Какво закусвате?

  • 14 817
  • 210
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 366
Целите зърна не се усвояват,питай във всеки здравословен магазин където го продават.Купувам си 250 грама в пликче,смилам и съхранявам в стъклен буркан.Всяка сутрин прибавям във купата с мляко и плод по лъжичка от смляното.Не е трудно изобщо.Започнах да го ям заради омега 3,за да осигуря необходимите за бебето ми,понеже съм кърмачка все още.

Хубаво е да е току-що смляно, иначе губи от ползите. Но е супер, че се грижиш за ценните вещества в организма в този важен за вас момент. Wink

# 16
  • Мнения: 8 912
и аз закусвам яйца + бекон  Peace
За мен не е опция да ям въглехидрати на закуска-огладнявам скоро след това

# 17
  • софия
  • Мнения: 127
От години закусвам само кафе и плодове или пия фреш.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
150gr кис мляко с 1-2 суп л. сусамов тахан. Дава енергия и е идеално за дами със запек.  Peace
Ще го пробвам и дано ми подейства, че ми е голям зор.

# 19
  • Мнения: 2 622
Мимони, защо не опиташ рецептата на проф. Мермерски - кисело мляко с мед, пектин и канела. Аз спортувам активно и сутрин не се наяждам от един плод или чаша кафе примерно. Овесените ядки с мед или киселото мляко със сусамовия тахан и мед също е добра идея, но мен не ме държат до обяд. Закуската на професора обаче спокойно ме засища до 12 (ям в 8 и 30).

# 20
  • Мнения: 4 785
Сутрин обикновено закусвам шейк - бърз, здравословен, бързо се пие, държи ситост.

Няколко ягоди + половин банан + 30-50 грама фини овесени ядки + обезмаслено мляко и пасирам. Ако не пазиш режим слагаш и мед, за да ти е по-сладко, наистина е вкусно  Wink

А с плодовете може да си импровизираш, може кисело мляко вместо прясно...

# 21
  • София
  • Мнения: 349
Мимони, защо не опиташ рецептата на проф. Мермерски - кисело мляко с мед, пектин и канела. Аз спортувам активно и сутрин не се наяждам от един плод или чаша кафе примерно. Овесените ядки с мед или киселото мляко със сусамовия тахан и мед също е добра идея, но мен не ме държат до обяд. Закуската на професора обаче спокойно ме засища до 12 (ям в 8 и 30).
Хм, ами не бях чувала тази рецепта. Звучи лесно и вкусно. Пектинът от аптека ли го купуваш? Пише препоръчителна дневна доза 5гр. (една супена лъжица). Записвам и задължително ще пробвам. Плод и кафе мен също няма как да ме нахранят.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 622
Моят специално го взех от Фантастико, но го има във всички по-големи хранителни магазини и в тези за здравословно хранене. Да, дневната доза е 5 гр. или една чаена лъжичка. В купичка разтварям киселото мляко и меда, една лъжичка пектин и ръсвам малко канела. Вчера добавих и ягоди, става много вкусно.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз много често ям кисело мляко с микс сушени плодове и ядки, но след 2 часа пак съм гладна. Ще пробвам идеята "яйца с бекон".

# 24
  • Мнения: 27
За мен закуската е най-важното хранене на деня, но не заради пропагандата, че е най-здравословно, а защото се превърна в зареждащ с енергия и настроение ритуал. В тези 30 минути имам време да подредя в главата си плана за деня и да поговоря със семейството. В събота и неделя обичам големи и продължителни закуски с цялото семейство, които преминават в brunch. Това е закуска-мечта от едно скорошно пътуване  Joy. Включва фреш от пъпеш, пресни плодове, тостове с масло и конфитюр, яйца, бекон, наденички и пюре от картофи. Това е доста тежка закуска, но на почивка е позволено  Embarassed

# 25
  • Мнения: 78
Чаша мляко (прясно) или 1/2 кофичка кисело мляко 2% с фини овесени ядки , понякога си правя омлет , които ме държи сита дълго време   Blush Винаги е различна , може да е само плод или 2 препечени филийки с сладко от плодове, гледам закуската да не е нито тежка , но пък да засища .

# 26
  • SA
  • Мнения: 3 196
От години закусвам с яйца, кокосови стьрготини, авокадо, бекон, кокосово масло. Често закуска и обяд ми е едно хранене и огладнявам чак за вечеря.

# 27
  • Мнения: 2 687
закуската на д-р мермерски
от вечерта е с пектина и овесените ядки, сутринта слагаш разните други неща за 5 секунди и си готова.

# 28
  • Мнения: 2 622
Аз го правя без прополиса и орехите, по причина, че не съм купила  Mr. Green
Но с ягоди или череши вътре става вълшебно.

# 29
  • Мнения: 2 052
Закусвам филийка-две пълнозърнест хляб със сирене или кашкавал, запечени на парти грила. Обикновено си ги приготвям от вечерта и слагам в плик и на сутринта само ги запичам, тъй като ставам в 5:30ч. за работа и нямам абсолютно никакво време. Поради тази причина и обикновено закуската ми е една и съща. Не е най-здравословното, но ако хапна нещо по-леко абсурд да издържа до обяд, а обикновено имам възможност да обядвам чак към 14ч.

Общи условия

Активация на акаунт