Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте всички,

В Сряда светът ми се обърна, когато разбрах, че баща ми има тумор в стомаха, в частта на пилора. Откриха го при гастроскопия в Александровска болница. Взеха тъкан от тумора за биопсия, резултатите ще излязат във Вторник.

Чрез познати се свързахме с д-р Славейко Минев, при който днес бяхме на консултация. Каза ни, че на базата на симптомите и текущото състояние, става дума за рак (баща ми отслабва, гади му се, много е отпаднал, изобщо има всички признаци за това...). Каза, че трябва да се оперира веднага след като вземем резултатите от биопсията и прие баща ми още днес за да го подготвят с рутинните неща...

МОЛЯ ВИ ако някои е чувал за този доктор да ми каже мнението си. АБСОЛЮТНО нищо не намирам в интернет за него, освен официалните страници на болницата.... Не знам дали съм попаднала в добри ръце, много ви моля ако някои е минал по същия път да сподели...

Много ви благодаря!
Бъдете здрави!

# 1
  • Мнения: 5 892
Аз бих ви препоръчала проф Димитров в Дървеница/когато откриха рака на баща ми и търсихме кой да оперира най-хвален беше той/!
Стискам палци резултатите ви да изляат възможно най- добри!
 Praynig Hug

# 2
  • Мнения: 1
Аз бих ви препоръчала проф Димитров в Дървеница/когато откриха рака на баща ми и търсихме кой да оперира най-хвален беше той/!
Стискам палци резултатите ви да изляат възможно най- добри!
 Praynig Hug

Много ти благодаря! Ще чета и за него. Единственото ми притеснение ако се местим е да не загубим ценно време. Надявам се твоят баща да е вече добре!

# 3
  • Мнения: 5 892
Ще ти разкажа подробно, за да видиш, че може и да е трудно, но има светлина  в тунела  Hug
Баща ми година  някъде имаше симптоми- гадене от месо, отпадналост, отслабване, имаше проблем с изхождането. Ходихме при гастроентеролози  в Русе- 3-ма , на частно- нищо не откриха, единия сякаш видя някаква съмнителна сянка на снимката, но не направи допълнителни изследвания/всичко това лятото на 2012г/ . И миналата година на 9април, баща ми отивайки до тоалетна плучи  масивен кръвоизлив. Линейки, ужаси, нерви- докторите казаха рак на дебелото черво, който е на ръба- има разсейки около него, но трябва да се оперира възможно най-бързо, преди да е станало късно. От общи познати  се запознах с Вили Боршукова и тя ни за свърза с професора.  Като напишеш проф Димитров онко-хирург ще намериш достатъчно за него. В Русе направихме 3 кръвопреливания да му вдигнем хемоглобина, на 7-мия ден от кръвоизлива ни изписаха, през нощта пътувахме за София. На сутринта се видяхме с професора и той назначи операция на следващия ден.  ВСичко мина добре, на 10 ден ни изписала, след няколко месеца ходихм на 2-ра операция/ яко ракът е на тънките черва се минава  с една операция, но ако е на дебелото с 2- при първата се маха болното място, зашива се и се оставя за зарастне няколко месеца, като се изкава тънкото черво на корема като анус-претер, при при вас няма да има такива работи/. След това направихме превантивна химиотерапия и към момента да чукна на дърво всичко е наред. Ние от Русе се организирахме и стана работата, тя какво остава за хора от София. Ако разбира се решите, е искате той да оперира . жеш още в понеделник сутринта да отидеш и да се видиш с професора, а ако искаш мога да ти дам телефона ми да му звъннеш още утре , но той пак ще те извика да се видите. За операция взима 2хил.  Peace
 Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 2 237
 XXX_  e права. Наистина проф. Димитров е много добър. Но.....за съжаление иска много парички.  А когато човек е болен, пари трябват много. При него не можеш "Добър ден" да кажеш, без да платиш. Гастроентеролозите в Онкологията са много добри. И д-р Цаков и д-р Драганов са изключително добри специалисти ! . Сестрите също са страхотни.  Виж за този д-р Минев от Александровска нищо не знам  newsm78
Каквото и да решиш, където и да отидеш, само не губи вяра ! Нищо не е свършено ! Ракът не е присъда, той е просто диагноза. А всяка диагноза малко или много подлежи на лечение.

 Hug

# 5
  • Мнения: 5 710
Много съжалявам ...татко ми имаше рак на стомаха. Оперира го професор Виолета Димитрова от Александровска болница. Направи операцията на татко брилянтно и беше препоръчвана от много места, не сбъркахме. http://bg.wikipedia.org/wiki/Виолета_Димитрова  Според нас той имаше по-дълга от средната преживяемост заради нея и операцията. Мога да спомена и други имена на лекари, но ще трябва да попитам майка ми и ще пиша отново.

Отсега мога да ти кажа две неща:

едното е да не бързате НИКОГА да вадите пари, да предлагате пари на когото и да е, дори ако ви се струва, че ви намекват за това.  Системата е ясна и осигуряваща почти всичко. Имаше нужда при едната операция от ушивател, който купихме, дали сме и няакакви пари дарения но НИКОГА не сме плащали кеш за 'иска парички". Д-р Димитрова никога не си е позволила да 'иска парички',  наричаше татко ми бате Мишо ( но имайте предвид, че е серт тази жена и е на настроения, да не ви пука, ако се ориентирате към нея). Един лекар сме имали,  който определено искаше пари ще попитам точно как се казваше майка ми. Когато стигна до специалните храни осигурихме дарения за него от фирмите вносителки и също не сме плащали. Останалите дарихме на свой ред. Ще се опитам да намеря информация и за това може да ви потрябва в един момент ...

второто е да започвате да се информирате за храненето му след операцията. В България няма почти никаква информация за това как се храни такъв пациент, какво може и какво не може да яде, каква е препоръчителната диета.  Потърсете диетолог или гастроентеролог, който да има познания по тези въпроси. Това е от изключителна важност, която навремето нямахме и баща ми се хранеше бедно, некачествено и зависещо от това от какво не му се гади. Алкална диета се препоръчва, продукти без консерванти, е-та и тн. Тези болни ядат много малко, така че е много важно какво.

Ще пиша отново, след като говоря с майка ми.
Сега ми се пълнят очите със сълзи , пожелавам ви вяра,  сила и кураж всичко да се развие по най-добрия начин за баща ви.

# 6
  • Мнения: 1
Ще ти разкажа подробно, за да видиш, че може и да е трудно, но има светлина  в тунела  Hug
Баща ми година  някъде имаше симптоми- гадене от месо, отпадналост, отслабване, имаше проблем с изхождането. Ходихме при гастроентеролози  в Русе- 3-ма , на частно- нищо не откриха, единия сякаш видя някаква съмнителна сянка на снимката, но не направи допълнителни изследвания/всичко това лятото на 2012г/ . И миналата година на 9април, баща ми отивайки до тоалетна плучи  масивен кръвоизлив. Линейки, ужаси, нерви- докторите казаха рак на дебелото черво, който е на ръба- има разсейки около него, но трябва да се оперира възможно най-бързо, преди да е станало късно. От общи познати  се запознах с Вили Боршукова и тя ни за свърза с професора.  Като напишеш проф Димитров онко-хирург ще намериш достатъчно за него. В Русе направихме 3 кръвопреливания да му вдигнем хемоглобина, на 7-мия ден от кръвоизлива ни изписаха, през нощта пътувахме за София. На сутринта се видяхме с професора и той назначи операция на следващия ден.  ВСичко мина добре, на 10 ден ни изписала, след няколко месеца ходихм на 2-ра операция/ яко ракът е на тънките черва се минава  с една операция, но ако е на дебелото с 2- при първата се маха болното място, зашива се и се оставя за зарастне няколко месеца, като се изкава тънкото черво на корема като анус-претер, при при вас няма да има такива работи/. След това направихме превантивна химиотерапия и към момента да чукна на дърво всичко е наред. Ние от Русе се организирахме и стана работата, тя какво остава за хора от София. Ако разбира се решите, е искате той да оперира . жеш още в понеделник сутринта да отидеш и да се видиш с професора, а ако искаш мога да ти дам телефона ми да му звъннеш още утре , но той пак ще те извика да се видите. За операция взима 2хил.  Peace
 Hug Hug Hug

Колко е хубаво да чуя, че се е оправил, наистина ми дава надежда!  Hug Да, наистина в София има много лекари, и се чувствам че живота на баща ми е в мои ръце защото трябва да намеря правилният лекар, а знам че няма време  Cry

Баща ми преди 4-5 години имаше язва, която тогава уж я излекувахме, но той така и не отиде повторно за гастроскопия за да видим че всичко вече е наред. Не знам кога е започнало това нещо да расте, но за съжеление баща ми има и друго заболяване - хроничен мембранозен глумерулонефрит I-II стдаий. Едно от оплакванията за тази болест е отпадналост.... Затова, чак когато започна вече да му се гади постоянно и да чувства болки в корема се решихме да го заведем на гастроентеролог. За бъбреците съм намерила най-добрия в България - проф. Паскалев в Александровска и понеже баща ми лежеше там затова първо се насочих в тази болница. Много е важно хирурга да се консултира с лекаря от бъбреците, от тази гледна точка втора хирургия и нефрологията са на един етаж и нашият лекар може по всяко време да провери какво става с бъбреците докато се борим с рака (казаха ми че може те да спрат да функционират след операцията).

