Wellness test - някой пробвал ли е това?

  • 5 388
  • 14
  •   1
Отговори
  • Перник
  • Мнения: 160
Здравейте, в стремежа си да отслабна пробвам какво ли не. Вчера ходих на Wellness test по препоръка на моя позната. Стори ми се интересно да ми мерят подкожни мазнини, количество вода в организма и др. показатели, които при мен се оказаха в крайно критично състояние. Дамата която извършваше замерването ни обясни че за 12 седмици има нещо като група за взаимопомощ и чрез уроци за рационално и балансирано хранене се отслабва. Въпросите ми са към всички които имат представа от тази нова система така да го нарека за отслабване нека споделят има ли ефект от цялото нещо, какво точно представлява, информация от първа ръка ми трябва.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 208
За това ли става дума: http://www.poslabi.com/ ?

# 2
  • Перник
  • Мнения: 160
Да точно за това става въпрос, интересно ми някой пробвал ли е ?

# 3
  • Мнения: 2 127
Това не е ли към Хербалайф? Понеже на мен ми правиха такова замерване, точно с Танита, и беше пълно с техни плакати.
Като цяло, заместват се 2 хранения (най-често закуска и вечеря) с протеиновите им шейкове, обядът е месо + салата и в зависимост колко имаш да сваляш - втора закуска с някакъв сложен въглехидрат. Плюс разните им там фибри, чайове и такива. Поне това си спомням от разказаното от мой познат, който им беше представител.
Лично моето мнение е, че при едно балансирано хранене, със и без техните добавки, ще се отслабне. И не смятам, че шейковете им са по-добри от кой да е протеин, продаван в магазините за спортни добавки.

# 4
  • София
  • Мнения: 38
Чист "Хербалайф" е това -така те омайват с измервания и лекции с цел да купуваш от тях шейкове и т.н.Точно така е както пише Water Lili и е много права за протеините !!!  Peace

# 5
  • Перник
  • Мнения: 160
Ми може и така да е. Госпожата която ни презентираше обаче не е казвала нищо такова поне на този етап след записването вече може и да започнат да предлагат тези неща. Аз мисля да се запиша и да опитам, пък ще видим какво ще стане.

# 6
  • Мнения: 2 127
Разбира се, че след записването ще започнат да ги предлагат. Нали никой не очаква, че тези замервания ги правят наистина за здравето на хората и за красивите ни очи? Simple Smile
ПС: Разрових се за цени на продуктите им. 75 лв, за половин кг разфасовка, съдържаща 18 грама протеин в 1 доза...  Laughing Че аз ще си купя 2 кила телешки протеин за 90 лв с 30 грама в доза, бе... Laughing Тези не са добре. После въпросният ми познат се чудеше защо трудно продава шейковете...
Моята препоръка: Отиди на въпросното обучение/презентация/каквото е там, изслушай ги какви продукти ти предлагат и си поръчваш аналогичните продукти от сайтовете за спортни добавки. В пъти по-евтино ще ти излезе, за качество да не говорим.

# 7
  • Мнения: 8 913
И каква е стойността на този курс?

# 8
  • Перник
  • Мнения: 160
Цената на курса е 80 лв., а относно добавките ми не знам дали ще се съглася изобщо да купувам нещо такова, не съм с нагласа да приемам такива добавки, защото според мен е химия, накой може да вижда полза, но според мен нямат полза и дори са вредни.

# 9
  • Мнения: 2 127
Идеята ми беше, ако решиш да ги пиеш все пак Peace Че това ще ти е по-изгоден вариант. Но и ако само си оправиш хранителния режим, и без добавки може да се мине. Особено ако не спортуваш и не гониш някакви конкретни цели Peace

# 10
  • Перник
  • Мнения: 160
Какво да ти кажа хранителния ми режим е под всякаква критика. Диетата която последно спазвах се казваше никакво ядене до 12 часа на обяд. А пък тук казва, че закуската е много важна, аз не закусвам и по принцип искам да чуя надявам се полезни съвети за храненето, пазаруването на храната и приготвянето и. Това поне твърди дамата, че ще се говори на сбирките.

# 11
  • Мнения: 2 127
Това със закуската е много относително. Много зависи от това кога ти е последното хранене. Примерно, аз без закуска не мога, но с яденето приключвам към 6-7 вечерта. Ако твоята вечеря е към 21-22 часа, можеш да я пропуснеш.
Както и да си организираш храненето, гледай да са 3 хранения на ден. И все пак качеството и количеството на храната е определящо. Ако ядеш бял хляб - сменяш с пълнозърнест/типов/ръжен/овесени ядки. И то само в едно хранене. Има хора, които не сядат без хляб на масата - достатъчно е 1-2 филии в първото хранене за деня. Ако ти се дояде нещо сладко - плод. Пак до 1-2 на ден. Останалото - масло, яйца, месо, зеленчуци, ядки, авокадо... БЕЗ пакетирани бисквитки, шоколади, тестени закуски, пастети и т.н. Руми Илиева има едно много хубаво правило - не го ли е яла баба като малка - не се яде. В превод като за наши дни ('щото, нали, баба ми само авокадо и бадеми е яла) - храна, която не е във вид на суровина, най-добре да се избягва.
ПС: Не спазвай краткотрайни диети. По-добре си избери режим, който ще ти е лесно да спазваш доживот.

# 12
  • Мнения: 8 913
Руми Илиева има едно много хубаво правило - не го ли е яла баба като малка - не се яде.

А, аз казвам - Създадено ли е от човек, не го яж  Laughing

Калея, Водна лилия ти е казала много ценни неща - послушай я и можеш да заповядаш в другите теми за хранене и спорт.

# 13
  • Перник
  • Мнения: 160
Благодаря момичета. Тук винаги намирам полезна информация. Water_Lilly благодаря за съветите. Като цяло при мен проблема е нередовното хранене и от там нездравословното.

# 14
  • Перник
  • Мнения: 160
Здравейте! Тъй като аз започнах темата и се интересувах от нея като вече пробвала това само ще кажа, че момичетата които писаха по- горе са прави. Предлагат разни шейкове и чайчета и т.н продукти на Хербалайф. И да има отслабнали и то с доста килограми, но приемайки тези продукти поне вместо две хранения. Аз опитах без продуктите само чрез направената диета от тях, но при мен ефект почти няма и съм малко разочарована, вече не знам как да ги сваля тези килограми просто. Хайде хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт