По колко грама да ям на хранене

  • 6 240
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте на всички , налага ми се да отслабна бързо , по здравословни причини , бях на диетолог но количествата които ми даде - аз сега по толкова се храня , кажете ми някакви грамажи и порци при които хем ще отслабна хем няма да ми се наруши баланса на витамини и там другите неща!

# 1
  • Мнения: 127
Всички отслабващи ПЪРВО за яденето мислите. То и за това ви се налага да отслабвате. Помисли, как да израходиш "изядените" калории, че и повече от тях. Щом диетолог ти е казал тези количества, значи те са здравословния минимум за теб. Не намаляй яденето, а увеличи движението, с две думи.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ако диетата ти е добре промислена, би следвало да отслабваш с количеството храна, препоръчано от диетолога. За да се слабее, основно значение има вида на храната, количеството е на 2-ри план. И с 2000 калории на ден може да се отслабва, стига храната да е оптимална.
След като си платила за диетолог, или следвай каквото ти е казал, или изобщо не прави нищо от казаното от него. С половинчати действия няма как да прецениш дали въпросната диета действа при теб или не.
А за отслабване ХРАНЕНЕТО е от основно значение, движението - от второстепенно, даже при някои хора изобщо не влияе на отслабването. Нещата не са толкова прости като приети калории, изразходвани калории.... Peace
Бързото отслабване не само е голям стрес за организма, но и обичайно е последвано от бързо повторно качване на кг, понякога и повече от свалените. Така че действай обмислено и внимателно!  Peace

# 3
  • Мнения: 127
Ако диетата ти е добре промислена, би следвало да отслабваш с количеството храна, препоръчано от диетолога. За да се слабее, основно значение има вида на храната, количеството е на 2-ри план. И с 2000 калории на ден може да се отслабва, стига храната да е оптимална.
След като си платила за диетолог, или следвай каквото ти е казал, или изобщо не прави нищо от казаното от него. С половинчати действия няма как да прецениш дали въпросната диета действа при теб или не.
А за отслабване ХРАНЕНЕТО е от основно значение, движението - от второстепенно, даже при някои хора изобщо не влияе на отслабването. Нещата не са толкова прости като приети калории, изразходвани калории.... Peace
Бързото отслабване не само е голям стрес за организма, но и обичайно е последвано от бързо повторно качване на кг, понякога и повече от свалените. Така че действай обмислено и внимателно!  Peace

Глупости. За отслабването е от значение баланса приети/изразходени калории. И по 5 калории да ядеш, ако изразходваш 2, пак ще си растеш на воля - цифрите са образно казани.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Хич не са глупости.  Whistling Но който желае, да се ограмоти! Който не желае, да си дудне каквото си е наумил и да не вярва на нищо, освен на това, което смята за единствената и цялата истина.
И не е нужно така грубо, моля! Peace
И дебелите хора не са дебели, защото само ядат и мислят за храна. Ако беше толкова просто, както и това с калориите, нямаше да има дебели хора, понеже решението изглежда така лесно....Нито милиони жени, които периодично живеят на под 800 калории, но все имат проблеми с теглото....

# 5
  • Мнения: 9 991
Може и по-малко да ядеш от даденото като калори, ако храната е нередовно приета и нездравословна, метаболизма се разваля и няма да отслабнеш, а малкото което приемаш ще се трупа. Чист въздух, много хотене пеша и фитнес ако можеш да включиш. Не знам колко кг. имаш да сваляш но мисля минимума е 3 месеца да има сериозни резултати.

Зла и Юлинга, говорите едно и също, как успяхте да се скарате не ми стана ясно.

# 6
  • Мнения: 127
Безкрайно е ... противно, когато "срещна" човек, за когото всичко започва с ЯДЕНЕТО и със същото свършва. ЯДЕНЕТО е пътя и истината, и живота. Умишлено пиша ЯДЕНЕТО, а не храненето.

То не пита за упражнения, които са подходящи за начало, не пита за вид на храните, не пита за честота на храненията. Интересува го КОЛКО ДА ЯДЕ. Точно колко ядат ония слабите. Не го интересуват друго от здравословния и нормален начин на живот. Яденето, то е важно!

А пък тези митове и легенди за лошия метаболизъм, изобщо не ги признавам. Маса не се прави от фотосинтеза. За да има сланинка - влиза храна. Доста.

Да, има хора с хормонални, ензимни и всякакви проблеми. Има хора, които са били на продължителни лечения и те се отразяват на теглото. НО! Изключенията само потвърждават правилото. Това първо. И второ - дори и тези хора могат да постигнат нормално тегло и външен вид.

Баланса не е невъзможен, всички "основателни" причини за свръх тегло, са само удобни оправдания.

# 7
  • Мнения: 9 991
Зла не признава и точка Laughing. Ядене, хранене все тая. Ти от врата за краката. Колко ядат ония слабите.. Ами ядат. Някои вредно, други не спортуват, трети са слаби защото са болни, други са злояди, трети се движат много или просто не пълнеят. Най-вече ядат да им стига. Шишковците все не им стига, все им е вкусно имат място за още една хапка в стомаха.. Еми ген, лош метаболизъм, липса на воля, кавото и да е, е факт. На мен Зла, също са ми много неприятни, фитнес маниаците, при които обсебването от храната, е колкото при шишковците. То едно броене на колории, на протеини, на видове хранения, че междинни, че прочее.  ooooh! Все същото слугуване на гъ*а и живота за яденето е.  А едните се хранели били, другите ядяли.  ooooh!

