Здравейте,
Пиша ви от Варна...
Дъщеря ми е на 17 години , тази година за пръв път имаше гнойна ангина и за пръв път пи антибиотик. От тогава насам много често се разболява и винаги има гной по сливиците.
Преди около 4-5 седмици се разболя, отидохме при личната лекарка предписа и  антибиотик Акцеф,но не помогна.Пратиха ни при УНГ специалист (д-р Рашева) , тя предписа на дъщеря ми Зинат. И този антибиотик не помогна след 2 седмици. Накрая ни предписа трети антибиотик Клиндамицин , но и той не помогна. "Лекарката" беше в безизходица, прати ни при токсиколог направо с направление за прием в болница. Токсиколожката я прегледа и се съгласи веднага с констатацията на д-р Рашева, че става дума за инфекциозна мононуклеоза и предложи веднага дъщеря ми да бъде приета в болница.Дъщеря ми изобщо не беше съгласна и настояваше пак да и правим изследвания,защото не се чувствала като за болницата. Съгласих се , пуснахме изследвания и докато ги чакаме отидохме при друг лекар д-р Чамурлийски. Той я прегледа и установи,че поставената диагноза е напълно неуместна, след което ми съобщи че тя няма налепи по сливиците както казаха другите две "лекарки", оказаха се гъбички от антибиотиците, които е приемала толкова дълго време.Намаза и гърлото с някакво лекарство и сега продължаваме ние вкъщи да го мажем.Има значително подобрение, доктора е много коректен и си личи , че е специалист! Вече една седмица мажем гърлото,но още има гъбички и през 1-2 дни я боли.Не знам от какво е ..от гъбички боли ли гърлото? Моля ви за някакъв съвет, ако знаете нещо по въпроса.Много ще съм ви благодарна,защото вече съм в безизходица и се притеснявам,че това продължава вече пета седмица!