии.
Като брой марки са около 7-8.
Опитвам се да не трупам нищо и в момента искам да изразходя много неща, за да не се получава огромно струпване, което направих по-рано.

Първо искам да покажа снимка на косата ми с розовите кичури, които си спретнах преди месец за рождения ми  ден Grinning
http://prikachi.com/images.php?images/857/8127857j.jpg

Това ми е косата в момента, има още да се работи по нея, но факта, че ползвам проф.козметика от ноември, а от януари знам какво да я правя е показателен Grinning

http://prikachi.com/images.php?images/867/8127867N.jpg

Лошото е, че нямам снимка на реално изглеждащата ми коса преди проф.козметика, защото все я замаскирах с нещо.
А това е храста, който си отглеждам,когато няма нищо по него Grinning

http://prikachi.com/images.php?images/878/8127878U.jpg

И така, това си е от мен.
Лека нощ принцесиии Simple Smile   bouquet

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 765
Много ти благодаря, Фрея  Hug, мнението ви  значи много   bouquet

Teodora Nikolova това със сърбежа по скалпа със сигурност е от бремеността, при мен чак ранички ставаха

# 38
  • София
  • Мнения: 431
Teodora Nikolova това със сърбежа по скалпа със сигурност е от бремеността, при мен чак ранички ставаха
Оф, дано да отшуми, защото е много неприятно, а и още по-неприятното е, че наистина не зависи с какво съм я измила.. Ще взема да пробвам с по-хладка вода да къпя, че аз по принцип се "попарвам" много сериозно  Crazy

Ако имате предложения за по-щадящи шампоани в този период /ама и да си вършат останалата работа, де/, ще се радвам да споделите  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 224
Дами, от коя боя за коса сте най-доволни? Да е добре покривна  и да успее максимално да уеднакви корените с дължините ми. Благодаря ви предварително. Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 3 859
Аз харесвам Голдуел, на второ място Индола.

# 41
  • Мнения: 3 419
1.Косата ми е с дължина до плешките,боядисвана редовно(изрусявана с години),нормална гъстота,плътен косъм,доста суха,оформям с четка и сешоар на всяко миене. Скалпа уж не ми е чувствителен,но от време на време си ме сърби.
2. Грижи: маслени маски преди всяко миене поти,стимулант за коса на Икаров в корена,кокосово или Кади маслко по дължините. На всяко миене през два дни=ш-н,маска,после термо,рядко финиш/ В момента продуктите,които ползвам са малко каша,почти нямам серия. Но любии са ми кератинов ш-н и маска на Напура,ш-н и балсам Бамбук на Алтерна и на ЛП-Абослют рипеър. Термо-термокрема на Митик и термо на Напура.
В момента доизрязвам омбре и изравнявам пластове.Доста ми е суха косата.
Снимки: следващия път.
Фрея,благодарости за темата!

# 42
  • Мнения: 259
Cveti23, общо взето ми харесва серията Лис ,но трябва да уцеля точния момент когато я ползвам. Косата ми е много капризна като цяло ,но към тази серия още повече. Ако не е дошъл момента за нея косата ми се вдървява и става суха , разпиляна и много гадна . Иначе е балансирана с превес на протеин според моите усещания . С Абсолюта не бих могла да направя адекватно сравнение ,защото него съм го пробвала само от мостри и определено не ми хареса . Бих могла да ти кажа обаче,че има доста сходен ефект при мен с Дисциплин. И дисциплинките са ми също толкова "трудна" серия...обаче уцеля ли момента за тях ,косата ми става вълшебство .  #Crazy newsm78 ooooh!

# 43
  • Мнения: 150
Значи да разбирам, че и според теб няма нищо общо с хидратация? Като уцелиш момента какъв е ефекта? Как разбираш кога и е дошло времето изобщо?
Стария Лис шампоан не ми харесваше, този дали са го попроменили малко? Заглажда ли косата, зализва ли по-точно Simple Smile  мек, нежен ли е или премива...над това се чудя

# 44
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря за новата тема
1. Опишете каква е косата ви -  Косата ми е нормална, чуплива, тънка с бързо омазняващи се корени и себорея от стилизиращи продукти, ама никак не мога да се разбера със стилизанти.
2. Каква цялостна грижа полагате за косата си (шампоани, маски/балсами, финиши, терапии, добавки, стилизиране, допълнителна поддръжка и др.)? Наскоро нищо особено не правя за косата си, даже нямам време да отида да се пострижа от това почна едно заплитане  Shocked . Слагам само шампоан. Използвам на Алтерна Бамбук за обем и Алтерна Рипейър редувам ги. Иначе имам терапията МШ, която така си седи и протеинът ми стана жълт, не знам дали е развален. Правя и маслени маски с ЯЧМР, но скоро и това не съм правила...
3. Колко серии/продукти от различни марки имате налични в момента? Серия имам на Керастаз Денсифик, другите ми продукти са на Алтерна, Напура, МШ, Симпли Зен и Шу Уемура.

Общи условия

Активация на акаунт