Почистване на варовик от мивка алпака

  • 5 249
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте,
Кухненската  ми мивка е нова. Избрах модел от алпака, уж, че по-малко ще личат следите от вода. В Пловдив водата е ужасно варовита. Мивката няма измиване!!! Пробвала съм всички общоизвестни препарати за миене и ефектът е нулев. Някой има ли решение на подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 10
Аз бих пробвал водна шкурка 2000. Чистил съм смесителя на ваната така и свърши работа. Можете да пробвате и с още по-ситна шкурка 2200, дори и повече.

# 2
  • Мнения: 110
Aз ползвам PULIRAPID и съм доволна.Розовото шише е с оцет,а бялото с амоняк,но много задушава...

# 3
  • София
  • Мнения: 38 498
С обезмаслител пробва ли?
А с препарат за баня на спрей?

# 4
  • Мнения: 43
С обезмаслител не съм. А розовият препарат го използвам за банята, много съм доволна. За съжаление при кухненската мивка не помогна. Благодаря ви за идеите, ще опитам и ще споделя!

# 5
  • Мнения: 10 061
Здравейте,
Кухненската  ми мивка е нова. Избрах модел от алпака, уж, че по-малко ще личат следите от вода. В Пловдив водата е ужасно варовита. Мивката няма измиване!!! Пробвала съм всички общоизвестни препарати за миене и ефектът е нулев. Някой има ли решение на подобен проблем?
Имах същия проблем с такава мивка. Единственият начин е да се облива с вода, в която има разтворено пакетче лимонена киселина. Изчаква се няколко минути и се измива с чиста вода. Може да се подсуши. Аз вече на подсушавам. Правя го веднъж или два пъти на седмица и мивката свети.

# 6
  • Мнения: 2 274
Смесваш веро и оцет в бутилка със спрей и пръскаш.
Оставяш да подейства известно време и след това изплакваш.
Ето линк с обяснения:
Лесно и ефективно средство за почистване на бани:
http://www.lewisvillelove.blogspot.ca/2012/05/tips-and-tricks-tu … 6-clean-your.html
По-принцип средството е описано за бани, но за метални части всякакви става.
Аз лично оцет не използвам, че не ми харесва миризмата, затова сложих лимонтузу, разтворено във вода и не съм загрявала.

Общи условия

Активация на акаунт