ЗА или ПРОТИВ консумацията на месо?

  • 55 259
  • 1 882
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 756
ЗА месото. Ям всеки ден. Simple Smile
Не съм против вегани, вегетарианци, плодуващи, гладуващи. Кой каквото иска да яде и както иска да се грижи за здравето си.

# 46
  • Мнения: 688
Негативна, Янечек, чета ви и си се хиля сама тука Joy

 Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 15 485
   За месото, другото е гарнитура!

# 48
  • София
  • Мнения: 15 485


Може да съм с нова регистрация ,но от доста време  чета форума
А дали наистина отдавна четеш? Питам, защото е имало толкова много теми на тази тема!

# 49
  • Мнения: 8 999
Ядем месо.
Всъщност затова толкова ми е тегаво на Бъдни вечер - никой вкъщи не обича нито постни сарми, нито чушки, пълнени с боб, нито ошав, нито содени питки.
А щом от църкавата постът се тълкува като въздържание от земните благини, то явно месото и животинските продукти са си благини. Наслада за тялото.
Постните манджички и салатките са чудесна гарнитура към пържолите.

# 50
  • Мнения: 4 569
Право на личен избор е дали човек да яде месо.

Много ме дразнят всички /без значение вегани, месоядни или каквито и да било диетуващи/ да ми казват кое е правилно за мен.  Crossing Arms Аз шА папкам телешко, те да ядат сливите и да траят.

# 51
  • Мнения: 28


Може да съм с нова регистрация ,но от доста време  чета форума
А дали наистина отдавна четеш? Питам, защото е имало толкова много теми на тази тема!


А ти защо четеш тази тема като си чела толкова много подобни... ?

# 52
  • София
  • Мнения: 15 485
  Стана ми интересно как ще се развие! Ааа, и нямам все още наложена забрана за четене! Peace

# 53
  • Мнения: 8 827
Това ми е болната тема от 5-6 години насам по две причини-диетата ми изключва повечето месни продукти, което ме довежда почти до изтерясване, прибавяйки анемията, с която се обзаведох. Другата е, че синът ми е веган, с всички последствия от това си решение, и разговорите на тази тема са трудни, както и не водят до никъде. Не мога да се преборя с нуждата си от разнообразно месно меню, нито с анемията си. Не мога по никакъв начин да разбера доводите на млад и здрав човек, който не яде месо по етични причини, сякаш ще реши с това вековните проблеми по изтреблението на животните. ooooh!
Аз съм ЗА яденето на месо. Но само на думи. Делата са друго.

# 54
  • Мнения: 9 991
Аз мирно приключвам дискусията. Много здраве на всички желая .  bouquet

Нали щеше да приключваш дискусията, какво още търсиш в тази тема?

Янечек , че си заядлива се видя ясно . Пиша , чета без да опонирам на никой по темата , не си човека който ще ми държи сметка.

# 55
  • Мнения: 2 052
Рядко ям месо, предимно, ако сме на гости. Вкъщи когато готвя на мъжа ми за мен си правя отделно нещо без месо.  Мога да го ям, но просто не ми харесва и предпочитам друго Simple Smile Въпреки това смятам, че месото е много важно. Дъщеря ми яде месо абсолютно всеки ден. Радвам се, че тя поне обича, ако в манджата няма месо не я яде  Laughing

# 56
  • Мнения: 19 133
Ядем месо.
Всъщност затова толкова ми е тегаво на Бъдни вечер - никой вкъщи не обича нито постни сарми, нито чушки, пълнени с боб, нито ошав, нито содени питки.
А щом от църкавата постът се тълкува като въздържание от земните благини, то явно месото и животинските продукти са си благини. Наслада за тялото.
Постните манджички и салатките са чудесна гарнитура към пържолите.

О, и тази година на Бъдни вечер не успях да преям. Майка ми въобще не може да готви постни манджи, обаче всяка година стриктно спазва традицията с нечетен брой постни буламачи. Иначе с месните ястия добре се справя. На всичко отгоре, явно нещо от критическата я е прихванало, тази година реши да експериментира и с десерти. Никога не е правила десерти, по-сложни от бисквитена торта. Резултатът - грис без мляко, който не пробвах и не знам какъв е бил и постен кекс без яйца и мляко, който още си стои (него го опитах, за съжаление) и ако реша да замеря някого с кекса, ще му причина сериозна травма.

# 57
  • София
  • Мнения: 15 485
   От няколко години си правя сармите за Бъдни вечер с кайма, а питката с мая! Преди това не постим,не виждам смисъл да постя само една вечер. Правя и постни неща де,като сухи чушки с боб, ама това е  защото са вкусни.Но вече не изхвърлям храна, както преди, когато правех всичко постно.

# 58
  • Мнения: 46 558
За мен и моето семейство - за.
Мъжът ми и детето са силно месоядни. Обожават го. Аз не го обичам, мога да мина спокойно без и съм пробвала, за съжаление ми се отрази зле и ям малко насила.
Не вярвам в теориите за това, че човекът не е месоядно  Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 4 878
Ям месо, но рядко - 1-2 пъти в седмицата. Радвам се, че успях да се освободя от вредните вегетариански заблуди.

Общи условия

Активация на акаунт