Продукти за къпане и хигиена на тийнейджъри

  • 25 700
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Това за дерматолозите е личното мнение, с което не задължавам никого

 Laughing Естествено.
Тези с единствените и непогрешими мнения не надничат в "детските" подфоруми (извинете - "Групи"), пък и темата е да  споделим лични мнения и практики, не да се убеждаваме в едно или друго.

Решил е да пуска дълга коса, едвам успявам да го склоня да се подстриже. Tired

Синът ми е с дълга коса, нищо трагично няма.

# 16
  • Мнения: 14 654
С дълга ли е? Много харесвам, особено във възрастта, когато косите им са буйни, точно както е буйна младостта Simple Smile Моят се стриже, по едно време го бях убедила да я пусне малко, но не трая дълго този период.

# 17
  • София
  • Мнения: 14 764
Янечек, може ли да споделиш/може и на ЛС/ тези билки, които са ти помогнали за червените, лющещи се петна?
Дъщерята е кошмар - от мазно около носа и пъпчици преди година стигна до сухи, лющещи се петна. Два-три пъти се ми с почистващия гел на Балеа, според кожния е АД, не било от гела. Сега се маже  с емолиенти, къпе се с Линола, но ефекта е временен.

# 18
  • Мнения: 14 654
Ох, не ги помня, ходихме тогава при някаква билкарка, пенсионирана лекарка, която ни ги даваше готови смесите, съжалявам, че няма как да ти помогна, но е важно да отбележа, че при мен проблемът е наследствен и се дължи на проблеми с черния дроб, така че тези билки са били за черен дроб, не за обриви.
Дай на дъщеря си да си мие лицето с хума, вместо със сапун, даже най-добре да си прави маска веднъж в седмицата. Освен това на прага на пубертета е нормално да се явяват кожни проблеми, които ще отшумят за няколко години, стига да не ги третираме с всевъзможни мазила.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 242
Моят е на 8 и половина, ползва си бебешка козметика(рядко детска), но пък понякога си мие тялото и с обикновен тоалетен сапун.
Не знам кога ще правя преход, за сега нужда не виждам. Няма да се консултирам с никой, въпреки, че е с АД по принцип. Ще му купувам просто по-леки, изчистени, сензитив продукти, той и мъжът ми такива ползва защото и той е с АД. Общо взето не виждам нужда чяк някакви преходи да се правят.
За паста за зъби  сменям според  възрастта на флакона, също и за четките.
За прането - отдавна пера с общия прах и смесвам дрехите с нашите.

# 20
  • София
  • Мнения: 14 764
На това се надявам - да отшумят с успокояването на хормоните. Ще пробваме и с хума, благодаря.

# 21
  • Мнения: 4 841
За паста за зъби  сменям според  възрастта на флакона, също и за четките.

Аз съвсем умишлено не съм споменала пастите за зъби, защото там смятам консултациите със стоматолог за задължителни. За съвсем друг вид профилактика става въпрос при зъбите, строго индивидуално е за всяко за дете.


# 22
  • София
  • Мнения: 44 242
Аз все като питам стоматолози всички казват - все едно коя детска паста ще избереш... та не знам... гледам да е без парабени поне.

За козметиката, не мисля, че някой дерматолог може много да помогне, всеки организъм се влияе различно, при едни едно е добро, при други драги, въпреки, че уж сходни/еднакви проблеми имат.... Така че не разчитам на съвети... доста е получавал с неговите проблеми, в крайна сметка с проби и грешки, съм свела до няколко продуктите, които са най-подходящи за него и редувам, според настроението от тях. Та и в бъдеще надали ще е много по-различно... Та имам предвид и в тази област не е по-малко строго индивидуално за всеки човек.

# 23
  • Мнения: 14 654
Нашата зъболекарка беше препоръчала пастите на Елгидиум и дълго време съм купувала за децата само тях. После излезе информация, че тези в България съвсем не са със същия състав като тези във Франция, ядосах се на глупостта си да се доверявам на специалистите и на уж добрите марки и вече бойкотирам техните продукти.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 133
...Кога започва да се омазнява кожата? Не съм забелязала още на 9 год. младеж. А и не съм усетила още неприятна миризма. Много рядко се поти това дете. ...
При моя младеж тези промени сега стартират. В края на зимата започна да се променя гласът му, а омазняването на кожата и лека миризма при изпотяване забелязвам от месец-два.

# 25
  • Мнения: 11 163
Може би е добре да споменавате на колко години са децата, и кога сте "въвели" различните продукти.
Аз установявам, че се "движа" доста бавно. Синът ми е на 11, няма алергии, здраво и калено дете е. Но аз и до сега пера дрехите и спалното му бельо отделно, с бебешки гел/прах, без омекотители и ароматизатори. И гладя всичко, освен чорапите му Embarassed
Шампоан, душ-гел, сапун за ръце, лосион за тяло - всичко му е от бебешки/детски серии.
Доста по-рано и аз, като НСЧ (дъщеря ми е далеч от тийн още, на 6 е).

Бебешки перилен препарат - течен, ползвах за дрехите на всички ни през първата й година. Още тогава започнах да пера заедно. След това - всичко с нормални препарати (ДМ-марките или Ариел).

Бебешки/детски душ гел - купих една опаковка, като се роди, и дори не я свърших. Силно ограничавам ползването на препарати, при положение, че къпането е всеки ден или дори два пъти на ден. Топлата вода е достатъчна, ако човек поддържа редовна и добра хигиена. С душ-гел - краката през лятото Simple Smile той е един и същ за големи и малки, отдавна.

Шампоан - все още е предимно на детски заради картинките на опаковките, но чат-пат се мие и с моите. Ползвам на Клоран, на единия - със седра, пише ясно, че е подходящ за цялото семейство (и деца над 3 г.)

Лосион за тяло - в зимните студове понякога й изсъхва кожата на места, давам й при нужда от моя, те са високи класове за суха кожа, тъй като аз съм с такава. Бебешки/детски никога не сме притежавали и не е мазана регулярно.

Паста за зъби - детска, заради вкуса, нашите й лютят.

Балсам за устни - от суета и по-често зимата, не мисля, че е различен от тези за възрастни.

Като цяло вкъщи се избягва излишната и прекалена употреба на козметични препарати, така че с порастването й, освен епилация и дезодорант - не виждам какво друго ще се въведе в обозримото бъдеще.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
На 11 е голямата отскоро. Бебешки прах съм ползвала, като е била бебе Laughing и от много време не й пера дрехите отделно, нито пък ги гладя, освен ако не е нещо специфично. Това са неща, които съм правила в ранна бебешка възраст, не виждам причина да ги правя за здраво, неалергично дете, което няма никакви здравословни проблеми, които да предполагат специални грижи.

Шампоан - ширпотреба, детски, мои, всякакви. Освен, че с началото на пубертета започна да й се омазнява по-бързо косата, други проблеми няма. По-рано можеше да изкара и седмица, без да мие косата, сега средно на 2-3 дена става суперналожително да я измие, иначе изглежда грозно.

Още няма кожни проблеми - има вече известно омазняване и промени в порите около носа, но нищо драматично. Затова и не бързам. Търсих тийн серия почистваща (преди време имаше например Nivea Young), но не намерих нищо подходящо Rolling Eyes В DM също не видях нищо кой знае какво подходящо, и тяхната серия на Balea за млада кожа нещо не ме впечатли с разнообразие, специално почистващото средство от серията даже не е маркирано за "млада кожа", а само картинката му е подобна... На Alverde нямат нищо за младежи. В lilly също нямаха нищо младежко за тази възраст. В крайна сметка взех почистващ крем за лице за чувствителна кожа (Nivea), като прецених, че би трябвало да е по-щадящо и неагресивно от стандартните измиващи гелове, каквито аз мога да ползвам. При нужда, мисля да правя маски с хума (много съм доволна от хумата като антисептично и почистващо средство).

