трийодтиронин - някой нещо?

  • 6 122
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте на всички дами. Имам едно питане. Случайно прочетох за Т3. Според описанието, което четох, това чудо подсилва метаболизма при "мързелива" щитовидна жлеза каквато явно излезе и моята). Поръчах си Т3, но исках да попитам, някоя от вас има ли опит с тези хапченца и какъв е ефекта? Благодаря ви предварително   bouquet!

# 1
  • Мнения: 2 249
Момиче, да пиеш хормони, защото това, за което питаш, е хормон, за да отслабнеш, е изключителна глупост, казано дипломатично  Naughty #2gunfire #2gunfire
 #2gunfire
Щитовидната жлеза е свързана с всички останали жлези - пипнеш ли един от многото хормони в човешкото тяло, това като верижна реакция влияе и на останалите  Thinking
Ендокринологията, която се занимава с жлезите с вътрешна секреция, които произвеждат хормоните, е една от най-сложните специалности в медицината  Whistling ooooh! Whistling
Хормони се предписват само от ендокринолог  Naughty Naughty Naughty, и то от читав ендокринолог, в България читавите се броят на пръсти  Sad
Пиене на самопредписани хормони може да ти докара такива здравословни проблеми, каквито не би и могла да си представиш  #Crazy #Crazy #Crazy
Ако в Канада не можеш да си позволиш посещение при добър ендокринолог, като се прибереш в БГ иди при д-р Начев (МЦ Панацея) и за стотина лева ще разбереш от действително разбиращ доктор имаш ли нужда от хормони за ЩЗ или не  Naughty
И ако ходиш при него, моля те напиши след това в темата точно какво ти е казал - доколкото познавам стила му на говорене  Laughing, ще ми е весело да прочета как ще те нахока  Joy 

# 2
  • SA
  • Мнения: 3 196
Такьв термин "мьрзелива щитовидна жлеза" не сьществува.
При теб кой и как доказа "мьрзела" на щитовидната ти жлеза?
Щитовидни хормони се пият само по лекарско предписание, иначе рискуваш да си навлечеш здравословни проблеми.

# 3
  • Мнения: 8 919
Какъв е този Т3, който така свободно може да се поръчва?
При висока за теб доза ще ти се ускори сърдечната дейност, което ще усетиш като ускорен пулс и сърцебиене, стягане в гърдите, високо кръвно... и още, и още.

# 4
  • Мнения: 13
Момиче, да пиеш хормони, защото това, за което питаш, е хормон, за да отслабнеш, е изключителна глупост, казано дипломатично  Naughty #2gunfire #2gunfire
 #2gunfire
Щитовидната жлеза е свързана с всички останали жлези - пипнеш ли един от многото хормони в човешкото тяло, това като верижна реакция влияе и на останалите  Thinking
Ендокринологията, която се занимава с жлезите с вътрешна секреция, които произвеждат хормоните, е една от най-сложните специалности в медицината  Whistling ooooh! Whistling
Хормони се предписват само от ендокринолог  Naughty Naughty Naughty, и то от читав ендокринолог, в България читавите се броят на пръсти  Sad
Пиене на самопредписани хормони може да ти докара такива здравословни проблеми, каквито не би и могла да си представиш  #Crazy #Crazy #Crazy
Ако в Канада не можеш да си позволиш посещение при добър ендокринолог, като се прибереш в БГ иди при д-р Начев (МЦ Панацея) и за стотина лева ще разбереш от действително разбиращ доктор имаш ли нужда от хормони за ЩЗ или не  Naughty
И ако ходиш при него, моля те напиши след това в темата точно какво ти е казал - доколкото познавам стила му на говорене  Laughing, ще ми е весело да прочета как ще те нахока  Joy 

Съжалявам, че пуснах питане. Не очаквах такъв отговор. Мога да си позволя всякакви доктори - тук здравеопазването е безплатно, не както в Щатите със застраховка. Но благодаря все пак за отделеното време и дадените съвети.

# 5
  • Мнения: 13
Такьв термин "мьрзелива щитовидна жлеза" не сьществува.
При теб кой и как доказа "мьрзела" на щитовидната ти жлеза?
Щитовидни хормони се пият само по лекарско предписание, иначе рискуваш да си навлечеш здравословни проблеми.

Отидох при съответният специалист тук и той "доказа" проблема. А термина "мързелива" си го измислих аз. Не помислих, че ще трябва да се изразя точно с медицински термин. Съжалявам за което.

# 6
  • Мнения: 2 249
Пак явно не се изразявам ясно  Embarassed
Смисълът на предишния ми дълъг пост накратко и, надявам се, ясно е следният:
САМОпредписване на хормони е много опасно и не трябва да се прави  Naughty
Ако читав доктор-ендокринолог ти предпише посочения препарат и те следи след това - това е ОК  Wink

Но ти пък виж какво си написала в първия си пост - четох в едно списание за този хормон, дали да не си купя и да пия, някой пил ли е и как му се е отразило  Crossing Arms ooooh! ooooh!
Няма лошо да четеш  Laughing, ама преди да действаш - говори с доктор, след като можеш да си позволиш най-добрите и то не в БГ, това е супер, там при теб докторите май са склонни да отговарят на въпросите на пациентите  Mr. Green

# 7
  • SA
  • Мнения: 3 196
Alexabg1, ако лекар- ендокринолог е доказал, че имаш проблем с щитовидната жлеза, то той е човекьт, който трябва да прецени дали имаш нужда да пиеш хормони.
Ако той не ти е предписал такива, е твьрде вероятно просто да не се нуждаеш от тях в момента, това се опитват да ти кажат всички тук.

# 8
  • Мнения: 13
Kameloth, исках само да помоля ако някоя от вас го е ползвала, да сподели резултат. Не съм чак толкова отчаяна, че да "чета в списание и да пия". Исках само да помоля за споделяне на опит, а не за мъмрене как съм щяла да си разваля здравето, хормоните ми щели да пощуреят и т.н. Четох в един пост тук във форума (само не мога да се сетя в коя тема точно беше), че една от дамите е на точно този препарат. Заинтересувах се защото да, имам доказана "мързелива" (както аз си я наричам искам да уточня) щитовидна жлеза. Пак повтарям - помолих за опит, не за мъмрене. След това категорично щях да се консултирам и със специалист както всеки здравомислещ човек, но не прочетох споделен опит. А и мисля, че не е редно да ми се говори като на някое хлапе, решило да експериментира с нещо, което е видяло от кака си. Благодаря все пак и на двете ви, че отделихте време. Ще потърся информация другаде.

Общи условия

Активация на акаунт