Искам да кажа ... (15)_15.12-21.12

  • 35 611
  • 811
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 18 679
Нищо няма да й стане, разбира се. Моите от съвсем малки ги топя в горещите басейни зимно време. Най-много да й минат сополите Simple Smile

Не мога да сколасам с опакването на подаръците. Довечера ще трябва да гътна зверовете по-раничко, защото в последните дни заспивам преди тях и целият ми дрешник е пълен с неопаковани кутии!

# 766
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Акаша, в кой хотел сте?
Преди години често ходехме в Чифлика и си спомням,че правех резервация месец преди да отидем.Последното ни ходене беше преди 2 години и много се разочаровахме от хотел Дива-никакво развитие на базата,персонала  Crossing Arms Водата в басейна беше хладка, стаите студени  ooooh! и се преместихме във Веника Палас 2, сякаш беше. Много по-добре  Peace

Приятен престой  на вас и весели празници!

На децата им понася добре минералната гореща вода при зимни Т навън. На мен- Naughty

# 767
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Точно в Дива сме и много ми харесва.  Grinning Персоналът е много добър, водата супер топла, стаите също са много топли. Чисто е, приятно. Peace

# 768
  • Мнения: 5 940
Ние още не сме взели подаръци на децата Embarassed
Но и не знам какво да е. И двамата искат животни, ама истински -малкият кон, големият куче. Компромисен вариант е куче или кон за двамата.
И всеки ден ги разпитвам дали не са променили желанията, защото дядо Коледа надали ще им донесе животни, но никакво отстъпление. Накрая даже решиха, че няма и писмо да пишат, щом не носел такива неща. Да си избере сам какви подаръци  заслужават. Само дето дядо ти Коледа хич и не може да реши. Наистина не знам на какво биха се зарадвали, ако не е животинка. Може и да отстъпя и да взема костенурка или хамелеон. Поне е някакъв компромисен вариант.
Акаша, радвайте се на почивката и не мисли за евентуални разболявания.

# 769
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
 Като ви чета колко подаръци сте накупили и приготвили, чак взех да се притеснявам...ние с ММ сме определили по 50 лв. на дете и съм купила по 2 книжки на каката и малкия плюс на нея клинче и блузка, а на него трансформър, а на бебето дрешки и дрънкалки...

Накарахте ме да се замисля за много неща...

Къде отиват купищата играчки след време, примерно...
Носят ли радост или напротив - пресищането и презадоволяването отнемат способността да се зарадваш newsm78 (Преди време с една приятелка обиколихме три магазина да търсим подарък на 8-годишната й дъщеря и в трите магазина нямаше нещо, което тя да го няма вече..)

Куркума тук наскоро се чудеше колко ли пари се профукват по ненужни и излишни подаръци и вещи по тези празници...
Прочетох  наскоро, че само за опаковъчни материали покрай Коледа се изхарчва сума, способна да накара Африка да забрави за глада...

Жаки, като те чета, се сещам за детството си и за майка ми - тя първо ми се накарваше или ме наказваше и после изясняваше случая. Веднъж някаква обща беля в махалата се беше случила - обрана джанката на една баба и тя вдигна гюрултия. На улицата от всеки двор се чуваше плач - всички ги възпитават...По едно време дойде пак някой да каже на майка и я чух да казва: Аз мойта вече съм си я набила, демек работата по възпитанието съм я свършила вече. После се оказа, че въобще не съм участвала в точно това "пъклено дело", но тя първо биеше, после питаше. (Не беше някакъв злобен и жесток бой, слава богу, а такъв, профилактичен, по дупето, но ми е останал кофти спомен от това.) Тогава се зарекох, че никога няма да правя като нея, а първо ще изслушвам децата си, после чуждите хора и тогава ще решавам кой крив, кой прав. Зарекох се също никога да не обиждам децата си, защото тя, като се ядосаше, ми викаше "пикла с пикла такава" и от това много зле се чувствах.
Всичките тези неща аз ги спазих. Много внимавах да не повторя нейните грешки и не ги повторих с моите деца. Направила съм сигурно свои грешки, но нейните - не.

# 770
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Приятно изкарване, Акаша! Ние и тримата много обичаме да се топкаме в минерални води.
Моят мъж ми звънна преди малко и хък мък ме пита какъв подарък искам. И двамата сме много трудни на подаръци. Добре че се обади, защото едната колежка предложила да е бельо.  Crazy То аз едва си купувам, след доста проби. Винаги ми предлагат по-малък размер чашка на сутиена в началото-явно добре си ги прикривам с дрехите. hahaha
Та внезапно ми хрумна-искам ел. четец. И понеже не съм запомнила какви модели и с какви екстри си препоръчвахте, моля да ме посъветвате. Praynig

# 771
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Благодаря ви и лека вечер! Hug

# 772
  • Мнения: 4 785
Ау, върнах се  Hug И вече нета ми е домашен, няма да пускам по 2 поста, обещавам  Embarassed

Акаша, приятно изкарване и да си починете много добре!

То цял ден мина в пътуване, сега пера на поразия дрехи, че винаги като се приберем изпирам всичко по куфарите, че чисто, мръсно, всичко е на едно накрая. Утре имам разни административни задачи, но мисля да спретна меденки, че то време не остана, не мога да повярвам, че Коледа е след само 3 дена. На мъжа ми вече му обявих, че подаръкът ще си го получи след празника, защото трябва сам да си го избере.

И сега готвя, но чакам някой да ми купи един продукт от магазина, защото искам да направя една бисквитена торта, която си налучквам сама - първите два пъти стана много вкусна, но сега имам идея и ще видя дали ще се получи това, което искам най-накрая и после обещавам да споделя   chef Иначе за днес манжата ще е пилешки бонфилета с картофи, манатарки, нар, песто и ще ги запека с пармиджано и воала! За днес стига толкова, да ви кажа изморих се от пътуване и ще си почивам сега.

И моля някой, ако има да преразкаже важните събития (Бърди?), уж ви следях тук-там, ама с флашка да ви кажа, голяма мъка е, та бях през ред та за три  Crossing Arms

# 773
  • Мнения: 22 480
Акаша, приятно изкарване ви пожелавам. Simple Smile

Чифлика хич не го харесвам, ужасно презастроено, хотели бастиони, цени безумни за това, което се предлага.
Последно преди 2г. ходихме лятото, скоро няма да повторя.

За подаръците и презадоволяването....така е. Купуват се тонове играчки, които м-у 1час и 1месец след подаряването са забравени. Всяка година се опитвам да намаля броя, не винаги успявам.
Децата вече на почти нищо не се радват....т.е. радостта от получаването аз лично, колкото и грозно да прозвучи, мога да я сравня с наркоманите и получаването на дрога. Ефекта е временен и много скоро след това трябва нова доза.
Но времето ни е такова....консуматорско. Един ден ще си плащаме, това е ясно....

# 774
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Стейси, аз съм фен на Киндъл. Имам от старите модели с клавиатура. има по-нови без клавиатура, с тъч, с копчета, с подсветка и пърл екран. Сега излезе и най-новия модел, за който най-малко знам - воаяж(така ли се пише). Виж в темата за четците в литературния форум, може да се спреш на нещо за теб.

# 775
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние тази година ще сме изцяло на живи подаръци- куче и зайче. Кучето ще стои при баба и дядо в Сливен, че живеят в къща с двор- вече е осигурено, невероятен сладур, смеска между хъски и каракачанка- една топка със сини очи на 1 месец, много е смешно.
Заекът ще си го гледаме в София, аз не съм им особена любителка, но какво да се прави...

# 776
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Лиляна, благодаря! Докато напиша за препоръка и намерих темата за четците. Не съм ориентирана въобще, но чета там и мисля, че така по-правилно ще си избера моя четец.
Аз всъщност съм от хората, които обожават и мириса на книга и затова досега не съм проявявала интерес. И също се притеснявам дали ако чета книги на екран, ще ми бъде комфортно. Нямам проблем с очите, но ми става лошо ако прекаля с взиране на екрана на лаптопа.
Абе техниката си напредва, няма какво да се дърпам.  Laughing

# 777
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Екранът на четеца е много по различен от светещия екран на лаптоп. Няма разлика в четенето с хартиената книга, а заради една миризма не си заслужава да се хвърлят толкова пари за книги, които даже и може да не ни харесат, а и да пазим природата все пак.
Нищо че аз чета сега предимно хартиени, но ми се струпаха доста от предай нататък. Но пък дъщеря ми го използва активно и то паралелно с хартиената си книга.

# 778
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Лиляна, би ли ми обяснила за "Предай нататък", че аз имам доста книги за предаване.

# 779
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В Предай нататък книга си предаваме книги по подобие на буккросинга. Само че накрая книгата се връща при собственика. Всеки пуска поне две свои книги, като за всяка прави тема, записват се желаещите да четат и си я предаваме по списък на записалите се, като си я изпращаме по пощата. Така последният от списъка я връща на собственика. Много е приятно, участвам отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт