нощно хранене и често събуждане

  • 2 367
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile
Съжалявам ако има подобна тема или въпрос във форума, но нищо конкретно не мога да намеря  Embarassed
Моето момченце е захранено на 4м и половина със зеленчуково пюре на обяд по съвет на лекарката (поради трудно изхождане от адаптираните млека) отказва да пие повече от 120мл мляко яде през 2-3 часа от 1 седмица имаме проблем със спането нощно време събужда се през час и половина изпива си млякото и след час заспива, спи 30-40мин и пак се събужда и целия процес се повтаря отново   Cry Нито детето, нито аз можем да се наспим и това е проблем, защото и двамата ставаме прекалено нервни. Моля ви за съвет какво да направя как да променя това мъчение..

# 1
  • София
  • Мнения: 7 998
Какви зеленчукови пюрета даваш, някакви газообразуващи има ли (карфиол, броколи)? Малко е рано за захранване и може да изпитва стомашен дискомфорт, колики. Преди да захраниш пак ли беше така?
Аз бих престанала с пюретата и бих се върнала към АМ, като сменя с друга формула.

# 2
  • Мнения: X
картоф, морков и тиква са зеленчуците които съм давала до сега преди захранването беше по раздразнителен защото неможеше да се изхожда, но това ставаше през деня като захраних започна да спи по-дълго през ноща (от 8 до 3) но от 1 седмица сме с този проблем нощно време

# 3
  • София
  • Мнения: 7 998
Морковите запичат, отделно могат да бъдат алерген при по-чувствителни деца. Пробвала ли си да даваш друго мляко?

# 4
  • Мнения: X
НАН, Лактана, Аптамил съм давала Фрозо отказва да пие както и Хипп отказва в момента сме на Аптамил но пие по 90-120мл по голямо количество отказва  Cry
 ако не му дам пюре не иска да спи и ден и нощ

# 5
  • Мнения: 168
Кога му даваш пюрето и заместила ли си хранене, изобщо ако можеш опиши схемата на хранене?

# 6
  • Мнения: X
6.00 - мляко 90-120мл
9.00 - мляко 90-120мл
12.00- пюре зеленчук около 90гр и след 30-40 мин мляко около 60мл след пюрето го отказва
към 15.00 мляко 90мл
към 17.00 мляко около 90мл
към 19.00 мляко около 90мл
заспива към 20.30 спи до 23.00 и след това започва на час два да се събужда и започва проблема както съм го обяснила в зададения въпрос Sad
(часовете за храна не са точни има разминаване от около 15-20 мин всеки ден е различно понякога 15-20 мин по-рано или по-късно)

# 7
  • Мнения: 168
Ами може да му е малко в повече пюрето, защото е още мъничко, особено тези готовите са много гъсти понякога, аз си приготвях сама или разреждах пюрето с мляко в началото. Да не му е тежко на стомахчето? Едва ли е глад, по-скоро колики от новите храни.  Моркова запича, както ти е писала Милинка, тиквата пък разхлабва. Пробвай еднокомпонетно пюре от пащърнак, децата го харесват. Даваш ли нещо за колики? Ако не - може да му вземеш Биогая или Био баланс например.

# 8
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
Да не би зъбки да му растат на детето. Моята мадама от няколко дни се буди през час, цоква малко и заспива. Педи днес каза, че са и се подули венците и може скоро да избие зъбче, затова се буди.

# 9
  • Мнения: X
по принцип бебе на 5м трябва да яде по 180мл мляко през 3 часа ние ядем по 90-120мл
пюретата си ги правя аз, защото готовите не ги яде което стане по  гъсто като картоф и морков ги разреждам с бульончето в което съм сварила зеленчука не ги комбинирам давам само по един зеленчук (с мляко разредените не ги харесва) преди пюре давам капки за колики Abokoliken (педи-то така каза) също така количеството на пюре трябва да е едно малко бурканче от 125гр ние ядем около 90 не мисля че това е проблем
ant G нашите венци са набъбнали и подути от както сме на 3 месеца Sad

# 10
  • Мнения: 27 524
Да не би да предлагаш с неподходящ биберон или да затягаш прекалено пръстена и детето да се уморява и изнервя, затова да се отказва след 90мл? Количеството е много малко за 5-месечно бебе, така че е съвсем нормално скоро да иска пак да пие мляко.

# 11
  • Мнения: X
използвам шише на Нук със силиконов биберон и анти-коликова система (имат дупка за въздух за да не се получава вакуум)

# 12
  • София
  • Мнения: 7 998
А през гастроентеролог минавали ли сте на преглед? Да не би да има някаква хранителна непоносимост (лактозна, към белтъка)?
180 мл са доста за бебе на тази възраст, моят син беше далеч от тях. Но със 120 мл би трябвало да се справя.

# 13
  • Мнения: X
Преди няколко дни ни направиха пълни изследвания - кръв, урина ехограф и гастроентеролог оказа се че няма никакъв проблем и не разбрахме на какво се дължи това да не иска да яде повече от 90-120мл мляко извода на педи-то беше "Явно така му харесва на детето или го домързява за повече...." и аз вече незнам какво да направя с това неспане Tired

# 14
  • Мнения: 27 524
Аз бих пробвала и с друг биберон - каучуков, с повече дупки, друга форма на силиконов и т.н.  Simple Smile

Иначе т.нар. анти-колик система са глупости, само заблуда за майките, да дават повече парички  Wink

Общи условия

Активация на акаунт