Иначе, за такива дни имам пари, само искам да внимавам как ги давам и колко да давам за да не ме гледат само с такива очи. Когато един лекар си върши работата аз с пълно сърце давам пари, защото той ми е дал живот, а това е безценно. Заслужава да се почерпи кой колкото има възможност, но от сърце.

Този доктор Минев, който сме намерили ме предупреди единствено за някакъв уред който зашива автоматично след операцията, струва 1000лв и не се поема от здравната каса. Освен това, каза че трябва да имаме готовност за преливане на кръв, за самата операция ще му трябват минимум 2 шишета.

Тези 2000лв, които казваш са по ценоразпис или ги даваш на ръка на професора?

 Hug Hug

# 7
  • Мнения: 1
Много съжалявам ...татко ми имаше рак на стомаха. Оперира го професор Виолета Димитрова от Александровска болница. Направи операцията на татко брилянтно и беше препоръчвана от много места, не сбъркахме. http://bg.wikipedia.org/wiki/Виолета_Димитрова  Според нас той имаше по-дълга от средната преживяемост заради нея и операцията. Мога да спомена и други имена на лекари, но ще трябва да попитам майка ми и ще пиша отново.

Отсега мога да ти кажа две неща:

едното е да не бързате НИКОГА да вадите пари, да предлагате пари на когото и да е, дори ако ви се струва, че ви намекват за това.  Системата е ясна и осигуряваща почти всичко. Имаше нужда при едната операция от ушивател, който купихме, дали сме и няакакви пари дарения но НИКОГА не сме плащали кеш за 'иска парички". Д-р Димитрова никога не си е позволила да 'иска парички',  наричаше татко ми бате Мишо ( но имайте предвид, че е серт тази жена и е на настроения, да не ви пука, ако се ориентирате към нея). Един лекар сме имали,  който определено искаше пари ще попитам точно как се казваше майка ми. Когато стигна до специалните храни осигурихме дарения за него от фирмите вносителки и също не сме плащали. Останалите дарихме на свой ред. Ще се опитам да намеря информация и за това може да ви потрябва в един момент ...

второто е да започвате да се информирате за храненето му след операцията. В България няма почти никаква информация за това как се храни такъв пациент, какво може и какво не може да яде, каква е препоръчителната диета.  Потърсете диетолог или гастроентеролог, който да има познания по тези въпроси. Това е от изключителна важност, която навремето нямахме и баща ми се хранеше бедно, некачествено и зависещо от това от какво не му се гади. Алкална диета се препоръчва, продукти без консерванти, е-та и тн. Тези болни ядат много малко, така че е много важно какво.

Ще пиша отново, след като говоря с майка ми.
Сега ми се пълнят очите със сълзи , пожелавам ви вяра,  сила и кураж всичко да се развие по най-добрия начин за баща ви.

Много ти благодаря за съветите, много е ценно да знам това, защото не знам кога и колко да давам..... Намерих една позната, която преподава във ВМА, тя ще ме свърже с д-р Кандиларов, отново от Александровска, който впрочем ни направи гатсроскопията и откри тумора, но тогава все още не знаех че имаме общи познати с него. Ще се консултирам с него и с хирурга, който ще оперира баща ми какво да се яде след това, и аз така четох че е изключително важно.

Много благодаря, че ми пишете, усещам енергията която ми давате, нищо че стоим пред едни компютри.

Продължавам да търся....

 Hug Hug

# 8
  • Мнения: 686
 Здравейте!
 Моя мъж също се разболя от рак на стомаха,за съжеление почина.
 Правете разлика между рак на стомаха и рак на дебелото черво.Двете са съвсем различини и прогнозите и лечението е различно.Нас също ни оперира проф.Димитров.Сумата ,която опеменавате +5хил. лв. ни взеха.Операцията на стомаха е по сложна ,зависи и в какъв стадии е хваната болеста.Дали ще махнат целия стомах или ще изрежат само част от него.
 Пожелавам ви успех и  баща ти да пребори болестта!

