Помогнете ми в борбата с акнето!

  • 15 553
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! От около 6-7 години се боря с появата и последиците от акнето. Изпробвала съм много лекарства, кремове и процедури, но все се появява и вече не знам какво да правя. Ако някой има някаква изпробвана идея може да сподели! Благодаря предварително!

# 1
  • видин
  • Мнения: 358
Коластра, омега 3 и алое.
Писах ти на лични

# 2
  • София
  • Мнения: 7 996
Ендокринолог и дерматолог преди да почваш с някаква терапия.

# 3
  • Мнения: 45
извинете, коластра или колаген..................с дъщеря ми, която е на 20 год.водим борба..............направо съм отчаяна вече, ще се радвам на мнения, може да има нещо, което да не сме пробвали

# 4
  • Мнения: 1 099
Зависи каква е причината за акнето.
Ако е хормонално например, каквото и да се маже няма ефект, или той е краткотраен.
Ако не сте пробвали- Шуслерови Соли. Номер 9 се дава почти винаги за акне, има и много други, които могат да се използват  Wink

Акнето е само симптом в общия случай, тялото се чисти след него. Зад него може да се крие по- сериозна здравословна причина, например СПКЯ.

# 5
  • видин
  • Мнения: 358
С еднокринолог и дерматолог започнах и аз , дори и хематолог имаше, но без резултат. Синът ми няколко пъти пи антибиотици по три - четири месеца!
Освен лекарски прегледи и правилно хранене ,си трябва и още малко помощ, аз също я намерих тук във форума. Важно е също така и спокойствието, с времето нещата се пооправят, ама пораженията за кожата си оставят. Синът ми има много дупки по лицето. Няма да ги пълни с грим, нали се сещате. Затова не пречи малко хранителни добавки да се вземат , без това да пречи на лекарствата, които традиционната медицина предлага.  Аз пиша това, което при нас е помогнало - коластрата, не искам да правя реклама на продукта, не печеля от това. Само споделям опит.

# 6
  • Мнения: 5 892
Миналата година имах проблеми с акне- мазах се със Зинерит или Зенерит- изчистих се! Но беше моментен проблем, не съм имала дългогодишна борба...

# 7
  • Мнения: 4 177
На мен ми помага Акне аут, но не съм имала твърде тежко акне.

И един съвет от препатила - в никакъв случай не чоплете пъпка, която не е избила!

# 8
  • Мнения: 6 346
Може да се пробва да се изключи всякакъв глутен за поне един месец и да се види как ще се отрази. Друго, което може да се пробва, е изключване на всякакви млечни - пак за един месец. Ако междувременно има подобрение, а когато се въведе отново глутенът/млечните, се получи влошаване, значи съответната храна предизвиква или влошава акнето и трябва да се изключи напълно. Разбира се, това са просто предположения. Може точно тези храни да нямат нищо общо, но си струва да се пробва. Само не трябва да се изключват едновременно глутенът и млечните, защото тогава няма да е ясно, ако се е получило подобрение, кой е виновникът за акнето.

Разбира се, захарта трябва да се изключи задължително също - това според мен не подлежи на обсъждане. Също не подлежи на обсъждане да се изключат маргарините и слънчогледовото олио.

# 9
  • Мнения: 2
Пробвала съм много кремове, които са ми помогнали, но след време пак се появява след това пак се оправя. Явно при всеки е различно. Може да пробвате крем от серията на Isis Pharma или La Roshe може при вас да има ефект, но все пак  консултирайте се с лекар, защото всяка кожа е различна. Приемането на бирена мая и геритамин също е добър вариант. Общо взето лечението трябва да е комплексно, но най-вече се допитвайте до лекар. Успех дано намерите правилното лечение, защото знам колко е неприятно.

# 10
  • Мнения: 36
Моят проблем с акнето беше около 3 години. Лекувала съм го с антибиотици, маски,кремове, лосиони. Сега положението е горе-долу под контрол. Установих, че при мен пъпките се появяват от сладкото и от стрес, напрежение. Сладкото го преустанових, но стреса не мога да го контролирам на 100 % ...
Малко се отплеснах.. Всъщност, исках да споделя, че моя приятелка от около 10 години се опитва да се пребори с акнето и последиците му. От съвсем скоро попадна на козметичка (препоръчана и изпитана от други две познати момичета), която и обеща, че до 6 месеца лицето и ще бъде като "стъкло". Приятелката ми вече е минала две процедури, за сега е доволна, но аз ще изчакам още известно време, за да видя дали наистина ще има резултат, за да я посетя и аз тази "вълшебница".
Разбира се, ще пиша тук задължително, ако процедурите действат  Peace

# 11
  • Мнения: 2
Здравей, бих искала да знам малко повече за тази процедура, ако може. Преди време доста се интересувах от най-различни процедури, но малко ме е страх и съм пробвала само една, която нямаше особен ефект. Чела съм и съм чувала доста отзиви за най-различни процедури, така че очаквам да пишете резултатите от направеното  Wink

# 12
  • Мнения: 1 099
Изследвала ли си си хормоните? Най- често акнето извън пубертета е хормонален проблем. Никакви процедури няма да имат дълготраен ефект, ако не работиш върху хормоните си.
Не е за подценяване, макар и да е "само" козметичен проблем то може да да е симптом на други по- сериозни заболявания.  Peace

# 13
  • Мнения: 6 214
Орални контрацептиви. Ще забравиш за всякакви мазила и лосиончета.  Peace

# 14
  • Мнения: 1 099
 REAL_WOMAN противозачатъчните само прикриват проблема, като спреш да ги пиеш всичко се завръща с нова сила. И все някога се налага да се спрат. За съжаление няма магическо хапче, което да те излекува  Tired

Общи условия

Активация на акаунт