КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 2

  • 40 822
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 133
Маме Цоциии разкош,много хубави!!!! Ето и панетонето .Снощи пекох до 12 часа


# 46
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
KIKI_nik, прекрасно панетоне. Hug

# 47
  • Мнения: 447
Козунакът на Пина за хлебопекарна е много хубав, правила съм доста пъти, като съм пекла и в машината.

А зайчетата се правят от маслено тесто, като ушичките се режат с ножичка. Peace

Аз миналата година тествах този козунак изцяло в хлебопекарната, но малко го препекох, затова тази година ще се пече във фурната. Изглежда, моята програма със същата продължителност като посочената в рецептата има по-дълъг цикъл на печене, а останалите етапи (замесване и втасване) са съкратени. Иначе вкусът вътре беше превъзходен, имаше си конци, екстра беше.

Джемма, помня, че ти преди имаше същата машинка като моята (Kenwood). Още ли си с нея? На коя програма правиш козунака на Pina? Thinking

Имаш ли точната рецепта за дългоушковците? Моля те, ако я имаш, сподели я! Praynig

# 48
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Да, с Kenwood B450 съм, може да си настроиш твоя програма, аз за козунака така направих, по насоки на Ердинч. Само че, козунакът го вадих за сплитане, преди втасването.

Ами рецепта за маслени сладки- 500г брашно
250г масло (аз слагам комбинация 100г твърд маргарин и 150г масло)
200г пудра захар
2 яйца

Сърбят ме ръцете вече за козунаци, но до Великден- не! Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 апр 2014, 13:41 от Джемма

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
Благодаря за отговорите на всички   bouquet Притеснението ми беше именно как да разделя яйцата  Rolling Eyes Затова и попитах за рецепта с точно определени пропорции и сполучлив резултат  Peace Взимам калкулатора и ще смятам  Mr. Green
mims11,може самата мая нещо да не е била читава  Peace Веднъж ми се случи с пакетче суха мая на хляб в машината - грам не се навдигна и аз на маятат го отдадох,понеже рецептата ми е изпитана,другите продукти също  Peace
Windy,ще видя и тази рецепта,благодаря ти   bouquet А може и някоя друга да адаптирам,че имам мас  Wink
П.П Бонго,накрая ще взема да направя цяла доза и веднага ти пращам един  Crazy

# 50
  • Мнения: 447
Да, с Kenwood B450 съм, може да си настроиш твоя програма, аз за козунака така направих, по насоки на Ердинч. Само че, козунакът го вадих за сплитане, преди втасването.

Ами рецепта за маслени сладки- 500г брашно
250г масло (аз слагам комбинация 100г твърд маргарин и 150г масло)
200г пудра захар
2 яйца

Сега пак ще изнахалствам, но моля те, кажи каква продължителност на отделните цикли заложи, ако не представлява проблем!
Мислила съм си и аз да си настроя програма за козунак, но идея нямам какви времена да заложа...

Сърдечни благодарности за рецептата за зайчоците!  bouquet
Тези дни ще пробвам да направя половин дозичка, даже си мисля, че мога да сложа някакви миризми в тестото и парченца локум вътре за разкош.

# 51
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Да ти кажа, то аз само в началото пекох в машината, през 2009, вече не пека там и забравих коя програма ми е запаметена на козунак, но ето насоките на Ердинч, аз не съм ги спазила точно, просто си бях настроила една програма по моя преценка.

 
Здравей Ердинч, може ли да ми напишеш настройките на баща ти за козунака.  Още не съм правила опити с новата си машинка, но бих желала да опитам и тези да видя какво ще се получи, пък после ще експериментирам. А каква е машината му?
Благодаря ти.

 Hug

tuka:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=451343.msg13579339#msg13579339

redaktirah i tuka:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg13146245#msg13146245


Сега ще погледна и самата машина, да видя дали пазя настройките.

# 52
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Мисля,ч е това е програмата, която позлвах:
затопляне-0
първо месене-3 минути
второ месене - 22 минути
първо втасване - 20 минути
второ втасване - 30 минути
тук вадих и сплитах тестото
трето втасване - 50 минути
печене - 50 минути.

Ето това се получи, беше влажен отвътре, не сух:

Скрит текст:

# 53
  • Мнения: 261
marchеva14, можеш ли да попиташ приятелката ти за рецепта, ако не е много нахално разбира се. Мъжът ми също е диабетик, а ми се иска да му направя и на него козунак за празника.
Питах, на 1 кг брашно - 5 сл. подсладител.

Благодаря ти много   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 080
mims11,може самата мая нещо да не е била читава  Peace Веднъж ми се случи с пакетче суха мая на хляб в машината - грам не се навдигна и аз на маятат го отдадох,понеже рецептата ми е изпитана,другите продукти също  Peace


И аз съм вече 99% сигурна, че е маята, сетих се, че майка ми си беше купила някакви от Кауфланд и ми даде(тя суха мая не ползва, та що си е купила не знам, не си спомням и колко ми даде, та да знам ползвала ли съм за хляб от нея).
Рецептата е тествана няколко години и дори и нещо да съм объркала при месенето сякаш поне малко щеше да надигне, а то и милиметър не мръдна.
Въпросът е, че поправката се пече вече и просто изглежда чудесно  Grinning После ще снимам  Grinning
Благодаря ви за съпричастността и съветите!
пп marchеva14 маслото на ръка го вкарах, въпреки, че го смятам за излишна процедура  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 6 043
Джемма, силно се впечатлих от рецептата за Панетоне, която си превела и сега направих закваската.
Ще видим след няколко дни какво ще измайсторя.
Благодаря за превода!   bouquet

# 56
  • Мнения: 447
Чудесно изглежда, Джемма! Направо идеален!
Дано и при мен се получи! Peace

Очите ми изтекоха по показаното Панетоне. Сега ще ме карате да си поръчвам кръгла тава за машинката и да го почвам и него! Laughing

# 57
  • Мнения: 43
Здравейте!

Искам тази година да направя отново козунак с парченца шоколад, обаче винаги шоколадът прегаря и става един много сух, не е като в купените козуначени рула, в които си е течен (сигурно допълнително го пълнят с шоколад след изпичане  newsm78).
Та питането ми е какъв шоколад да купя - дали някакъв специален готварски или кувертюр?
Обикновено купувам Своге натурален или по-евтините от Лидъл и Кауфланд. Но ми се иска да стои в опечения козунак като разтопен шоколад, а не втвърден. Предполагам, че не издържат на толкова висока температура при печене (около 160 градуса и затова така се получава).
Ще се радвам на съвет какъв шоколад да купя за тази цел.  Praynig Hug

# 58
  • Мнения: 1 080
Светлана аз бих пробвала с течен-финети или още по-добре нутела.

Ето го и моето козуначе.



Разгледах клипчето с плетки на Мама Цоцолана и други също, навсякъде виждам е без плънка. Вие така ли ги правите? Аз обичам вътре да има ядки и плодове.

# 59
  • Мнения: 378
Аз ги обичам чисти или само с шоколад   bouquet

Мразя стафиди  Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт