Нека се представим и още нещо

  • 343 494
  • 997
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 217
Привет и от мен....
На 31 съм, загубихме дете преди 6 години....
Мина много време, а все още не съм готова да говоря за това....
Сега изпитам само страх... че може да се случи отново...
И се чувствам ужасно слаба.... Понякога си мисля, че никога няма да стана майка... В моментите, които разсъждавам трезво си давам сметка, че това е въпрос на личен избор. И си мисля, че родено от мен или осиновено, моето дете ме чака.
Късмет и кураж на всички.

# 121
  • Мнения: 81
Здравейте момичета! Казвам се Цветелина и преди 4 месеца загубих малкото си бебче. Имах една прекрасна и лека бременност и всичко беше наред. Термина ми беше 09.05.2007г. и на 01.05.07г. отидох с мъжа ми в Шейново за назначаване дата за секцио и ми определиха дата 03.05.07г. 
На обяд се роди моето малко момченце Кристиян беше много красиво бебе. Изплака трудно дадоха ми го да го видя и да си го цункам и това беше единствената ни среща. Вечерта ми казаха,че са го прехвърлили в детска педиотрия с белодробен проблем,но всичко е под контрол и ще се оправи,че това е заради секциото,че по-трудно се адаптират дечицата. Моето момченце се бори до 07.05.
Незнам,назнам защо се случи така,но много боли. И с всеки изминал ден ми става все по трудно и все повече боли.
Искам си малкото момченце искам си го

# 122
  • Мнения: 480
Здравейте,
Цял ден чета темата и плача и аз изживях загуба, но в сравнение с на повечето тук е нищо. През 2004 година забременях от своя приятел, който живееше в чужбина. Похвалих му се, започнахме да правим планове за сватба и т.н., но не било писано в средата на втория месец се разболях от някакъв вирус и вдигнах много висока температура. Беше петък спомням си. В събота сутринта започна да ми тее розова течност. Отдох при моя гинеколог на преглед и той ми каза съжалявам плода се отлепя, по-добре го остави да си отиде. Рев, Рев не можех да повярвам. През двата дни сестра ми беше плътно до мен и ме успокояваше. (тя имаше бебе на 2 месеца) Звънях и на моя приятел и хлипайки по телефона му обяснявах той почти дума не можеше да обели. Много ме болеше, още ме боли. В неделя цяла нощ адски болки, обилно кръвотечение и понякое време отидох в тоалетната и усетих нещо как излезе от мен. Не можах да погледна пуснах водата и се върнах под душа и продължих да рева. В понеделник сутринта отидох на работа. Слава богу на никой там не бях казала.
С втората си бременост казах на съптуга си, че ме е страх и че ще кажем чак като бебо се роди. И като започнаха едни кръвотечения , лекарства с шепи, инжекции. Стабилизирах се и към четвърия месец в средата -контракции. Пак лекарства в чудо се видях. Остисках го бебо, появи се на бял свят на 1 ден от 9 месец да ми е жив и здрав сладура. Много си го обичам, но още не съм прежалила първото винаги плача като си спомня.

# 123
  • Мнения: 8
Здравейте аз също съм майка не на едно а на три ангелчета.Преди да се роди дъщеря ми имах и  друга бременността ми вървеше леко и спокойно когато бебо се роди  ни казаха че има сърдечен порок и едва ли ще живя дълго време. Сия се бори за живота си почти половин година но не успешно почина на 3март 1999. Преди последната ми бременност имам и два спонтанни аборта.Никога няма да забравя бебетата си всеки път като говоря за това потрепвам. Чувствам се ужасно виновна за всичко. Надявам се бебето което нося сега в себе си да се роди живо и здраво. 

# 124
  • Мнения: 534
Вече съм писала за първата ми загуба,която сега ми се струва незначителна и ми се иска да споделя тази,която ме сполетя преди два дни.
Бях бременна в 5г.с., след 1,5 г. опити най-накрая видях двете черти.Бяхме много щастливи,всичко беше нормално,докато не получих кафяво зацапване,постъпих в Св.София,бях на инжекции и лекарства,но ме изписаха с леко зацапване и с обещанието,че ще имам нормална бременност.
Лекарят,който ме наблюдаваше ми би Прегнил,разбрахме се кога да е следващия преглед.
На вторият ден,откакто си бях вкъщи обаче прокървих в червено,обадих му се и отидох на преглед,там ми каза,че май бебето не расте,но ще изчакаме една седмица за да видим и евентуално да го запазим.Увеличи ми дозата на лекарствата и се прибрах.
В събота през нощта усетих болки,станах да си взема Но-шпа и в момента в който се изправих от леглото усетих как нещо се изхлузи от мен.Запалих лампата и видях малкото си бебче на превръзката,беше само 4-5см,колкото каза и доктора на последния преглед- 46мм.
Изглеждаше точно като зародишите на картинките,но си имаше само едно краче или ръчичка,другите ги нямаше...може да ви прозвучи грозно,но в този момент изпитах облекчение и проумях,че има причина Господ да ми го вземе.
На другият ден отидох до болницата,прегледаха ме и нямаше нужда да ме чистят-всичко си беше паднало заедно с бебето,все едно никога не съм била бременна.
Не съм плакала,от време на време ми става тежко,но се успокоявам,че всяко зло е за добро.
Не обвинявам никого,дори и себе си,когато минат 6-те месеца пак ще опитаме и се надявам тогава всичко да е наред.
Пожелавам на всички майчета кураж и сили,за да могат да върнат усмивките си   bouquet

