КАРТИ ТАРО - ТЕМА 13

  • 38 921
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 162
Въпросче от аматьор Simple Smile
Когато гледате с 3 карти, позициите им какво отразяват - минало-настояще-бъдеще? или нещо друго?

Според мен всеки трябва да пояснява какво има предвид, ако подлага на коментар или обсъждане дадена подредба тук.
Понякога е минало-настояще-бъдеще, понякога е това, което е описала Marina Romania, а аз имам подредба, която показва " какво, как да се направи и евентуален резултат", но пояснявам когато съм имала това предвид.
Важно е, ако ти правиш подредбата, да си наясно какво си заложила в позициите, макар да има моменти, когато картите не се съобразяват с това, а показват, каквото са решили за важно.

# 31
  • Мнения: 385
Добре, имам следния въпрос към вас.
Да уточня, че аз не вярвам нито в Господ, нито в брат му, това отдавна е затворена страница за мен.

Та, какво бихте направили, ако някой ви открадне любимата колода Таро, ако я загубите на път, как бихте постъпили.
Как бихте постъпили? Как ще се почувствате? И как ще процедирате? Ще направите ли опит да си я върнете или ще си купите нова, как?

# 32
  • София
  • Мнения: 162
Добре, имам следния въпрос към вас.
Да уточня, че аз не вярвам нито в Господ, нито в брат му, това отдавна е затворена страница за мен.

Та, какво бихте направили, ако някой ви открадне любимата колода Таро, ако я загубите на път, как бихте постъпили.
Как бихте постъпили? Как ще се почувствате? И как ще процедирате? Ще направите ли опит да си я върнете или ще си купите нова, как?

Халал да му е! Бих казала, че това е малкия Дявол! Нищо не се случва без причина, бих потърсила у себе си - защо ми се е случило това? Безусловно няма да ми е приятно, но аз си се познавам и знам, че относително бързо ще ми мине и най-вече ще се постарая да намеря причината, поуката и урока.
Едни от най-желаните ми карти, желани с години, намерени най-накрая, поръчани, пристигнаха разпечатани и разбъркани и се оказа, че липсва една карта! Потръшках се малко, писах на доставчика, казаха, че това освен в бивша източна Европа, другаде не можело да се случи и разни такива, демек - Я духайте супата!, пък в един момент реших, че прекалено много се бях вкопчила в тази колода, в идеята да я имам, на всяка цена ( тя беше стигнала цена 240 Паунда! (купих я за по-малко де, чак толкова луда не съм)) и затова бях наказана. Разпечатах си картата на принтер и сега си я обичам такава, с тази лека особеност Simple Smile

# 33
  • Мнения: 385
Добре, имам следния въпрос към вас.
Да уточня, че аз не вярвам нито в Господ, нито в брат му, това отдавна е затворена страница за мен.

Та, какво бихте направили, ако някой ви открадне любимата колода Таро, ако я загубите на път, как бихте постъпили.
Как бихте постъпили? Как ще се почувствате? И как ще процедирате? Ще направите ли опит да си я върнете или ще си купите нова, как?

Халал да му е! Бих казала, че това е малкия Дявол! Нищо не се случва без причина, бих потърсила у себе си - защо ми се е случило това? Безусловно няма да ми е приятно, но аз си се познавам и знам, че относително бързо ще ми мине и най-вече ще се постарая да намеря причината, поуката и урока.
Едни от най-желаните ми карти, желани с години, намерени най-накрая, поръчани, пристигнаха разпечатани и разбъркани и се оказа, че липсва една карта! Потръшках се малко, писах на доставчика, казаха, че това освен в бивша източна Европа, другаде не можело да се случи и разни такива, демек - Я духайте супата!, пък в един момент реших, че прекалено много се бях вкопчила в тази колода, в идеята да я имам, на всяка цена ( тя беше стигнала цена 240 Паунда! (купих я за по-малко де, чак толкова луда не съм)) и затова бях наказана. Разпечатах си картата на принтер и сега си я обичам такава, с тази лека особеност Simple Smile


Попитах за колода, с която работиш и която е изгубена. Която е особено важна за теб.

