Скърцане при ново сложен трислоен паркет, нормално ли е?

  • 1 174
  • 7
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3
Днес ми инсталираха ламинатите по спалните и един трислоен паркет на Barlinek в хола. Като цяло съм доволен, но на места трислойния паркет си поскърцва. Питах майстора нормално ли е и той каза, че първоначално е така, но после с мебелите и с ходенето по него ще слегне. Все пак е сложен на 5мм XPS подложка, а не е лепен и няма как веднага да се намести.

Исках да питам някой имал ли е подобно скръцане в началото и дали се оправя или трябва да се премирявам и да свиквам с него?

# 1
  • Мнения: 18 542
Според мен скърца, защото не е лепен и ми се струва малко вероятно, да спре да го прави с времето.

# 2
  • Мнения: 1 572
Не мисля че ще спре да скърца с времето. Както се сложи, така си кара (освен ако не го намокриш де - тогава го разваляш). У нас имаме трислоен паркет, не е лепен и скърца много лекичко на места, като се заслушаш (почти незабележимо). Така си беше в началото, така е и сега.

# 3
  • София, България
  • Мнения: 3
А като се сложат мебели няма ли да натиснат тук там и да уравновесят нещата..честно казано съм леко разочарован, очаквах ламината повече да скърца, но дали е по-равен пода в спалните или просто хола е крив, скърца си на определени места трислойния паркет Sad

# 4
  • Мнения: 8 301
И ние сме с такъв. Не е скърцал никога.

# 5
  • Мнения: 857
Ако има крив под ще скърца. Може да е малко, но се усеща и при нас дори с мебели и всичко, пак скърца.

# 6
  • София, България
  • Мнения: 3
Еее кофти работа..много се надявах наистина да слегне малко..явно ще се свиква, то в БГ строителството явно е на едно ниво навсякъде, само цените на квадрат са различни Simple Smile)

# 7
  • Мнения: 6
за жалост ,трудно ще спре да скърца, но причината е от неравностите в замазката или основата ,и XPS ,дори и 10мм дебелина трудно ще изравни крив под ,а ламината като цяло по-не скърца защото са по-малки и по тънки модулите.ако е някъде близко до врата попитай някой майстор дали не може да го раглоби и с някои тънки похвати да го регулира това скърцане Simple Smileпоздрави и успех

Общи условия

Активация на акаунт