Детето ми не ме иска

  • 4 887
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Вероятно не съм първата,която повдига тази тема ,но това много ме притеснява тай като сам млада майка .
Случаят е такъв детето ми е на 2м. а аз съм студентка.От няколко дни се върнах към занятията си и друг го гледа и ето го резултата той не ме иска.Плаче в мен,не ми гука не се смее.Може и просто да се втелявам но ако не .....

# 1
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Дечицата усещат нашата емоция и се повлияват от нея много бързо. Според мен проблемът не е в това, че детенцето не те иска, а в това, че усеща твоята изнервеност, притесненост, вероятно примесени с чувство за вина, и реагира по единствения му известен начин - с плач. А не е нужно да се чувстваш виновна. Щом сте избрали този път - че толкова рано ще се върнеш към учението - няма лошо, върви го с гордост и достойнство, усмихвай се и се наслаждавай на времето ти с детето, като се прибереш! И то ще усети, че ти си щастлива и спокойна, и ще се чувства по същия начин.
Още е много мъничко твоето човече, за да те "наказва" или да не те иска, а и ти си се върнала едва от няколко дни към учението! Този драматичен сценарий е само в главата ти. Успокой се, усмихни се, радвай се на живота!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Не си първата, която се чувства така. Спокойно, много е малко детенцето, за да "не те иска". Като прочетох заглавието реших, че става дума поне за 2-годишно. Наскоро се рових из старите си постове и попаднах на такъв, писан, когато малкият е бил колкото твоето дете - на 2-3 месеца. Оплаквах се, че в баща си гука и се смее, а в мен не, че не ми се усмихва... Ако изобщо има такова нещо то е временно и неосъзнато, най-вероятно детето просто се радва повече на човека, когото вижда по-често. Също може твоето чувство на вина и тъга да преекспонира нещата. Обича те детето ти, не се тревожи Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 406
Подкрепям другите мнения - моето хлапе /сега е по-голямо доста от твоето/ но веднага ме усеща когато съм изнервена/ядосана/ притеснена и държанието му се променя. Също така може /да ти звучи тъпо/, но ако си сменила парфюм/по силен аромат на препарат за пране/омекотител ... също може да го дразни.

# 4
  • Мнения: 818
Детето е на 2 месеца! То още не знае, че съществува... Не те искало. Глупости. Бебетата плачат и не гукат постоянно. Нормално е.
Виж, ако на 2 години все още надава неистов рев като те види, може би ще е добре да се притесниш.

# 5
  • Мнения: 3 506
Според мен на тази възраст много се влияят и от тембъра на гласа, с който му се говори - ако другият човек, на когото гука и се хили, е с много по-различен глас от твоя, може и това да е причината.

# 6
  • Мнения: 46 565
Колко време си отсъствала?
Нещо не ми се вярва.
Прясна майка си още, затова се шашкаш, не бой се, няма нищо  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 13
Хей мила - заблуждаваш се! Бях един месец в майчинство, върнах се на работа. Майка ми го гледа по цял ден. Така до ден днешен.... А сега в топлите месеци са на село, на 300 км, аз в София - работя... за да осигуря дом по-скоро, добър стандарт. Петък пътувам, за да сме заедно почивните дни и няма проблем -  с малкия си играем, гушкаме се. Всичко е наред, не се притеснявай!

# 8
  • Мнения: 364
няма място за притеснение   bouquet

# 9
  • Мнения: 6 214
А при други хора как е?

Общи условия

Активация на акаунт