Постоянни рецидиви на Гарднерела и Кандида

  • 2 711
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
от година и половина се въртя в омагьосаният кръг на постоянни рецидиви на Гарднерела Вагиналис и Кандида Албиканс. За тази година и половина съм провеждала лечение повече от 7 пъти, но уви, само седмица след лечението симптомите се завръщат и резултатите от микробиологията показват винаги наличие на Гарднерела, понякога придружена с гъбички, друг път не.
За Гарднерелата съм лекувана многократно с Флажил орално и вагинално, по различни схеми / приемала съм Флажил както еднократно в ударна доза, така и 3x1 в продължение на седмица/
Лекувана съм и с Арилин - отново орално и вагинално.
За Кандида съм използвала Полижанакс, Гино Певарил, Клотримазол,Канестен, Флумизин, Микомакс и тн.
След всяко проведено лечение използвам задължително препарати с лактобацили - Лактобор, Флоражин, Лактажин. Използвам само медицински интимни лосиони, не употребявам ароматизирана тоалетна хартия, превръзки и тампони.
Съпругът ми е изследван няколко пъти - всички резултати при него са отрицателни, и въпреки това той се лекува всеки път, заедно с мен, макар че използваме кондоми.
Всички тези антибиотични лечения ме притесняват много, освен това неразположенията около тази вагиноза се отразяват ужасно както на самочувствието ми, така и на сексуалния ми живот. Планувам бременност в близко бъдеще - но с тези диагнози и постоянно лечение идеята изглежда все далече.
Моля ви за помощ - има ли други медикаменти, които повлияват Гарденерела? Какво бихте ме посъветвали в случая?
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

За съжаление в България няма други медикаменти, които биха могли да Ви помогнат.
Препоръчваме Ви да пиете имуностимуланти и може евентуално да приемате Flagyl интравенозно.

Поздрави,
Д-р Надя Магунска
Акушер Гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 1 844
Благодаря ви много

Общи условия

Активация на акаунт