Нека внимаваме как говорим за кърменето

  • 7 999
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 250
страхотна е!!!!
Жалко, че тази информация не достига до педиатрите и до гинеколозите, от които започва първоночолната подготовка на майките за отглеждане на децата и кърменето.

# 16
  • Мнения: 4 414
еееееееее, супер newsm20
смятам вече кавги да няма в този форум Wink

# 17
  Статията е върховна!Ще принтирам и ще раздавам наред.

# 18
  • Мнения: 698
Много добра статия, беше удоволствие да я прочета!  Hug

# 19
  • Мнения: 2 282
Добре казано! Ще имам полза при убеждаването на мамите... Благодаря ви! smile3525

# 20
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Статията е супер! Беше ми интересно да погледна по този начин.
 Но да си призная , не съм имала успех нито една мама да убедя да кърми повече от 6 м.

Лично на мен в родилния дом консултантката по кърмене ми даде съвет "Гледай да кърмиш поне до 3-я месец,а най добре до 6-я" Със същата тая консултантка трябваше да се карам, за да ми дадат детето да го нахраня аз,а не шишето!

# 21
  • Мнения: 1 559
  чудесна статия! Благодаря ви момичета!   bouquet Хедра - както винаги полезна  bouquet
   Хич няма да е зле някак си официално да се приеме кърменето да се нарича "нормалното хранене" - разбира се, не става дума просто за начин на хранене (кърменето е и толкова други неща), акцентът ми е върху "нормално" като нормата, като Доброто, а не "най-доброто" (което би било препратка към нещо друго също добро, макар и не чак толкоз). щом физиологичното раждане е "нормалното" такова, защо пък кърменето да не е "нормалното" хранене?
   Това го пиша по повод един спомен от родилния дом - акушерката минаваше и питаше или "Имате ли изписана добавка?" или  направо "Искате ли добавка?"  #Shocked tantrum   Аман от тия добавки дето ги бутат Twisted Evil  Та мисълта ми беше, че би било добре да питат например "естествено ли храните?"... И ако не се получи положителен отговор, да се разискват причините и да се отстранят Thinking То насила хубост не става и нещо от сорта "ти що не кърмиш? Кърми,бе,кърми" едва ли би имало желания ефект... Та важно  е да се информират  потенциалните кърмачки , но е важно и как...ще внимавам как говоря  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 427
Благодаря и от една некърмеща мама  bouquetДано вече няма спорове и по-малко необмислени думи Peace

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Хедра, статията е много точна. Умереност умереност и пак уемреност.
В подкрепа на превратното тълкуване на данните ще ви разкажа един виц. Когато започвах работа в Статистиката това беше първия виц за статистици, който ми беше разказан от статистици. Вицът е почти древен- става въпрос за далечната  хиляда деветстотин и края на седемдесетте. Гигантите - САЩ и СССР в полузамръзнало състояние на отношенията правят някакви изнасилени опити за затопляне. Брежнев и Рейгън като водещи фигури трябва да покажат коя система е по- добра, но с мирни средства-състезание по бягане. Провеждат състезанието и Рейгън печели. Това са простите факти, но новината трябва да бъде поднесена на Съветския народ. А нали знаете, че Съветските джуджета са най- големи и изобщо всичко е най-. Не може току така да се каже че Бражнев е загубил. Ето съобщението на първа страница на "Комсомолская правда":
При проведеното състезание нашият любим вожд Другарят Брежнев финишира втори, а Президентът на САЩ  - предпоследен.

Та така, данните могат да се тълкуват превратно. Особено когато са извадени от контекста и са представяни на хора които не могат да ги тълкуват- все пак никой не е длъжен да разбира числата, но те носят авторитет и хората им се доверяват- най- многото което правят като проверка е сбора на процентите до сто и ако излиза значи са вярни. Не е така и е добре наистина да не се подвеждат хората с подхвърлени числа. Не че ще им се каже нещо грешно, но не е добре когато се следва дадена линия на поветение да се спекулира с доверието на хората- било то сестра,  или приятелка. Както пише и в статията - нищо не е "абсолютно". Има нюанси и най- вече всеки има глава на раменете. Затова Информираният избор е важен. Но също толкова важно е мотивирането с правилни средства.
Та пак за умереността.

# 24
  • Мнения: 1 737
Благодаря за чудесната статия!

Ние сме на вариант 2 след нормалното кърмене. Чудя се защо сме такава рядкост и толкова много майки, които биха могли да хранят като мен не го правят, а веднага минават на АМ.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Благодаря на авторката, Даян Уайсингър, както и на преводачките Хедра и Мяу.

# 26
  • Мнения: 36 001
страхотна статия! БРАВО, Хедра и miaou!

Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 12:45 от bubanka

# 27
  • Мнения: 4 915
 Hug
Много е интересна.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 381
Благодаря на преводачките. Много е интересна Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 4 008
Много хубава статия, БЛАГОДАРЯ, момичета! Страхотни сте! Браво! Hug

Общи условия

Активация на акаунт