Бременност с двурога матка

  • 11 572
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте мили бъдещи мами. Миналата година ми откриха тази аномалия на матката. Имам един спонтанен аборт в 13 г.с. В момента съм отново бременна и с наближаването на голямото събитие ме е обхванало притеснение. Четох много по въпроса и с доктори се консултирах, но повечето ме наплашиха с преждевременно раждане. Въпоса ми е към жените с този проблем до кога успяхте да износите бебоците си и колко големи се родиха? И секцио или нормално беше раждането?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Секцио задължително.
Моите и двете бяха планово секцио в началото на 9-ти месец. Бебетата бяха мънички- 2190 и 2430 гр, защото нямаха място да растат, но иначе си бяха нормално развити.
Серклажи също ми правиха, както и ми включваха системи, биеха ми инжекции и пиех хапчета.

# 2
  • UK
  • Мнения: 4 310
Здравей, в коя седмица си?
Не съм убедена дали е точно едно и също, не съм се задълбочавала, на мен ми казаха, че имам голям септум.
Първата ми бременност беше лежаща и проблемна, родих секцио, защото бебето остана в седалищна позиция при започнало раждане и контракции. Втората, година и три месеца след раждането, беше неуспешна, още в 7-8 г.с. я загубих. Задържан мисед, след кюретажа се оказа, че матката не е почистена добра, върнах се в болницата с инфекция и последва втори кюретаж и два месеца антибиотици до дупка. Третата - забременях 4 месеца след аборта, бебето се роди в 38-ма седмица с леко занижено тегло, 2600, казаха, че нещо не се е хранила добре, но е жива и здрава. Пак секцио, не се смъкна надолу, започнаха силни контракции и продължително кървене без никакво разкритие. Едва тогава хирургът ми каза, че имам голям септум на матката, предупреди ме, ако правя някога аборти задължително да предупредя няколко пъти докторите, защото това е голям проблем (след дъжд, качулка - предния път са кюретирали само едната половина на матката). Вероятно заради септума първото не се е обърнало, второто не се е хранило много добре и се роди 20-на дни по-рано отново не по нормален път. Но като цяло е това - доколкото знам има жени с много по-сериозни проблеми от моите, тук прочетох, че се оперират, за да успеят да износят успешно бебе.
Не мога да си обясня как никой преди това не ми е казал, не е видял, при предното секцио също... след неуспешния кюретаж... нямам идея как. От друга страна може би е по-добре, че разбрах късно. Попитах доктора при секциото като ми каза за септума - това проблем ли е, не бях и чувала какво е това, той ми отговори "Имаш две деца, какъв проблем да е, за теб очевидно не е проблем". Сега като чета коментара на Сараниа, добре че не са знаели докторите, нямаше да ми позволят да ги износя до края.
Съветът ми е да не се вторчаваш прекалено много, знам, че няма как да стане след неуспешна бременност, да вярваш на лекарите си, но мисля, че никой не може да ти каже това доколко общо има или да предвиди как ще протекат нещата оттук нататък, а бебета се раждат от двуроги матки.  
Успешна и лека ти желая до края.  Hug
 

Последна редакция: вт, 10 мар 2015, 23:41 от dejie

# 3
  • Мнения: 48
В 32 г.с. съм и до сега с тази бременност не съм имала сериозни проблеми, освен леко отлепяне на плацентата в много ранен етап, но всичко се нормализира. Но пък съм адски натоварена психически, тъй като постояснно мисля за този проблем, напрягам се и се шашкам и за най-малкото нещо.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама ти си почти на финала. Аз се молех да успея да устискам до 30 г. с. Пък си ги износих нормално, извадиха ги малко по-рано, защото нямаше място да растат. После си наваксаха с разтежа.
Защо се шашкаш, вече си в 8-мия месец, а и в 7-ия оцеляват?

# 5
  • Мнения: 48
Страхувам се дали всичко ще е наред, дали ще е малко, дали ще му трябват по -специални грижи, кувиоз. Просто много съм се впрегнала с такива по-тежки мисли. Надявам се всичко да е наред докрая. Благодаря за отговорите

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
E, тия притеснения са нормални. И аз ги имах.
Моето първото постоя малко в кувиоз. После изчакаха да започне да наддава и ни изписаха.
Сега я гледам до мен... умна и красива, след два дни ще навърши 14- времето просто лети. Наслаждавай се на последните седмици от бремеността си, на раждането и после на всеки ден с малкото човече- това са незабравими моменти!

# 7
  • Мнения: 48
Благодаря много за укуражаващите думи. Да е живо и здраво детенцето ти.

# 8
  • UK
  • Мнения: 4 310
Ти си вече на финалната права, било каквото било, всичко е е наред.  Hug

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
bybsiinka, и твоето.
А с втората бременност е по-лесно, защото матката вече се е разтегнала.
Не разбрах ти имаш ли серклаж?

# 10
  • Мнения: 48
Не, нямам серклаж, дори не са ми споменавали за тази процедура.

# 11
  • Мнения: 87
Здравейте! И аз съм с двурога матка и в началото като ми казаха че съм бременна с такава матка ме наплашиха мн сериозно ,че имало риск да родя преждевременно или аборт. Бях се отчаяла ,но искам да успокоя всички които се притесняват,че няма нищо страшно. Изкарах една нормална и лека бременност до самия край и родих седмица преди термин едно момченце 3410гр 53 см Simple Smile мислете положително Simple Smile
А да добавя и това,че раждането беше нормално Simple Smile

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
helito, как те диагностицираха с двурога матка, цветна снимка правена ли ти е?
Много е индивидуално как ще протече бременността с двурога/eднорога матка, също и дали ще е проблем забременяването.

# 13
  • Мнения: 87
Диагностицираха  ме с вагинален ехограф два пъти- единия път в България другия път,когато вече забременях в Австрия. Доста ме наплашиха тук във Виена,но слава на бога всичко мина Ок.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чрез ехограф не може да се установи двурога ли е матката. Очуди ме това, че лекарите не са предприели нищо за задържане и въпреки това си износила безпроблемно. При мен бяха взели много мерки превантивно, просто защото се знаеше, че имам проблем. За това и се усъмних в диагнозата ти.
Както и да е- важен е крайният резултат Peace

Общи условия

Активация на акаунт