Дезодорант рол-он и стик има от може би 2 години, когато започна да става наложително, често се налага да подсещам, че употребата не е пожелателна, а наложителна, особено в горещо време. Скоро махнах първите косми под мишниците, защото установих, че притеснението и срамът й са големи, и въпреки че ми се вижда малка за обезкосмяване, нито пък космите кой знае какви, прецених, че е по-добре и за самочувствието й. Другаде не махам, няма и кой знае каква нужда засега.

Измиващи за тяло - ширпотреба, обикновено мек сапун (Дов и подобни).

Няма стилизиращи за коса, носи я свободно и естествена.

Като цяло, гледам да не я насочвам прекалено към козметична употреба. Декоративна козметика не разрешавам, освен спорадично лакиране, ако е почивен ден или ваканция.
Занапред ще видим как ще е Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7 171
И на мен ми е интересна темата.

Ползвах специален прах за пране и перях отделно някъде до към 2 годишна възраст.

Бебешка козметика - изключително такава до към 7-8 години, после смесица с нашата козметика. Сега пак така. Има няколко продукта в банята си и ползва, което в момента и е на сърцето. Има задължително шампоан и балсам за коса. Има си и гел за тяло.

За зъбите ползваме електрическа четка с паста за зъби и водна четка допълнително (най-вече заради брекетите).

За лицето, което е с леки наченки на пубертетни изменения (не бих го нарекла акне) - масажна четка за ексфолиация, май беше на Неутрогена с измиващ препарат и два крема, дневен и нощен (комплект си дойдоха), но кога се сети, кога не, не се ползват системно. Има и мокри кърпички за почистване, специално за акне, отново, ползва несистемно. Има и още един крем, но той е специално за намазване върху пъпката, ако има такава.

Прави си маски за лице с готови продукти, обикновено натурални.

Дезодорант не ползва още. Има няколко, органични, но накрая аз ги ползвам, защото още няма нужда; малко ми е странно, защото е много активна, ходи на танци, където е доста натоварена, но потта и не мирише.

За вана ползва Авино трици за вана. С чувствителна кожа е и авиното и действа добре. Ползва също и вани с английска сол, ароматизирана. От време на време и давам да ползва бомби за вана (с естествени продукти и билки; http://www.lush.ca/Bath-Bombs/bath-bombs,en_CA,sc.html) Рядко използва моите продукти за вана.

През лятото ползва лак за нокти, но през учебно време не е разрешено.

Вежди не коригира, от време на време почиствам под мишниците. Краката не ги пипаме, защото космите са руси и къси и практически не си личат. Още не съм решила как ще се справяме с тях; на козметик мога да я заведа след като навърши 16 години, а някъде не приемат и до 18, затова вероятно ще и взема епилатор. Не желая да се бръсне. Идеи?

# 28
  • Мнения: 7 171

Още няма кожни проблеми - има вече известно омазняване и промени в порите около носа, но нищо драматично. Затова и не бързам. Търсих тийн серия почистваща (преди време имаше например Nivea Young), но не намерих нищо подходящо Rolling Eyes


Бу, ако те интересува, мога да попитам зълва ми, която винаги е имала проблем с кожата си и затова се старае да предотврати проблеми при племенницата ми (10 години); наскоро говорихме за подобни неща, но не помня какво точно ми казваше. Само помня, че отрече повечето продукти, които си изброила, като не особено ефективни.

# 29
  • Мнения: 14 654
Ако имах момиче, щях да му разреша да си махне космите на краката, когато почувства неудобство от тях. Сега е лесно, защото има епилатори, едно време ги махахме с топла кола маска, домашно производство (че нямаше готови още) и изгарянията не бяха рядкост.
Понеже имам момчета, когато стане дума за техните косми, които засега напълно отсъстват, ще им препоръчам само да ги скъсяват с машинката за подстригване, не мисля, че момчетата трябва да ги боли заради хубостта.

Общи условия

Активация на акаунт