миди

  • 850
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 147
Моля, дайте ми идеи за лесно приготвяне на миди - супа, салата, задушени. До сега не съм готвила, нямам идея и дори какви миди има в магазините.

# 1
  • Мнения: 15 092
На морето си купихме пресни миди и просто ги сварихме в малко подсолена вода и мазнина (в нашия случай олио). Сложихме и малко черен пипер, защото не намерихме друга подходяща подправка. След като се свариха (около 15 мин, а съм чувала и за по-малко, но ние решихме толкова) добавихме малко масло. Станаха изключително вкусни.

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 577
Мидите с черупките ли са или само ядки?

# 3
  • Cофия
  • Мнения: 1 213
Ние ги готвим така :

1кг миди -  добре измити и почистени от "мустачките" ( важно е да готвиш само плътно затворени и цели миди, такива с натрошена черупка или отворени може да са развалени)
1 връзка магданоз
250мл бяло вино
50-100гр масло
черен пипер

в голяма тенджера с капак, задушавам, докато се отворят черупките - околд 5-10мин.

Като ги сваля от котлона "раздрусвам" захлупената тенджера, та ако има някоя неотворена мида да се отвори Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
В мидената ферма ядохме три вида, но най ми харесаха сварени в бульон от вода, вино, лющян, червен лют пипер, лимон. Много вкусни бяха и мидите с ориз, но не разбрах какви подправки бяха сложили.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 32
Във водата  се слага бира,чаена чаша, стават много вкусни

# 6
  • София
  • Мнения: 7 147
Благодаря на всички, които се включиха.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт