За мухъла по стените отново ... с омраза!

  • 12 278
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Здравейте!

Навярно това е N-тата тема по въпроса, но много моля за вашите разяснения как да изчистя един ъгъл от външни стени от мухъл.
"Саво" ли да взема или обикновена белина, каквито съвети прочетох?
Моля също така някой да разясни с две-три думи самата технология на чистенето - да търкам с парцал/гъба стените, да пръскам или как?  Колко време да оставя да престоят така стените? И след това с вода ли да измия?  Rolling Eyes
Много ли трябва да се намокрят засегнатите участъци? Притеснявам се, защото става дума за спалнята и дали ще се измирише белината, в смисъл дали ще може да се спи след това или няколко дни няма да може?  Rolling Eyes

Приемам всякакви съвети и споделен опит  Hug

# 1
  • Мнения: 2 732
Обикновена белина -ще ти свърши работа .Напръскваш без да бършеш .Те петната изчезват ,ако не пак пръскаш .За спането след хубаво целодневно проветряване ще може да спите там.Не съм мила стени после

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Със саво пръсках - напръсквам, след половин час мия, след това проветрявам. Имай предвид обаче, че при мен боята доста изсветля и стана грозно /спалнята ни е наситено син цвят/

# 3
  • Мнения: 123
Ние сме с бял латекс. Това, че ще се промени цвета не ме притеснява - мъжът ми ще боядиса по-натам, въпреки че този ъгъл не се вижда ... аз затова толкова късно открих мухъла! Sad
Започна да ми тече кръв от носа. Ей така, както си стоя и потича. Ходих на УНГ специалист и той ми каза, че вероятно съм в контакт с мухъл/плесен някъде! Като се разтърсихме и лъсна "красотата" между гардероба и стената!!! А миналата година нямаше нищичко!  Close
Благодаря ви много за отговорите  Hug
Само да попитам пак обилно ли пръскате? В смисъл така, че да тече по стената или как?

# 4
  • София
  • Мнения: 9 517
Пръска се обилно. След като се измие, ако продължава да има петна, пак се пръска. Щом веднъж е имало мухъл, проверявай го превантивно - най-вероятно пак ще се появи  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 273
При нас в банята се появи мухъл. Пръскаьме го с белина (с тези пръскалки от препарат за прозорци). После проветряваш и така. Не се бърше. Почти седмица се налагаше да пръскаме, докато се махне съвсем. За съжаление няма гаранция, че няма да се появи пак. В едната стая редовно избиваше мухъл. Тя е със западно изложение и вечно много конденз се събираше. Там също така го махнахме, но тапета се съсипа. Сложихме климатик и това оправи нещата.

# 6
  • Мнения: 5 690
С огромно съжаление споделям опита си със Савото и мухъла, точно зад един гардероб в северна спалня.  Преместихме гардероба и вече не е на същото място. Стената първо почистих с гъба и сапунена вода и оцет, макар че не е правилно, но това беше първоначална реакция. После обилно напръскахме със Саво.
Искам да споделя, че не бива в никакъв случай да се вдишва препарата. Мъжът ми се беше претровил и го спасихме с 10бр. активен въглен. Внимавайте! Другото неприятно за мен нещо е че близо 2 седмици не спахме в тази стая. Мирише и дразни на гърлото.

# 7
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Пръскаш директно със Саво,без предварително да разнасяш мухъла.Изчакваш 30 мин. и ако има останал мухъл ,напръскваш отново.През цялото време дръж отворен прозореца и стаята е добре да се проветрява цял ден.След това не се изплаква.Така процедирам аз  и не съм имала проблем с боята ,нито с остатъчна миризма.А за да не се появява мухъл всеки ден,дори и през зимата ,трябва да се проветрява стаята.Също така е добре да има изолация на външните стени.

# 8
  • Мнения: 1 437
Пръскаш директно със Саво,без предварително да разнасяш мухъла.Изчакваш 30 мин. и ако има останал мухъл ,напръскваш отново.През цялото време дръж отворен прозореца и стаята е добре да се проветрява цял ден.След това не се изплаква.Така процедирам аз  и не съм имала проблем с боята ,нито с остатъчна миризма.А за да не се появява мухъл всеки ден,дори и през зимата ,трябва да се проветрява стаята.Също така е добре да има изолация на външните стени.
това е и моя опит и съвет  Peace

# 9
  • Мнения: 123
Благодаря ви , момичета, за съветите  Hug
Утре ще пръскаме и ще докладвам за резултата  Peace

# 10
  • Мнения: 123
Момичета, пак съм аз...
Напръскахме проблемния ъгъл с Астониш , тъй като вчера мъжът ми не е намерил Саво.
Пръскахме го два пъти, мисля, че черната гадост намалява, но още си стои...
Отново се чудим дали да търкаме стените, за да падне чернилката или не?  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: X
Аз напоследък използвам този препарат:
http://praktiker-online.bg/userfiles/productlargeimages/product_55829.jpg

Мисля, че се справя по-добре от Саво-то.

# 12
  • Мнения: 123
Точно с този пръскаме и ние...

# 13
  • Мнения: X
Да, и моят мухъл намалява, но не изчезва напълно. Но аз малко нередовно пръскам, та търся грешката в себе си.
Аз съм алергична към този мухъл и за мен е важно да го унищожа напълно. Някой знае ли колко често трябва да се пръска?

# 14
  • Мнения: 1 437
аз със савото пръсках началото на пролетта, веднага изчезна без да повтарям и не се е появявал

Общи условия

Активация на акаунт