Мами в Италия 2

  • 20 824
  • 256
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 425
Пусната била нова темичка,а аз поради липса на жреме събота и неделя кликвам на Нови отговори на моите публикации.  и нищо и реших днес да погледна.защо никой не пи6е...и ей на открих защо май-накрая  Whistling
Първо да почерпя  beer Wine Glass smile3546 Misc Baby Bottle(по предназначение) ,4е забогатяхме с 1000евро  Party и да се включа в предизборната кампания на Берлускони  newsm10 Няма к'во ...даде ги човека  Party Та да кажа на тез,който още не са ги взели...отивва бащата като италиански гражданин,но ако сте женени трябва и Кодичето фискале и документ за самоличност на майката!(казвам,защото това не го пише в писмото)

Ванеса,ти се концентрирай върху корем4ето ти и давай смело...кво си се стиснала  Joy ина4е ще ми е приятно ако издъджиш до моя ден ден 5ти март  Crazy

Какви са тез неща за пермесото дето 4ета и неразбирам?!!!
Вярно,4е моята пътечка беше друга,но все пак  #Crazy
Моето първо пермессо беше мотиви медичи(тъй като не сме женени,а аз бях бреми в 7ми месец) и апунтаментото ми го дадоха за след 5 дни,НО си питах какви документи трябва да нося,защото от прозловутото списъче първо нямаше за моите мотиви,но и за по сигурно,4е всеки път измизлят ново 20!Та така...беше за 3 месеца и малко(2 седмици след термина) и после пак апунтаменто за след 5дни и нов набор документи,защото ве4е беше за мотиви фамиглиари(мама на италиаснки гражданин)!При подаването ми взеха старото и ми дадоха бележка със моя снимка,име и печат,4е си 4акам пермесото,което бе6е готово за 15дни!Отидох взех си го и готово,НО ОТПЕ4АТЪЦИ НЕ СА МИ ВЗИМАЛИ  #Crazy
Май от куестура до куестура има разлика...при нас(поне аз) проблеми не съм имала ЗАСЕГА...винаги съм питала и не са ми отказвали нищо ЗАСЕГА,а понякога са намусено,но пък в Бг са винаги като,4е съм им изяла закуската  #2gunfire
Отнесох се  Blush
Моми4ета,аз за среща не се виждам засега...пакетирам си багажите и се стягам за път и нямам никакво време,а като още не съм се качила на колата да посвикна с автоматик  #2gunfire все не намирам време,но като се върна съм си обещала,4е ще се метна в приклю4ение  bowuu
Буона сеттимана Simple SmileБачи  Hug

# 31
  • Мнения: 3 425
Лени,не е лошо да вмъкнеш в началния постинг линк към първата тема,но аз не знам как става  Blush ,та ставаме истинска от4етна темичка  Hug

# 32
  :bouquet:Ehoooo kade se zagubixte.Kak ste kakvo pravite.  :bouquet:Uspe6na rabota na vsi4ki i priatna sedmiza  bouquet Hug

# 33
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
здравейте и от нас  Grinning

цитат на  Bella13 :
Първо да почерпя     (по предназначение) ,4е забогатяхме с 1000евро   и да се включа в предизборната кампания на Берлускони   Няма к'во ...даде ги човека   Та да кажа на тез,който още не са ги взели...отивва бащата като италиански гражданин,но ако сте женени трябва и Кодичето фискале и документ за самоличност на майката!(казвам,защото това не го пише в писмото)


 и ние и ние  smile3521 съЩо 4ерпим,ама изобЩе не мо'а да го диШам Берлуското,може би заЩото само него спрягат по телевизията.
а Белла,в наШето писмо пиШеШе 4е трябва док. за самоли4ност.  Thinking както и да е нали сме богати ве4е  thumbsup
отпе4атъци вземаха и при нас,съЩо бях с пермесо пер куре медике,явно навсякъде е разли4но или служителите не си знаят добре работата.принципно се водиШ като редовен гражданин с пермесо едва след като имаШ такова за срок най-малко 1 година,едва тогава ти дават и резиденца,по този въпрос си имах бая разправии за здравните книжки моята и на беба,след като се роди....Щях да   #2gunfire служителките в дистреттото,просто се убедих за поредн път,4е никой не знае как стоят неЩата в административно отноШение..
за отпе4атъците съЩата работа,взеха ми ги едва при подновяване на пермесото след като родиХ даже служителя ми се кара,4е не съм ги дала
преди,тогава ве4е отворих уста  smile3514 smile3512 да видиШ как се кара майка кърма4ка,недоспала и изнервена
ами много се е.ат с нас понякога,друго моми4е тук,съЩият слу4ай,я караха да си покаже направо и детето,явно се изнерви служителя 4е  не говореШе италиански тя  smile3515
коди4е фискале,при нас не можеШе без пермесо,мислех го и аз,то на практика е една програма,която ти прави този код на базата на имената ти и
датата на раждане,но задължително ни искаха пермесо или ри4евута от него.пак съЩият извод-навсякъде по разли4но процедират или степента на незнание им е разли4на  Laughing
а каква лудница със санатоията,а?за отрицателно време и няма модули  ooooh!
а оцет и аз плзвам,направо е ужас водата,но го разреждам във доста вода и после изплаквам косата-не мериШе,но това след много кратни опити и оплаквания от страна на благоверния,4е спи във каца с прокиснато вино  hahaha

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравейте и от мен , мацки  Grinning
Ами малко ни оредяха редиците,заЩото народа не си стои в къЩи,един насам,друг натам  Wink
Лени,май ве4е си е ве4е в Бг.
Деситка мисля,4е днес ( или утре  newsm78 ) потегля към Венеция.
А за другите не знам... Thinking
Ванеса,твоя бебок да не е реШил да до4ака баба Марта  Wink
Калин4е,и аз не мога да го диШам Берлуска  Sick Хайде 4естита хилядарка и на вас  Hug

# 35
  :bouquet:Dessita uspe6en pat i priatno izkarvane vav Venezia  bouquet.Мcdirok nasqvam se da se rodi po barzo no kakto e tragnalo 6te bade matr  :bouquet:4estita xiledarka na tezi koito sa vzeli,a dali i za vtoro dete nqma da ni dadat ne6to newsm78

# 36
  • Мнения: 1 049
Izviniavaite za latinizata ama pi6a ot rabota  Mr. Green
Venesa 6te vi dadat i na vas za vsicki bebeta rodeni prez 2006 davat po 1000 evro  Peace
Az ot rabota i moite revnivi mage ne me ostaviat i dva reda da napi6a zatui me niama ama sledia kakvo pi6ete koga mi ostane vreme da hvarlia edno oko a i Kalinka i Venesa me informirat   newsm51 :
Priaten den na vsicki   bouquet

# 37
  • Мнения: 3 425
Салве Flutter
Лек път и весело изкарване и на Дессита и на Лени;)...и аз нямам търпение....имам билет,но не сме решили кога ще пътуваме...ще е преди 6сти със сигурност!
Аз също но не съм голям фен на Берлускони,но пък опозицията още по-малко,а и не се интересувам особено от политика!Но никой досега не ми даде и 1 евро за това дете...не,4е е длъжен де...но бързо го записаха като италиянски гражданин и после нищо!Асени фамиглиари не ги взимаме,а единствения бонус е този и нещо за данъците,но май са 500евро горе долу!Вие какви други облек4ения познавате относно бебетата?
Аз проблема с варовиковата вода и косата ми го реших с Гарниер ломг анд стронг и същия балсам,а за маските с яице нямам време Tired
Чудя дали да не си разчистя сметките с НОИ за здравните осигуровки...някое съветче  newsm78 вие плащате ли си в БГ?Признавайте  Joy
Буона  джорната   bouquet

# 38
  • Мнения: 3 425
като пиша италиански думи на кирилица и си се смея сама  Joy та шампоана е Garnier long and strong  Joy
A който иска 1000та евро им още малко време да действа  Joy

# 39
stanax mama predi mesets no edna bambina.po kakav nachin moga da si ypravia dokumentite ili nakoi d mi napishe kakav e metoda da se legaliziram sega v italia.jivea ot tri godini uka no bez dokumenti sega kakvo da pravia.Upitax se edin pat da si uredia permeso no neuspiax  sega kato rodix kakav e nachina.daite mi sevet kak da postapim s tatkoto za da reshim problema.

# 40
  • Italia
  • Мнения: 4 492
stanax mama predi mesets no edna bambina.po kakav nachin moga da si ypravia dokumentite ili nakoi d mi napishe kakav e metoda da se legaliziram sega v italia.jivea ot tri godini uka no bez dokumenti sega kakvo da pravia.Upitax se edin pat da si uredia permeso no neuspiax  sega kato rodix kakav e nachina.daite mi sevet kak da postapim s tatkoto za da reshim problema.

Здравей и добре доШла  Hug
4естита бебка   bouquet
Дай малко пове4е инфо за ваШето положение за да можем да ти дадем съвет. Таткото българин ли е ? Ти си от 3 г. тук ,но без документи? В коя 4аст на Италия си ? Бебо4ката е родена тук нали? Не можеШ ли да се разбереШ с някой да те наеме фиктивно като колф например и да ти уреди документите ( нали сега в момента има санатория )  Thinking Или пък мъжа ти да пробва по съЩия на4ин  newsm78

# 41
  • Мнения: 5 476
Здравей и от мен.
Ако и двамата сте българи без документи мисля,че раждането на дете не ти дава право на престой.
Ако обаче бащата е легално пребиваващ ,вероятно ще се иска ricongiungimento familiare или coesione familliare,за което  ще тряба да той да  подготви куп документи.
   Естествено ако таткото е италианец,нещата са много по-прости,защото си майка на италиански гражданин.
  Имаш време и да си вземеш модули от пощата,за да се включиш в новата квота за работа,ако обаче намериш някой,който да ти направи договор.Подаването на документите ще стартира вероятно от 10 март.
  Всъщност това не е санатория,а редовната годишна квота за работа.Последната санатория беше през 2001 година.Разликата е че санаторията е като "помилване"(срещу плащане на глоба!) на тези,които нелегално са работили и се намират на територията на страната от определен период от време(последния път беше минимум 6 месеца преди датата на санаторията),ако разбира се намерят работодател,който им осигури договор за работа.Обикновенно санаторията я правят на 4-5 години веднъж,но след последната,на която се узакониха стотици хиляди чужденци,доста се изплашиха.Така че кой знае кога ли ще е следващата. newsm78

Разгледай обаче и http://www.stranieriinitalia.com/
Това е един от най-добре организираните сайтове с информация за чужденците.
Успех! Grinning

# 42
  • Мнения: 3 425
Салве  Flutter

Росица,мамите са доста из4ерпателни,че аз нямам какво да допълня!

Лек ден на всички   bouquet

# 43
  • Мнения: 5 476
Хей,момичета,
има ли някоя от вас,която е успяла да си конвертира бг шофьорската книжка след новата спогодба от 23.01.2006?
  Питах по доста автошколи,половината изобщо не знаят,че книжките ни се признават.Само от една бяха наясно,но ми казаха,че се иска превод и легализация,направени от посолството ни #Crazy и заверка на подписа на посланника в Префеттурата. newsm78
  Едно на ръка,че цялата процедура би отнела доста време и естествено неизменните marca da bollo Money,а и не знам дали и консулството в Милано е "оторизирано"  за тази услуга.Вижда ми се странно посолството да прави преводи? Crazy
  От няколко дни звъня там,но ...глас в пустиня! Thinking

# 44
Извинявайте 4е не се регистрирам, но все нямам време. Аз си конвертирах  шофьорската книжка 2000 година, и доколкото 4етох, процесът и сега е по4ти същият. Книжката се превежда на български от превода4 който има право да превежда (има списък в нашето посолство на ауторизирани превода4и), след това посолството легализира превода. После превода се носи в Префетурата за да сложат пе4ат, 4е наистина легализацията е от БГ посолство (познават добре подписите на посланника) и накрая го носиш или в някоя "scuola quida" или  "Mottorizzazione Civile".
В Милано не знам как е, аз съм в Рим. Знам оба4е, 4е някоя от превода4ките извършваше вси4ко (превод и легализации) срещу скромно заплащане (пращат и документите по пощата).

Общи условия

Активация на акаунт