# 34
  • София
  • Мнения: 162


Попитах за колода, с която работиш и която е изгубена. Която е особено важна за теб.

За такава колода казах - халал да му е!
Аз работя с около 20-25, но и една да беше, ако нещо неправилно си е отишло от мен, със сигурност друго, по-добро ще дойде! Ако си е отишло с право - дали вообще е редно да се занимавам с таро?

За изгубени вещи, до сега винаги, изключая онази карта, ми е помагал Архангел Хамуел. Нещо трябва ли да си е твое и да е у теб, намираш го!

При мен преди години картите сами дойдоха. Ако решат да си ходят сами - тяхна воля!

# 35
  • Мнения: 385
Странно.
Да кажа халал на сърцето си, ми е малко странно. (За което всички умират. И все затова питат.)

Припознавайки Таро със сърцето, е все едно да изгубиш душата си. Все едно да кажеш - халал да е на твой любим приятел, дори бил той котката или кучето. Е, аз това няма да преживея и не мога. И не го преживях, платих прескъпо и преследвах докрай.

Ала нещо и отгоре - душата ти, оставена на вятъра, не може да остане в пустинята. Не.
Това е като приливите и отливите на Атлантика, които са по 3 пъти на ден. Няма нито архангели, нито спасение, нито нищо.

Мисля, че човек трябва да пътува много, да види много неща, да проучи много неща.
Мен лично, картите Таро ме отведоха от Испания и южна Италия, през Мороко до Колумбия (заради народа Макомбо) (наскоро се върнах оттам), преди това до Хималаите.

Неслучайно попитах затова. Таро дават възможност за една приказка, която тотално може да осъществи личната легенда отвъд егоистичните капризи и отвъд ежедневните желания. Това имах предвид.

Благодаря, Флейм.

# 36
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 62
Значи да разбирам, че все пак мога да си "начеша" ръцете  Embarassed  така ли  Wink всичко опира до личното решение - ако те теглят, общувай с картите, а ако не - остави ги да почиват  newsm78

# 37
  • Мнения: 385
Точно така Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 фев 2015, 09:11 от Секхмет

# 38
  • Мнения: 385
Съкращавам поста, пускам линк към едно гледане, което съм нарекла Порта на 4-те Аса. За по-сериозно изучаващи картите е.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=14168

Последна редакция: чт, 05 фев 2015, 09:16 от Секхмет

# 39
  • Мнения: 271
Рано ,рано зададох въпрос.
Ще се пови ли скоро в живота ми любов?

Ако Чаши
7 Жезли
7 Чаши

Какво ще рече това? Praynig

# 40
  • Мнения: 4 573
Марги, прекалено много енергия и емоции влагаш в търсенето на любовта. Често се самозаблуждаваш, но не се отказваш, а продължаваш устремено към целта. Аз не виждам намиране на любов, само безкрайно гонене на идеята, което е изтощаващо емоционално.

Моля не ме бийте много  Praynig Simple Smile.

# 41
  • София
  • Мнения: 162
Скрит текст:
Странно.
Да кажа халал на сърцето си, ми е малко странно. (За което всички умират. И все затова питат.)

Припознавайки Таро със сърцето, е все едно да изгубиш душата си. Все едно да кажеш - халал да е на твой любим приятел, дори бил той котката или кучето. Е, аз това няма да преживея и не мога. И не го преживях, платих прескъпо и преследвах докрай.

Ала нещо и отгоре - душата ти, оставена на вятъра, не може да остане в пустинята. Не.
Това е като приливите и отливите на Атлантика, които са по 3 пъти на ден. Няма нито архангели, нито спасение, нито нищо.

Мисля, че човек трябва да пътува много, да види много неща, да проучи много неща.
Мен лично, картите Таро ме отведоха от Испания и южна Италия, през Мороко до Колумбия (заради народа Макомбо) (наскоро се върнах оттам), преди това до Хималаите.

Неслучайно попитах затова. Таро дават възможност за една приказка, която тотално може да осъществи личната легенда отвъд егоистичните капризи и отвъд ежедневните желания. Това имах предвид.

Благодаря, Флейм.

Секхмет, в поста си говориш и за душата. По-преди си казвала, че не вярваш в прераждания.
Какво е душата според теб?

В този живот са ми отнемали много неща - вещи, от малки до големи, от несъществени до много важни, отнемали са ми мъж, приятели, идеали, опитвали са да ми отнемат живота дори и за малко да им се получи. Преди години много роптаех срещу това, бунтувах се, искрено и цялостно, докато не осъзнах, че нищо не ни принадлежи. С празни ръце идваме и така ще си отидем, и тялото си ще оставим като изхабена дреха, но ще продължим Пътят си - само това е важно в крайна сметка - преживяването и опитността.

По начинът, по който си показала, че усещаш Таро, смятам, че можеш да редиш с хартийки с надписи на тях. Бях учудена, че може да се привържеш към колода, че да ти е скъпа до толкова, че все едно да загубиш душата си...

# 42
  • Мнения: 385
Скрит текст:
Странно.
Да кажа халал на сърцето си, ми е малко странно. (За което всички умират. И все затова питат.)

Припознавайки Таро със сърцето, е все едно да изгубиш душата си. Все едно да кажеш - халал да е на твой любим приятел, дори бил той котката или кучето. Е, аз това няма да преживея и не мога. И не го преживях, платих прескъпо и преследвах докрай.

Ала нещо и отгоре - душата ти, оставена на вятъра, не може да остане в пустинята. Не.
Това е като приливите и отливите на Атлантика, които са по 3 пъти на ден. Няма нито архангели, нито спасение, нито нищо.

Мисля, че човек трябва да пътува много, да види много неща, да проучи много неща.
Мен лично, картите Таро ме отведоха от Испания и южна Италия, през Мороко до Колумбия (заради народа Макомбо) (наскоро се върнах оттам), преди това до Хималаите.

Неслучайно попитах затова. Таро дават възможност за една приказка, която тотално може да осъществи личната легенда отвъд егоистичните капризи и отвъд ежедневните желания. Това имах предвид.

Благодаря, Флейм.

Секхмет, в поста си говориш и за душата. По-преди си казвала, че не вярваш в прераждания.
Какво е душата според теб?

В този живот са ми отнемали много неща - вещи, от малки до големи, от несъществени до много важни, отнемали са ми мъж, приятели, идеали, опитвали са да ми отнемат живота дори и за малко да им се получи. Преди години много роптаех срещу това, бунтувах се, искрено и цялостно, докато не осъзнах, че нищо не ни принадлежи. С празни ръце идваме и така ще си отидем, и тялото си ще оставим като изхабена дреха, но ще продължим Пътят си - само това е важно в крайна сметка - преживяването и опитността.

По начинът, по който си показала, че усещаш Таро, смятам, че можеш да редиш с хартийки с надписи на тях. Бях учудена, че може да се привържеш към колода, че да ти е скъпа до толкова, че все едно да загубиш душата си...


Какво е Магът без своя жезъл Simple Smile Хартийки няма как да редя, освен ако не са с финикийски знаци Simple Smile
Освен това, картите са жива материя.

# 43
  • София
  • Мнения: 162
Рано ,рано зададох въпрос.
Ще се пови ли скоро в живота ми любов?

Ако Чаши
7 Жезли
7 Чаши

Какво ще рече това? Praynig

Ми тя любовта е навсякъде!
Margi_Z_Margi_Z, вероятно имаш предвид мъж, когото да обичаш? Който теб да обича? С който да имате взаимно удовлетворяваща връзка?... Лично аз много държа на ТОЧНОТО задаване на въпросите.

С коя колода редиш?

# 44
  • София
  • Мнения: 162
Какво е Магът без своя жезъл Simple Smile Хартийки няма как да редя, освен ако не са с финикийски знаци Simple Smile
Освен това, картите са жива материя.

Ами по начинът, по който ТУК се описват подредбите масово, все едно не карти, а хартийки са редени, няма визия за картите.

Моите карти, повечето са наистина много живи, правени са лично, една по една (печатани, изрязвани, нямам предвид рисунките), такива колоди най-добре ми работят.

И...не ми отговори за душата.

Общи условия

Активация на акаунт