Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 8

  • 115 234
  • 781
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, бих искала да попитам при сключване на граждански брак в какъв срок трябва да уведомя социалните,тъй като някъде видях,че пише в 7-дневен срок,а личната ми карта ще е готова след месец . И нанаво ли се подават всички необходими документи или само дохода на таткото . Благодаря предварително ! Simple Smile

Защо ще ги уведомяваш?Ако имаш отпуснати детски примерно до април,си ги взимаш до април.И вече тази промяна в дохода ви ще я декларираш в следващата декларация за детски.

# 31
  • Мнения: 3
Здравейте, бих искала да попитам при сключване на граждански брак в какъв срок трябва да уведомя социалните,тъй като някъде видях,че пише в 7-дневен срок,а личната ми карта ще е готова след месец . И нанаво ли се подават всички необходими документи или само дохода на таткото . Благодаря предварително ! Simple Smile

Защо ще ги уведомяваш?Ако имаш отпуснати детски примерно до април,си ги взимаш до април.И вече тази промяна в дохода ви ще я декларираш в следващата декларация за детски.
                   Ами да имам отпуснати детски до януари 2014г. Но понеже настъпва някаква промяна в обстоятелствата и мисля преди време ги бях питала ако примерно си сменя фамилията трябва ли да ги уведомя и те казаха "да "

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не трябва да уведомяваш,че ти се променя доходът по време на периода на отпуснати детски

# 33
  • Мнения: 3
Не трябва да уведомяваш,че ти се променя доходът по време на периода на отпуснати детски
      Благодаря за бързият отговор ! Желая ви приятен ден   bouquet

# 34
  • Мнения: 2 850
Здравейте, аз искам да попитам откога може да се получават детски - още от самото раждане на детето или след края на майчинството? Embarassed Хич не ми са ясни тези неща. Разбрах, че ще се гледат моите доходи, след като не съм омъжена и че трябва да са под 350лв бруто на човек

# 35
  • Мнения: 1 298
Мисля, че след раждането на детете, може би като вземем акта за раждане и бележката за доходите.

# 36
  • Мнения: 2 850
А тази бележка откъде - от работодателя ли?

# 37
  • Мнения: 24
А тази бележка откъде - от работодателя ли?

Да!  Peace

# 38
  • Мнения: 1 298
да и аз се чудя как ще ги вземам, защото за последната година ще съм била при трима работодатели, тук няколко месеца, последно бях за 3 седмици и сега като ми пуснат договора пак ще е за малко до раждането, абе ужас

# 39
  • Мнения: 2 850
  bouquet блаагодаря ви за отговорите

# 40
  • Мнения: 23
Здравейте!
Не знам къде да си задам въпроса и за това реших да попитам и вас.
Издръжката, която получавам от бившият ми съпруг за детето, което е на 6 години, взима ли се в предвид при изчисляване на дохода на член от семейството?

Благодаря предварително и се извинявам ако сте разисквали темата преди това ....

Лека вечер!

# 41
  • Мнения: 960
Здравейте!
Не знам къде да си задам въпроса и за това реших да попитам и вас.
Издръжката, която получавам от бившият ми съпруг за детето, което е на 6 години, взима ли се в предвид при изчисляване на дохода на член от семейството? За детските НЕ!
Благодаря предварително и се извинявам ако сте разисквали темата преди това ....

Лека вечер!

# 42
  • Мнения: 6
Здравей те,доста търсих в темата,но не намерих отговор на въпроса ми.За това ще питам:
Искам да подам молба за детски,но проблема ми е следния:през последните 2 години със съпруга ми не живеехме в България.Следователно няма как да представя служебна бележка за доходи от работодател.Та въпроса ми е как се процедира:нося има всички останали документи и им обяснявам че няма от къде да взема бележка,или попълвам някаква декларация за да го удостоверя?
Благодаря на всеки,който ми даде някаква информация,защото със социални чрез мейли доста трудно се общува.
 Hug

# 43
  • Мнения: 10
Здравейте, имам едно питане не зная дали е за тук. Безработна съм от 20 дни, регистрирах се в бюрото, заплатата преди това не ми позволяваше да взимам детски, сега ще имам ли право?

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, имам едно питане не зная дали е за тук. Безработна съм от 20 дни, регистрирах се в бюрото, заплатата преди това не ми позволяваше да взимам детски, сега ще имам ли право?

Едва ли за 20 дни на БТ ще имаш право.Сметни си дохода 12 м назад и виж дали си в прага.Ако не си,сметни кога ще си и тогава подай

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт