Моля за мнения относно готварска печка: Electrolux, AEG или Hansa?

  • 33 913
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Тъй като седемгодишната ми печка Горение сдаде багажа и се разпадна (оказа се ръждясала  smile3511), налага се да си купя нова. Ще ми се да е неръждавейка,
но единствената печка, за която се твърди, че е с корпус от неръждаема стомана, е тази на Hansa:

http://www.pazaruvaj.com/furni-gotvarski-pechki-c3169/hansa/fccx … 6660327/#opisanie

Доколкото прочетох компанията е немска и използва полската марка и заводи на Amica. Ако имате менения относно Hansa и доколко са читави, много ще съм благодарна.

При другите два варианта пише, че само предната част, вратата е от неръждаема стомана, но тук вече става въпрос за доказани марки - Electrolux  и AEG. Единствената разлика, която открих в магазина е, че всъщност печката на AEG е с една разширяема зона, не две.  Всичко останало им е абсолютно еднакво като показатели. Разликата в цената в магазина беше 50 лева. Ще се радвам да чуя вашите мнения за качество и средна продължителност на живот и дали си струва да се дадат 200 лева повече за инокс и стоманенена врата. Доколкото знам, AEG е по-високият клас, иначе би трябвало да се правят в един завод.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/707589/P11100601/Gotvarska … TROLUX-EKC54552OX

http://www.technopolis.bg/b2c/details/707085/P11100601/Gotvarska … ka-AEG-47005VC-MN

Мислех си и за индукция, но единственият свободно стоящ модел с индукционни котлони, който открих е печка на AEG във Варна за 1500 лева с транспортни дефекти, а и е 60 сантиметра широчина при налични 50. Вариантът за вграждане е много сложен и още по-скъп. Бих се радвала да получа информация къде мога да открия печки с индукционни котлони, може и с транспортни дефекти.


Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 12:25 от ПримаДона

# 1
  • Мнения: 5 513
Не мога да ти помогна за печката,защото ми предстои купуване.Но винаги купуваме АЕG.В къщи пералня,хладилник,микровълнова ...са от тази марка.Доволна съм.Досега без засечки/пу-пу/.инокс са.Но това няма много значение.И вече не гледам други марки.
Това което казваш за  Electrolux  и AEG/едни и същи/ и аз така съм го чувала.

# 2
  • Мнения: X
Помислете за уред

фурна с котлони Neff -mega Ee 1622 N, клас A
Цена 980лв.
Скрит текст:
http://texnomax.alle.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1% … BB%D0%B0%D1%81-a/

# 3
  • Мнения: 75
Помислете за уред

фурна с котлони Neff -mega Ee 1622 N, клас A
Цена 980лв.
Скрит текст:
http://texnomax.alle.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1% … BB%D0%B0%D1%81-a/

Нямах идея, че има такава марка? Къде в търговската мрежа в БГ се предлагат уреди на Neff?

# 4
  • Мнения: 75
А, чак сега намерих линка към магазините във Варна. Благодаря за инфото.

# 5
  • Мнения: 1 091
ПримаДона преди 3 месеца си купих готварската печка на AEG,която си показала.Само,че по-големия размер.Тогава се консултирах с доста хора и ми казаха,че дали Electrolux или AEG е едно и също.Избрах тази,защото ми допадна външно.За сега съм доволна.Много добре пече и загрява бързо.Има опция на котлоните да подържа ястието топло,без да се вари или пържи,което за мен е  PeaceПочиства се също много лесно.Единствено от керамичните котлони нещо не съм очарована.На 3 ден ми се надра единия,но може да е от тигана  Thinking
Аз си я поръчах по интернет,защото доставката ми е безплатна.Но бях шокирана като ми я донесаха без кабел.Печка за толкова пари да си купуваш кабела отделно  #Crazy и то никой да не ти каже предварително.

# 6
  • Мнения: 75
Благодаря за информацията elito_  Вероятно и аз ще се спра на AEG - като е гарга да е рошава Simple Smile

Аз не съм очарована от керамичните  котлони по принцип, но съм ползвала и не е чак толкова зле.

По отношение на кабелите по дефиниция в големите вериги поне, не продават готварските печки със захранващ кабел. Доколкото схванах, идеята е кабелът се монтира от оторизиран сервиз. Иначе не ти важи гаранцията на печката.

# 7
  • София
  • Мнения: 8
Благодаря за информацията elito_  Вероятно и аз ще се спра на AEG - като е гарга да е рошава Simple Smile

Аз не съм очарована от керамичните  котлони по принцип, но съм ползвала и не е чак толкова зле.

По отношение на кабелите по дефиниция в големите вериги поне, не продават готварските печки със захранващ кабел. Доколкото схванах, идеята е кабелът се монтира от оторизиран сервиз. Иначе не ти важи гаранцията на печката.

Здравейте и честита коледа на всички!
Пред дилема съм каква готварска печка да си взема и каква марка да бъде?Печката ,която ми се развали е Индезит и съм ужасно разочарована от италианска техника и хладилника също издаде багажа за 3 години все италиански .Та печката, която трябва да купувам е де  е с ел.котлони заради майка ми има проблеми с паметта изпуска предмети та абсурд да взема с керамичен плот.Инокс или черна, вратата нераждавейка .Да е лесна за употреба на възрастни хора!Ще съм благодарна на всички мнения по темата.Хубави и весели празници!!!

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, имам от 1 година печка HANSA BOE16, от скоро започна да прегаря храната, пека конвенционално както на обикновена печка. Задавам градусите, подгрявам предварително,при достигане на определената температура лампичката изгасва, печеше перфектно.
Сега се намали на половина времето за печене при същата температура.
Има ли някой с такъв проблем,за да сподели?
Благодаря Ви предварително!
Хубави почивни дни на всички!

# 9
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
У нас сме с уреди AEG. Печката ни е на повече от 4 години- няма никакъв проблем. Плотовете са керамични, не са се надрали изобщо. Препоръчвам марката.

# 10
  • Мнения: 139
Bosch или AEG.

...Сега се намали на половина времето за печене при същата температура.
Измери температурата с уред. Вероятно терморегулаторът ще си взима сбогом с теб.

# 11
  • София
  • Мнения: 8
Bosch или AEG.

...Сега се намали на половина времето за печене при същата температура.
Измери температурата с уред. Вероятно терморегулаторът ще си взима сбогом с теб.
Blagodarq za izkazanoto mnenie!!!

Общи условия

Активация на акаунт