# 8
  • SA
  • Мнения: 3 196
Здравейте на всички , налага ми се да отслабна бързо , по здравословни причини , бях на диетолог но количествата които ми даде - аз сега по толкова се храня , кажете ми някакви грамажи и порци при които хем ще отслабна хем няма да ми се наруши баланса на витамини и там другите неща!

При така поставен вьпрос, никой не може да ти каже по колко грама да ядеш, след като не става ясно дори каква е храната, за която питаш.
Юлинга е права, че щом си се консултирала с диетолог, то опитай да следваш сьветите му поне за известно време и да видиш как ти се отразява. Все пак той е запознат с проблемите, които имаш и се опитваш да разрешиш с промяна в храненето.

# 9
  • Мнения: 4 711
Не мисля, че си задала правилно въпроса си.
Грам сирене и грам зеленчук не са еднакви калории. Това от една страна.

От друга... Калориите в захарта и калориите в месото да речем, се отразяват по различен начин на телата ни.

По-добре напиши какво ти е дал диетолога. Така е толкова общо, че просто няма накъде.

# 10
  • Мнения: 43
Незная да съжалявам ли че се обърнах за помощ или въобще да спра да пиша , Диетолога ми направи диета от която ако ям ще стана двойна , второ налага ми се екстремно сваляне на килограми заради ставите ми , увредени са не са от лежане и спане ! Момичета аз само исках да разбера примерно за един обяд или една вечеря по колко да се яде например пиле и салата или риба и салата или омлет със нещо си нещо примерно ! Пример: 100 гр.бяло пилешко месо с 1/2 домат и 1/4 краставица нещо такова ! Няма смисъл от караници , толкова ли е трудно ! Ясно ми е че трябва да се движа ,но не ми е възможно немога да хукна да тичам или да ходя пеша - фитнес и да искам - ще е болезнено преживяване !

# 11
  • Мнения: 89
Плуването не натоварва ставите.

# 12
  • SA
  • Мнения: 3 196
Persiana, не обрьщай внимание на хейтьри.
Кой кого мрази и от какво се отвращава, си е лично негова работа.
Сега по вьпроса ти - ако става вьпрос за месо/риба - според мен 100 грама са достатьчни за една средна на рьст жена. Яйца - 2-3 на ядене, извара - 100 гр, кашкавал - 50 гр. Салата - краставици, марули, спанак, зеле и разни други зеленолистни могат да се ядат в количества по желание, те са основно целулоза, която не се усвоява и вода.
Ако тьрсиш бьрзо отслабване, то значително ограничи всички тестени храни, захар, газирани напитки сьс захар, плодови сокове, алкохол. Внимавай и с нишестените храни ( от типа картофи, ориз), а сьщо и с всякакви ядки.
Щом не си добре здравословно, имаш доста наднормено тегло и ставни проблеми, не е нужно да тичаш, или да вдигаш щанги. Но ще ти е от полза повече движение, дори да е само ходене по 2-3 часа на ден.

Последна редакция: сб, 21 мар 2015, 18:06 от kameloth

# 13
  • Мнения: 127
Незная да съжалявам ли че се обърнах за помощ или въобще да спра да пиша , Диетолога ми направи диета от която ако ям ще стана двойна , второ налага ми се екстремно сваляне на килограми заради ставите ми , увредени са не са от лежане и спане ! Момичета аз само исках да разбера примерно за един обяд или една вечеря по колко да се яде например пиле и салата или риба и салата или омлет със нещо си нещо примерно ! Пример: 100 гр.бяло пилешко месо с 1/2 домат и 1/4 краставица нещо такова ! Няма смисъл от караници , толкова ли е трудно ! Ясно ми е че трябва да се движа ,но не ми е възможно немога да хукна да тичам или да ходя пеша - фитнес и да искам - ще е болезнено преживяване !

Не се прави на ощипана госпожица, обидена и шокирана. И не си търси оправдания да не се движиш. За всеки вид заболяване има подходящ спорт, или поне рехабилитация, щом си чак толкова неподвижна.

От много тропане с крак и цупене, все едно някой друг ти е виновен за положението, си на тоя хал. Това че ти се казва истината в очите, а ти се правиш на обидена си е поредния ти ТВОЙ проблем. А истината е - ДВИЖЕНИЕ. И да не пишеш тук, или там, всеки който срещаш ще ти го казва, или показва.

Втори път - за абсолютно всеки вид заболяване има подходящо раздвижване. С мързел няма да стане.

# 14
  • Мнения: 9 991
ZlA, имам познат, слаб, цял живот спортува, не пие и е болен от артрит, но явно ти  знаеш повече от авторката. ooooh!

Аз месо не ям, ям баници и хляб и съм слаба, но много плодове и зеленчуци. Има дни ям много, има дни карам на 4 препечени филийки хляб черен с нещо, според това, колко енергия ми трябва. Щом ти е дал толкова калории диетолога, това яж. Отслабва се от балансирано ядене и режим, не от глад.

Общи условия

Активация на акаунт