# 125
Съчувствам ви най-искрено,защото знам колко болка има в нашите сърца.Казвам нашите защото аз съм една жена загубила своето дете.Родих през август момченце ,но радостта ми беше за кратко.Детето имаше сърдечна малформация,която откриха след 2 дена от раждането.Иаз като всички вас се питах-защо ми се случва всичко това?В какво сгреших?Не пуша ,не пия алкохол, дори и кафе.Но явно Господ така е решил.И ще ви кажа нещо което може би е вярно :НЕ СЪДЕТЕ БОГА,ТОЙ ПРАША ИЗПИТАНИЯ САМО НА ВЕРНИТЕ СИ ЧЕДА!Но зашо да е така.Не мога да забравя това което изживях.А бях толкова щастлива,че ще имам второ дете.Карах много спокойна бременност,без никакво натоварване.Родих бързо и лесно и се възстанових много  по-бързо от първият път.Изминаха 6 мес от загубата на бебчо и вече мога да забременея  отново но се страхувам страшно много.Казаха ми предварително да си направим генетични изседвания и може би затова още не съм опитала.Само като си помисля и тръпки ме побиват да не ми се случи пак.Понякога си мисля-не може всеки път да ти се случва,но като чета вашите съдби знам ли.Искам някоя мама претърпяла загуба да ми сподели дали между нея и съпруга и има несъвместимост.Примерно аз съм 0 отрицателна ,а мъжа ми е положителна 0.Лекари ми казаха че в днешно време това вече не е проблем.Но нали след като родиш първо дете се слага инжекция гама глобулин или анти D глутинин .На мен обаче първият път не ми сложиха.Вторият също нямаше да ми сложат ако не бях настояла.Пишете каквото знаете .Според мен трябва да се говори по тези теми ,защото докато не ти се случи най- лошото почти нищо не знаем.

# 126
  • Мнения: 510
здравеите и аз преживях загуба на 18. 1 08г ми се роди мом4енце като ангел4е живя 2 дни и по4ина,имаше вроден порок на сар4ицето,все оште не мога да го превазмогна а скрабта мее стиснала за гушата...

# 127
нека и аз да се включа все чета тук и не смея да пиша аз имам спонтанен аборт в 12 гс за първи път ми се случва беше желана бременост и стана толкова бързо че немога още да осъзная какво  стана всъщност това стана на 20 01 2008 г съжелявам но  няма да мога да продължа да пиша за сега защото ще ревна мисля че това най често правя от тогава  Weary

# 128
ЗДРАВЕИТЕ ОТ МЕН
АЗ ПРЕЖИВЯХ ИЛИ ПО ТОЧНО СЪЩЕСТВУВАХ ПОЧТИ ДВА МЕСЕЦА ОТ КАКТО ЗАГУБИХ БЕБЕТО СИ В ДЕВЕТИЯТ МЕСЕЦ ПОРАДИ УПЛЕТЕНА ПЪПНА ВРЪВ.БОЛИ АДСКИ СИЛНО БОЛИ МОЖЕ БИ ПОВЕЧЕ ДОРИ ОТ САМОТО НАЧАЛО.ПЛАЧА ИЗМЪЧВАМ СЕ С ВЪПРОСИ ЗАЩО НА НАС И ....НИЩО ОТГОВОР НЯМА.БОЛИ МЕ ЗА ВСЯКА ЕДНА ЗАГУБА ЗА КОЯТО ПРОЧЕТА ТУК И ПО ЧЕСТО ПЛАЧА НО ТАКА МОЖЕ БИ МИ ОЛЕКВА ИЛИ ПОНЕ СЕ УЧА КАК ДА ЗАЖИВЕЯ С БОЛКАТА И ДА НЕ СЕ ПРЕДАВАМ.МАКАР ЧЕ ЖИВОТЪТ МИ ЗАГУБИ СМИСЪЛ И ЦВЯТ.СЕГА ВСЕКИ ДЕН Е ЧЕРЕН СЪБУЖДАМ СЕ С МИСЪЛТА КОГА ЩЕ СЕ МРЪКНЕ ОТНОВО И ТАКА.УТРЕ СЪПРУГЪТ МИ ИМА РОЖДЕН ДЕН И ТАКА МИ СЕ ИСКА ПОНЕ ЗА МИГ ДА СМЕ ЩАСТЛИВИ НО СЪРЦАТА И НА ДВАМА НИ ПЛАЧАТ С КЪРВАВИ СЪЛЗИ.ПРЕГРЪЩАМ ВСИЧКИ ВИ.

