МОЛЯ помогнете, прецаках си кухненският плот...

  • 11 143
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Здравейте, кухнята ми е от около 2 години и имам дебел плот който се води против топлина и влага и т.н. редовно съм  слагала топли тави на него и е нямало проблем, но днес като го забърсвах видях че има по светла окръжност на него, той е черен напръскан с бяло, и с формата на малка тавичка едва ли не все едно е побелял, мога ли да го спася....  ooooh! Не мога да си позволя в момента да сменям целият плот...Помогнете моля....  Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 955
Здравейте, кухнята ми е от около 2 години и имам дебел плот който се води против топлина и влага и т.н. редовно съм  слагала топли тави на него и е нямало проблем, но днес като го забърсвах видях че има по светла окръжност на него, той е черен напръскан с бяло, и с формата на малка тавичка едва ли не все едно е побелял, мога ли да го спася....  ooooh! Не мога да си позволя в момента да сменям целият плот...Помогнете моля....  Praynig





Голяма част от плотовете не са чак толкова термоустойчиви т.е. може да издържи на 90 градуса , но вряща тава дето е 100 градуса вече го скапва и то за съжаление  необратимо Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 15 479
Като е против влага и топлина значи,че не издържа на влага и топлина.Друго щеше да е,ако беше топло и влаго-устойчив.

# 3
  • Мнения: 1 422
Ама ти си слагаш горещите съдове директно на плота без подложка ли?

# 4
  • Мнения: 4
Много е неприятно. Аз също си изгорих плота с гореща кафеварка. Попитах дърводелеца който ни го прави, каза че трябва да се сменя целия плот. А става въпрос само за три точки изгорено, но ти бодат очите  ooooh!

# 5
  • Мнения: 13 780
Плота надали можеш да оправиш, но можеш да прикриеш стореното Simple Smile Купи подходяща дъска за рязане и сложи върху изгореното, да стои постоянно там.
   

# 6
  • Мнения: 420
Плота надали можеш да оправиш, но можеш да прикриеш стореното Simple Smile Купи подходяща дъска за рязане и сложи върху изгореното, да стои постоянно там.
   
Аз се чудех дали да не сложа фолио, но не откривам същият цвят, понеже е едно правоъгълниче между мивката и котлоните и се чудя какво да направя, черен ми е плота с напръскано бяло имирация на мрамор ли, гранит ли...

# 7
  • Мнения: 0
имай си едно на ум следващия път.. няма какво да се направи в този случай

# 8
  • Мнения: 86
Аз преди 2г бях на твойто дередже,и понеже нямах възможност за смяна на целия плот си вградих кошче за боклук.Изрязва се плота , отгоре седи капаче с цвят инокс,но отдолу ти отива почти целия шкаф.

Последна редакция: сб, 01 мар 2014, 10:36 от petrovaa11980

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма оправия. И сестра ми ми подреди така плота с един горещ тиган Confused Сега имам точка, колкото монета от левче, с обелено покритие...Така си стои, не мога заради това да сменя метри плот...

# 11
  • Мнения: 2
декоративни стикери

Общи условия

Активация на акаунт