Золофт,Флуанксол-Някой има ли опит с тези антидепресанти ?

  • 13 493
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Золофт,Флуанксол-Някой има ли опит с тези антидепресанти ? Силни или слаби са ? Абе всичко каквото знаете за тях,че чичо гугъл не казва..

# 1
  • Мнения: 5 892
Силни са да, като Золофта е с по-силни странични дейстия, сега по полулярен е Флуанксол   Peace

# 2
  • Мнения: 0
Това не е добре май..

# 3
  • Мнения: 5 892
Да, лекарите си знаят работата. Леки антидепресанти са жълтият кантарион/ има го и на капсули/ и Неолексан/ той е хранителна добавка/

# 4
  • София
  • Мнения: 5 024
Силни са да, като Золофта е с по-силни странични дейстия, сега по полулярен е Флуанксол   Peace

Не съм сигурна,  че това, което си написала, е вярно.

Флуанксол е антипсихотик (невролептик), а Золофт е антидепресант.
Антипсихотиците се различават от антидепресантите по това, че дори тези от тях, които проявяват известен антидепресивен ефект, показват преди всичко потискащи ефекти върху психичните прояви.
Не може да се сравняват в това кой е по-силен и кой по-слаб, а в това как действат и какви странични ефекти имат.
Золофт може да се приема и по-дълго време, докато антипсихотиците се отличават с голям брой странични ефекти.
По принцип е по-добре да се прилага монотерапия, но понякога се налага включване на втори медикамент по преценка на лекаря.
Като комбинация съм срещала Золофт с ривотрил, Золофт с флуанксол, Золофт с деанксит, Золофт с ремирта.
От тези комбинации на мен Золофт с флуанксол най-зле му звучи.


# 5
  • Мнения: 5 892
 Напълно съм съгласна с теб- явно не съм се изразила правилно   bouquet-страничните ефекти на золофта са по-силни и неприятни. По-силни антидепресанти имах предвид спрямо тези, които се купуват свободно. Нашата психиатърка мисля, че предпочиташе Флуанксол +ривотрил  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 831
Аз пия Золофт + Флуанксол,но водещото лекарство е Золофт.
Доколкото знам аз ЗОлофт не е толкова вреден като другите антидепресанти ,както и да звучи ''вреден''.Не се пристрастяваш към него .Но спрях Флуанксол...

Общи условия

Активация на акаунт