# 129
  • Мнения: 152
Аз също загубих плода в 18г.с. - преди месец. На ФМ се оказа, че има проблем със сърчицето. И аз се питам защо се случва точно на мен, но отговор няма... съдбата ни поднася изпитания  Sad Единственото, което ме прави по-силна и да понеса мъката е семейството  ми и  детенцето. Казаха ми, че причината не е наследствена, а най-вероятно вирус, който е минал в началото на бременността. Живот и здраве при следваща бременност задължително да се направи ФМ още в 17г.с. и преглед на плода при кардиохирург.  Остават ми още пет месеца и пак ще пробваме  baby_neutral . Още отсега се опитвам да съм силна и се боря със страха, че пак може да се случи ..... но нека всички вярваме, че лошото е зад нас. Благодаря на всички писали в темата, първите дни когато изплувах от дъното ми давахте сили и надежда, че един ден и аз ще пиша в темата за сбъднатата мечта.

# 130
КрАСЕ СЪЖИлЯм  не ти видях написаното защото и аз пишех в момента и аз бях така първите дни само четях по  темата но не смеех да вляза и да пиша аз самата но с близките немога да приказвам постоянно за това мисля че им  досаждам а тук се чуствам точно на място  днес ми става точно един месец от аборта(мразя тази дума) не забравяите да пишете smile3535

# 131
  • Мнения: 3 016
О ,Краси разбира се ,че може да си пишем това помага много, особено на такива жени с една исъща участ .Споделяй всичко ,което те измъчва .Знай ,че тук можеш да си излееш цялата мъка и така ще се почувстваш по добре . Откакто започнах да пиша научих много неща от другите момичета във форума ,а те ми дадоха и много кураж за което им благодаря !Аз се чувствах по същия начин като теб в болницата .Не вярвах, че се случва на мен ,не можех да го проумея . Света се срина за един миг в краката ми . Всеки ден всичко това ми минава като на лента пред очите.Много съжалявам за нещастието което ви е сполетяло ,но дано след година си пишем по друг повод . Макар че аз не знам дали ще посмея да забременея отново ,а искам . Ати къде си раждала Краси ? Ако искаш ми пиши на лични .

# 132
  • Мнения: 510
раждах във Видин.Днес е 30-ия ден от кончината на бебчо,страшно много ми липсва.на вън е много слънчево и топло,сега щях да сам с количката на вън...

# 133
Боже,ако знаете хич не ми се връща към онзи ужасен момент в които ти казват че всичко вече е свършило.Но да започна отначало.Имах много лека бременност.Отначало с леко изкървявяне ,но нищо сериозно.Даже и в болница не бях лежала.И ето че доиде момента и аз тръгнах за АГО-то с 1см. разкритие.Приеха ме,сложиха ме на запис на тоновете всичко беше ОК.Доиде момента в които ми изтекоха водите и се видя че са кални.Никои нищо не каза и не предприе.Постоянно ми слушаха тоновете всичко беше уж нормално и изведнъж при последното слушане ми казаха "бързо ставаи",сложиха ме в родилна зала и точно след 5мин. бях родила.Момче 2900кг.,но не ми го показаха,а веднага го занесаха в друго отделение в кувиоз.Оказа се че при раждането се нагълтало с околоплодна течност,а те нали ми били кални водите и детето развило нещо,което до ден днешен и аз незнам какво.Успокоиха ме,че се случвало,че имало някаква надежда и всякакви такива неща които има нужда да чуе една майка.Никога няма да забравя с каква усмивка доиде лекарката и ми каза че вечерта в 12.15  моето момче е починало.Еи това ми доиде в повече.Събрах си багажа и се обадих на съпруга ми да доиде да ме вземе.И това се случи тояно на моя имен ден.Предния ден доктора доиде при мен и ми каза "утре за подарък ще те сваля при него да го видиш защото се подобрява",а на сутринта вече го нямаше.                                                                                                       
Сега почти две години след това имам дъщеря и всеки ден се моля да е жива и здрава и никога да не изпита болката когато загубиш дете.
А на вас мили дами пожелавам много сили и да не се предавате.

# 134
  • Мнения: 3 166
Софи, съжалявам. А казаха ли ти от какво се получават тези "кални" води? И в коя болница се случва това? Явно отново някой неси е свършил работата навреме.   Sad От написаното разбирам, че е било добре да извадят бебечето веднага след като са видели състоянието на водите.
Радвай се на мъничката си дъщеричка. Сега тя осмисля живота ти!

Общи условия

Активация на акаунт