# 9
  • Мнения: 5 892
На ръка. Надявам баща ти да е осигурен, защото здравната каса им превежда по 3 хил за подобни операции.  Whistling
На нас също ни  питаха може ли да си ползволим съшивател, за 1300-1400ле- има 2 варината на операция, по- хубаво било да ползват съшивател, но ако човек няма финансова възможност пак имало начин за операция. Нищо друго не се плаща.
Ако нямаш възможност, пак бих те насочила към някой от коремна хирургия в Онкологията в Дървеница- доц Курев също е много добър и доколкото знам пари не иска . Съпругата му пък доц Куртева е най-хвалената онлоложка. Там техниката им е малко стара, в стая са по 3 човека/ всеки с придружител/ но се издържа 10дни. Специалистите там са най-добрите.
Иначе на нас в Русе като ни казаха за рака, лекарските екипи само дето не се сбиха кой да ни оперира/ да вземе 3-те бона от касата/, идваха на почивки да се плюят едни други колко некадърни били колегите им. Shocked Тук при нас също искат пари, новото на специалистите е много , много по-ниско, а отношението към пациантите е все едно са бездомни кучета  ooooh!
Да дапълня 10 c`s: недей да четеш на разни малоумници статиите из изтернет, които твърдят, че всичко им е ясно за рака. Никой не може да ти каже кой колко време ще преживее.  Praynig Има над 340 вида злокачествени образувания, като вид не по това на кой орган са, а вид карциноми/ най-общо казано/. Ходейки по болници съм се запознава с много хора- дама, която е била оперирана преди 15г, ракът й е бил напреднал, дори лекарите я оставили с анус-претер завинаги/. В нашата стая пък имаше млад мъж, който преди години е диагностициран с рак на тестисите, имал разсейки навсякъде и докторите казали на съпругата, че му остава не повече от месец. Някакъв онколог в Плевен му направил 2 примерни схеми за химиотерапия и го пратил при доц Куртева да изкаже мнение. Тя направила една химиотерапия и след месец рака му започнал да изчезва. До края на вливките всичко изчезвало. Сега, няколко години по-късно беше дошъл само да си махне двойка лимфни възли, защото на скенера светнали като рискови. Имам и приятелка, 30г мадама, на която й откриха голям тумор, залепнал на реброто и не можеха да я оперират  Sad Нашата онколожка като й направи една химиотерапия- след първата вливка туморът почна да се смалява, а след 4- нямаше и помен от него или разсейките в лимфните възки. При някои случаи химиотерапията прави чудеса, при други не може да помогне.  Peace
За храненето проф Димитров каза от всичко може, но по- малко . Естествено, когато видим, че нещо не му понася на стомаха не го яде. Само му забрани да пропушва пак. Каза, че вай-важното е да избягва стреса. Моите наблюдения са, че всички познати са се разболяли след преживян стрес Peace
Иначе татко винаги е бил едър, здрав мъж, към 95-100 кг. Като се разболя , докато разберем диагнозата стана 83-84. След кръвоизлива и операцията стана 72.  ooooh! Като ни изписаха от болницата пък понеже е с махани лимфни възли и имунната му система се срина  за 1 м се разболя 3 пъти и стана 69г.  #Cussing out. И после почна възтановяването. Яде и качва. В момента пак е 95кг. Ни химиотерапия му повлия на апетита, ни нищо.  Laughing
Мисли, питай- с каквото мога да помогна съм насреща. Знам колко е трудно  Hug  Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 5 710
Баща ми беше с радикална операция на стомаха + околни лимфни възли отстранени и имаше оставен 'джоб', който е пластика на практика за да може да има задържане на храната сякаш е стомах ( не знам дали обяснявам ясно).  Информация за тоа какво може да се яде има, много съм мислила, че операциите от грастрален байпас за отслабване са също такива т.е отново се оставя малък джоб. Аз бих прочела за техния начин на хранене, има вече голям опит там според мен принципа е същия, но ПИТАЙТЕ гастроентеролога.  Въпреки че за мен 'всичко може да яде' е един от най-лошите съвети, бих отишла и на диетолог с експертност ако има такъв.
Също така ние химиотерапия не сме правили, защото е много тежко при толкова радикална операция и не се повлиява, само да го мъчим.  Въпреки това прехвърли статистическата преживяаемост за неговия вид тумор.

За парите пак повтарям - не бързайте нищо да предлагате, ако ви поискат хилядарки първо се уверете и питайте наистина ли ги дължите! Ние  купихме въпросния съшивател и не сме давали толкова много пари(!) и тук таме по 50 лева за дарения или нещо такова на касата, никога на ръка.  Никакви хилядарки не сме плащали. Трябва да се внимава с това и да се ориентирате и чрез джипито ви кое какво се поема и т.н. Важно е да имате и свестен личен лекар, защото ще има нужда от много направления -  нашият от вратата викаше майка ми и никога не му липсва нищо. Но тичането е голямо и това е друг аспект , но няма как. Важното е да има близки хора до себе си да му помагат, защото пък от психологична гледна точка това е огромна травма, за която също  никой не се грижи, освен близките ..

Последна редакция: сб, 15 мар 2014, 13:03 от 10 c`s

# 11
  • Мнения: 5 710
Ето ме отново, говорих с майка ми.

Значи освен професор Виолета Димитрова ( Александровска) , която споменах и го оперира, голямо светило е проф. Гайдарски ( Правителствена болница).

С направление + изследвания и резултати от биопсия се отива пред проф. Димитрова и го 'удряш на молба", както се изрази тя да го приеме тя да го оперира ( там е голяма гъчканица и се чака). Понеже навремето аз заведох татко при нея тя още щом погледна резултата каза "приемам го, утре го оперираме"., не сме молили нищо...

Третото ключово име е д-р Драганов пак в Александровска ( който е заместник бил на проф. Димитрова, майка ми не е много сигурна) - този лекар също е много добър, интелигентен и много начетен и по въпросите за храненето. Мама също каза, че този въпрос за храненето после е ключов., няма да се повтарям, ако има нужда после може да се направи преглед и при него.

Относно плащането. Ушивателя ( или както там се казва) е струвал 200-300 лева. Дала ги е на жената от фирмата, която идва да го донесе за операцията. Срещу тези пари е получила разписка ( или фактура, не знам). Няколко месеца по-късно майка ми е била в Здравна каса и тогава са й казали, че не е имало нужда да плаща и това., покрито е.   Кръв не сме дарявали тогава ( дарявахме по-натам), но ако е нужно дарява се и се носи бележка, че е дарена.  

Другото нещо, което е платила са едни 100 лева дарение на клиниката след операцията.
Напълно официално става по желание, ако искаш, ако не искаш не - в канцеларията на клиниката.

И последно, както вероятно повечето благодарни хора и майка ми е искала да даде пари на проф. Димитрова след операцията. Професорката буквално се е ядосала и я е изгонила.

И най-последно, че не искам да обсебвам съвсем темата - мама каза, че в Александровска ВСИЧКИ са много добри лекари, така че който и да изберете там ще е в сигурни ръце баща ви, независимо че не знае и тя кой е д-р Славейко Минев. Hug



# 12
  • Мнения: 1
Много благодаря за всички отговори, момичета! Днес изкарах почти целия ден с баща ми, продължава да се влошава с всеки ден, днес почти не яде и освен това имаше и кръв в урината! До момента съм МНОГО разочарована от Втора хирургия в Александровска, където е баща ми в момента.  Каквото и да питам и да кажа, отговора е "Понеделник", а на мен този ден ми се струва далечен и още влошаване и мъки за баща ми. С нищо не го лекуват, овен когато им се моля да дадат нещо за гаденето, което не се търпи и тогава му дават "деган". За урината казаха, че е свързано с бъбреците, но той досега не е имал никога кръв в урината, а само много висок белтък, съответно ниски албумини в кръвта, което е типично за поставената му диагноза - Хроничен мембранозен глумерулонефрит.

Четох за проф. Димитров от раковата болница, както и за проф. Димитрова от Александровска. От друга страна един познат каза да го заведа при д-р Зарков в пета градска. Объркана съм и нямам време, виждам че баща ми става по-зле. Как може да те карат да чакаш цяла СЕДМИЦА за резултати от биопсия, когато се знае че всеки час е важен  #Cussing out

Реших следното: в Понеделник ще бутам колкото мога да му направят пълна ехография на корема (моля се на Господ да няма нещо на друго място), кръвни и урина. С всички тези неща ще отида да се консултирам с проф. Димитров в Дървеница и проф Димитрова във Вторник.

Мисля да кажа на д-р Минев истината, че искам да се консултирам и с друг лекар. Но все пошече се убеждавам, че наистина е по-добре да заведа баща ми при хирург онколог, а не само хирург, както е д-р Минев....Дано не ни изхвърли като кажа тези неща...

Нали имаме право да избираме кой да ни оперира?!

Господ да е на помощ на всички, които се борят с тази ужасна болест.

Утре пристига майка ми и ще имам повече сили и време да се ровя в интернет

 Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 1
XXX_ моля те да ми кажеш дали проф. д-р Константа Велинова Тимчева се занимава също с болните. Тя е много известна, четох суперлативи за нея, но не знам дали се занимава с операции на обикновени хора (понеже е лекувала Фъндъкова и други известни личности...)

# 14
  • Мнения: 5 892
Не съм я чувала тази дама, не мога да помогна  Sad

Общи условия

Активация на акаунт