Операция на щитовидната жлеза -10

  • 102 915
  • 913
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 33
LucyHope, благодаря за бързото включване  bouquet това ми беше третият ендокринолог. Първата лекарка при която отидох беше за операция, вторият лекар каза да сме го следели... да не съм бързала ( този който иска да направим биопсията ) , а при третият бях преди няколко дни - неговото мнение го казах вече, тоест пак за операция... На кого да вярвам вече не знам.  ooooh! Близките ми които знаят естествено са против операцията, което е разбираемо. Има ли смисъл да искам четвърто мнение?

Преписах го : Ляв лоб - в средна и долна трета се визуализира окръглена зона с размери 14/17/25.3 мм изпълнена с анехогагенно съдържимо и наличие на хипехегоненна зона в средната част.
УЗД данни за киста/ кистаденом на левия лоб на щитовидната жлеза.




Преди няма и месец мина операцията ми и се чувствам чудесно.Иди и махай всичко излишно от теб ,не отлагай.Рисковете в бъдеще са по големи .Операцията минава бързо ,след операционният период е кратък и безболезнен.Няма нищо страшно.Бях в неведение, когато ми казаха за образуванията по шията ми и бях страшно стресирана, и объркана ,не знаех какво да правя .Включих се тук ,в този форум ,изчетох много мнения ,но решението беше мое.Имах киста и аденом-възел ,които много ми пречеха и ми създаваха проблеми.Размерите бяха по големи от твоите .Минах и без биопсия.Хистология на място по време на операцията и последваща такава.Каквото и да има се оправя когато е навреме. Кой каквото и да ти казва последната дума е твоя.Ако ти създават проблеми ,оперирай се ,не чакай усложнения .Не се страхувай  bouquet

# 901
  • Варна
  • Мнения: 282
Момичета, ако всичко е наред след операцията за колко време ще се възстановя за да ходя на робота. Повече от седмица ли?

# 902
  • Варна
  • Мнения: 10 493
ilianagm максимум след месец ще си на работа ако желаеш.
Хирурга ти дава месец болничен,после ако желаеш можеш да го удължиш.

# 903
  • София
  • Мнения: 165
ilianagm, всеки случай е индивидуален. Аз бях кукуряк след излизане от упойката, поглезих се 2 дни в къщи, после се върнах към нормалния живот, а след седмица бях на работа. Месец и половина не вдигах тежко и се пазех от директна пара, защото раната ми беше лепена. За първата операция не казах на родителите ми, за да не се шашкат. Операцията беше във вторник, в петък им отидохме на гости за Великден, бях с блуза с поло яка и те нищо не разбраха. Разказах им за проблема и операцията на следващия ден, когато вече бяха видели, че нямам проблеми и изглеждам и се държа като здрав човек. Така се и чувствах  Simple Smile
Мили момичета, в началото диагнозата звучи страшно, но като тръгне човек по пътечката, вижда, че не е края на живота, а може би ново начало. Преживява се, при някои по-лесно, при други по-трудно, но животът продължава. Пием сутрин хапченцето, понякога се налага да вземаме калций и витамин Д, но кой не ползва хранителни добавки в днешно време?
ilianagm, стискам палци! В началото е страшно, заради неизвестностите, но после всеки си влиза в ежедневието и продължава напред. Прецени как ти се чувстваш и постъпи според това. Аз нямах болка и дискомфорт и прецених, че е по-добре да се върна на работа, където се чувствах необходима и нямах време за лични тревоги. Ако пък няма проблем да отсъстваш повече време и се чувстваш добре у дома - почини си.

# 904
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мемчо  Hug
Най-големия страх е в главата ни Crazy
Момичета някой да има проблеми с паметта.Странно разсеяна съм,върша неповторими глупости.Имам притеснения името и адреса да не си забравя Whistling

# 905
  • Мнения: 2 208
Аз имах след операцията сега съм добре. Забравям някои неща, но после се сещам имена ей такива не си спомням. Но не мога да кажа, че съм добре, мина една година и никак не е същото, малко да спра да ям, малко неприятности и калция ми се срива, пия витамин Д, пия калций, хормон 100 мг и пак съм зле. Но при всеки е различно и на мен ми засегнаха малките жлези, което се оказа много фатално....

# 906
  • Мнения: 123
 Аз също имах проблеми с паметта-забравях имена.Много се ядосвах на себе си,защото  преди това не ми се е случвало.Сега съм по-добре.Но имам проблем с безсънието ,което не мога да преборя.
Не знам дали някой има подобен проблем,защото моя продължава 2 год.
Сега в деня  който пия вигантол забелязах ,че по-лесно заспивам/вземам го 2 пъти седмично/.Но явно малко ми идва ,защото снощи отново не съм спала.Вероятно се дължи на някаква липса,но пия лекарствата според указанията на лекаря!

# 907
  • Мнения: 72
Здравейте момичета, един малко глупав въпрос... тези малки жлези при всеки подложил се на операция ли има шанс да бъдат засегнати? Тоест без значение дали ти махат само половината или цялата жлеза?  Thinking
Като чета последствията които имате, ми идва да се откажа дори от мисълта за операция  ooooh!

# 908
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да основно имена забравям.Дано отмине,че и на работа ми създава проблеми.
gia_n да не си изнервена нещо,проблеми на работа,в къщи.Безсънието по-честно е на нервна почва.
 innez моите паращитовидни жлези не са засегнати.
Но каквото и да си говорим не може да няма никакви последствия.Това е орган,който управлява хормоните на целия организъм.
Задъхвам се,по-бързо се изморявам,тежко вече почти не мога да нося.Вече не съм същата,но няма как,премахнатата щитовидна жлеза за мен е по-малкото зло.

# 909
  • Мнения: 89
Момичета,пак съм аз.От ендокринологията казаха,че д-р Иванова няма да приема до Нова година.А ми предстои да ходя пак на преглед.Мисля да отида при Начев,но ми се иска и още едно мнение.Бихте ли ми препоръчали някой доктор?Много благодаря!

# 910
  • Варна
  • Мнения: 282
Аз и сега трудно помня имена. Чудя се какво ли ще е после😂😂😂.
Как разбирате че Ви трябва калций и витамин Д?

# 911
  • Мнения: 2 208
Ще разбереш, не се притеснявай, ако ти липсва е края на света. Така зле се чувстваш, че не е истина, цялата мравучкаш, изтръпваш, чак сърцето ти трепери. Витамин Д участва в регулирането на калция, а жлезите регулират него, малко е сложно. Не се притеснявай предварително, най-вероятно ще си добре, а и хората пият какви ли не хапчета, аз  един витамин и калций, не е края на света Wink

# 912
  • Мнения: 36 047
Моля, някой да пусне нова тема и ако желае да добави някаква информация в първия пост.

# 913

Общи условия

Активация на акаунт