АЛЕРГИЯ ОТ ХОМЕОПАТИЯ-ВЪЗМОЖНО ЛИ Е?

  • 2 177
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,


Имам нужда от съвет.
Проведохме 3-дневно лечение със Сумамед сироп + 7 дена капки Тобрекс - заради открити с микробиология пневмококи+Мораксела катаралис в носа на моя 5-годишен син.
След това лечение реших да приложа опашката след АБ,която научих от форума.
Заедно с нея реших да давам и Streptococcinum 15CH по схемата, за да съм спокойна,че ще излекувам бактериите на 100% ... В същото време включих и Септилин ,за имунната система. И понеже от 2 месеца накашляме, вкарах и Poumon histamine 15 ch +Blatta 5 CH (реших,че кашлицата и сополите са от алергия...).
След първите 2-3 дни от даване на горното ( и съответно 7 дни след края на Сумамед) по китката на едната ръка на детето забелязах червен и леко грапав обрив.След още 2-3 дни му се зачерви едната бузка, сякаш е ударен по нея. След още 2-3 дни се зачерви другата бузка. На следващия ден вече имаше обрив по двете ръце (по цялата дължина) и по двата крака ( до коленете).
В този момент спрях всичко,което давах. Вече 4-ти ден давам капки Фенистил, лицето му е чисто,но ръцете и краката са на червени петна (не са пъпки, по-скоро е като мрежа).
Няма никакви оплаквания, не мисля и че има сърбеж от този обрив.
Много четох в нета, попаднах и на тема за Пета болест (шарка), но при нас не е имало симптоми на настинка/разболяване преди обрива (както е описано за тази болест).
Тогава ми остава мисълта,че обривът е закъсняла алергична реакция от АБ ( но може ли да се случва 14 дни след приема му) или реакция на хомеопатичните лекарства, които давах около седмица....

Възможно ли е ?

# 1
  • Мнения: X
Освен да продължавате да прилагате разни схеми, научени из форумите, и да ни кажете после какво е станало. Хомеопатията е фасулска работа, защо да се консултирате с истински хомеопат?

# 2
  • Мнения: 8 242
Ужасно хаотично лечение сте прилагали Sad
Няма алергия от хомеопатия Simple Smile Прочетете малко какво Е хомеопатията и как лекува и тогава правете експерименти с детето  Rolling Eyes

И с тоя Фенистил за капак  Outta Joint

# 3
  • Мнения: 2 052
Правилно ли съм разбрала, ти си решила да дадеш всички тези неща, за които си научила от форума? Извинявай, но ако е така това е супер безотговорно. Хомеопатични се изписват задължително от хомеопат, не може ей така да решаваш какво да даваш и да си правиш експерименти. За алергия от хомеопатия не съм чувала.

# 4
  • Мнения: 344
Възможно е, Дафи. Лекар ми е казвал, че всеки натурален продукт би могъл да предизвика алергия   /като започнем от млечния протеин, минем през каучука и завършим с ягодите, например/.
Например, моята дъщеря се обрина от Умкалор, който също се води "натурален продукт".

# 5
  • Мнения: X
Какъв "натурален продукт", хомеопатичните гранули са ЗАХАР, в тях няма материални частици от изходното вещество.

# 6
  • Мнения: 8 242
Възможно е, Дафи. Лекар ми е казвал, че всеки натурален продукт би могъл да предизвика алергия   /като започнем от млечния протеин, минем през каучука и завършим с ягодите, например/.
Например, моята дъщеря се обрина от Умкалор, който също се води "натурален продукт".
Много си в грешка.
Пак ти казвам - прочети поне малко какво е хомеопатията.
Няма нищо общо с натуралните продукти Simple Smile

# 7
  • Мнения: X
Между другото, според мен детето се е алергизирало от лекарствата, не от хомеопатичните препарати.

# 8
  • Мнения: 344
Много си в грешка.
Пак ти казвам - прочети поне малко какво е хомеопатията.
Няма нищо общо с натуралните продукти Simple Smile

Ще го направя. Но и сега /без да съм се интересувала от нея/, си мисля, че хомеопатията е на основата на нат. продукти и билки. Може и да греша  Embarassed

П.П. Не съм се интересувала, защото не я използвам често, а и давам на детето си само неща, предписани от лекар  Peace

# 9
  • Мнения: 8 242
Абсолютно нямат общо с натуралните продукти и билки Simple Smile Simple Smile Това е билколечение по-скоро Simple Smile

Хомеопатичното лекарство може да е на основа отрова, химичен елемент, цвете, животински секрет Simple Smile Simple Smile

Ако искаш да ползваш хомеопатия, запознай се малко повече, свържи се с класически хомеопат и забрави за антихистамини, кортекостероиди и антибиотици  Wink

# 10
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,

Макар и да е малко пиперлива ,критиката ви си е правилна...  Embarassed
Разбира се ,че бих се обърнала към истински хомеопат, стига да можех да открия такъв в Ст.Загора (приветствам препоръките ви).
Иначе експерименти от този сорт си правя с детето за първи и вярвам за последен път...
Желая хубав ден на всички.

# 11
  • Мнения: 1 028
Наистина сте сътворили голям хаос, но макар в конкретния случай причината за алергията най-вероятно да е друга, не е невъзможно хомеопатията да предизвика алергия.
Това че няма материална доза е аргумент, който обикновено се използва от противниците на хомеопатията. Липсата на материална доза не пречи да лекува, както не пречи и да разболява.
Пиша това не за да споря с "утвърдени" участници във форума, а за да ви накарам да бъдете още по-внимателна при прилагането на хомеопатично лечение.

П.С.: Сега виждам, че авторката е от Стара Загора. Интересно ще е да сподели впечатления от хомеопата си, ако е избрала такъв.

Общи условия

Активация на акаунт