Ужасен зъбобол

  • 4 962
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, момче на 16 години съм и реших да се обърна към вас. Преди 3 дни отидох на зъболекар да ми смени паднала пломба. Мислех си, че зъбът ме боли от това, но той откри, че кучешкият до него и за вадене на нерв. Сложи арсен и ми каза в неделя т.е. днес сам да го махна. Предварително ме предупреди, че около пололин час след слагането на арсена може да ме заболи. Трети ден откакто го сложи и болките продължават. Разнесе се до сливиците и ухото. Вече е нетърпима и се чудя дали да не отида при друг зъболекар. Пия МИГ-400 при мен помага повече от аналгина, но ме е страх да използвам много аналгетици. Много ще съм ви благодарен, ако ми помогнете. Приятен ден!

# 1
  • Мнения: 6 247
Izpii Aulin-prahche ili techen analgin.A moje -s pamuk napoen v rakiq varhu bolniq zab

# 2
  • София
  • Мнения: 577
Отиди при някого, който не използва арсен.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Една сушена слива се накисва във гореща вода за няколко минути, за да омекне, изважда се костилката е сливата се налага върху болния зъб - по възможност да го обхване целия. Държи се върху зъба колко може по-дълго (минимум час), при необходимост сливата се подменя. Звучи абсурдно, но много помага, казвам го от личен опит.

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Отивай при друг зъболекар...тази силна болка не е много нормална. Моят зъб така ме болеше след арсена и излезе, че коренчето е взело да гангренясва, та се наложи антибиотик да ми сложат. Лечението беше дълго и трудно. Чак на 20 ден изчистиха нерва и пломбираха.

# 5
  • Мнения: 3
А арсена да го махна ли? Той ми каза сам да го премахна, но ме е страх да не би се влоши.

# 6
  • Мнения: 3
А арсена да го махна ли? Той ми каза сам да го премахна, но ме е страх да не би се влоши.
Между другото ми зъглъхва и ухото от време на време.

# 7
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А арсена да го махна ли? Той ми каза сам да го премахна, но ме е страх да не би се влоши.
Между другото ми зъглъхва и ухото от време на време.

Аз не бих рискувала да махам арсена, защото ще се оголи нерва, а и ще замърся зъба с храна. Ако отидете на зъболекар, той може да махне арсена и да затвори зъба, за да не се замърсява.

Общи условия

Активация на акаунт