Мами в арабски страни!

  • 27 871
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Добре де,не разбраха ли тези хора,че става въпрос за Тунис и Дубай???!!!!!Да се доуточняват в кое художествено произведение са чели тези глупости! #2gunfire
Направо ми писна от недоразбрали разбиратели и за пореден път казвам-който не му харесва да не чете за арабските страни!

не се ядосвай Sunglasses!
 има хора, които не могат да разберат, 4е от отделни слу4аи не можеш да съдиш за цяла страна или религия. за тия страни и народи се говорят само отвратителни неща.  не си правят труда да про4етат независими изто4ници или енциклопедия.
други предпо4итат да питат нас.
само се питам защо толкова много хора, ужасени от убийството на моми4етата от Пазарджик, предложиха наказание смърт 4рез камъни, а за тези страни се изказват, 4е са вандалски заради такива то4но закони?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 3 034
Моля да се спазва добрият тон.
Обиди на верска и религиозна основа, както и подклаждане на скандални теми с такава тематика тук не се толерират, мисля че е ясно за всички пишещи.
Премахнах постингите оттук до края.
Темата няма да става поле за битки, още по-малко пък с такава насоченост.
Поздрави.

# 32
  • Мнения: 1 655
Благодаря ти !
  bouquet  bouquet  bouquet
 Hug Hug Hug

# 33
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Да,и аз така мисля!!!Нека да си говорим за интересни неща!Например не ни разказахте как се празнува новата 14... забравих коя година???Като в БГ ли или има различни неща???  bouquet

# 34
  • Мнения: 1 655
Mariabutti
На какав принцип вади6 виза на мажа си?
Аз предниа пат направих покана в посолството и бе6е много лесно,за6тот посолството си ни е в кувейт но като тръгвах пуста главо забравих! newsm78
може ли на основание акта за брак да му издадат?

# 35
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хайде да ти отговоря аз, канеста! към дубайско мамите може и да не са празнували , нали не са при свеки! Peace по споко са там!та на въпроса- зна4и моето свеки за обяд прави едно специално ядене -традиционен сос с надробени правени на ръка питки фтаир ,сосът си е лютив, 4ервен и този местен хляб прили4а на египетските питки, за по на изток да си казват тамошните мами,се къса и се топи в соса (после да не каже някой, 4е попарата е бг ястие), то4но такова се полу4ава.ве4ерта се прави сладко ядене фтаир, фурми и масло вси4ко на пар4енца и се затопля и се хапва напук на слабеещите, хахахахах.а жените си ходят на гости за по цял ден по4ти , лаф4е, клюки и одумки.правят и сладкиши и още неща , но аз категори4но съм забранила да ми носят лакомства, 4е ще има отстрел. #2gunfireами пищност няма, който познава традициите и мисленето тука знае, 4е те не празнуват своите празници пищно като нас. спазват си традициите и толкова, като за всеки регион е разли4но, според имането и на4ина на живот.в пустинята няма как да се отбележи с риба, ако в радиус 500км няма море ,нали? а в сус например преоритет са рибните ястия.
а знаете ли, 4е местните носии са 4ервени като нашите и са с много украса везби и по главата едни ъкрашния-не знам дали ще намеря нещо по сайтовете. мене ме кефят старите жени , като ходят така на сватбите.аз преди дни бях, но не взех гсм и не можах да снимам ,някой друг път. ooooh!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 043
Добре де,не разбраха ли тези хора,че става въпрос за Тунис и Дубай???!!!!!Да се доуточняват в кое художествено произведение са чели тези глупости! #2gunfire
Направо ми писна от недоразбрали разбиратели и за пореден път казвам-който не му харесва да не чете за арабските страни!

Това към мен ли е адресирано?

# 37
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Не е адресирано към никой!Редактирах си поста.
Марси явно повече се набляга на ядене,така ли?А нещо по-специално прави ли се?Нали знаеш тука повечето излизат или се събират големи компании?

# 38
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Mariabutti
На какав принцип вади6 виза на мажа си?
Аз предниа пат направих покана в посолството и бе6е много лесно,за6тот посолството си ни е в кувейт но като тръгвах пуста главо забравих! newsm78
може ли на основание акта за брак да му издадат?

мъжа ми или детето нямат никакви облек4ения на  виза за БГ. така 4е си вади виза като всеки 4ужденец.  единствената разлика е поканата.  майка, като собственик на нашия апартамент във Бг, му изкарва покана.

 
Да,и аз така мисля!!!Нека да си говорим за интересни неща!Например не ни разказахте как се празнува новата 14... забравих коя година???Като в БГ ли или има различни неща??? bouquet

тук не се празнува специално. ако някое семейство реши да си сготви и да посрещне гости си го прави. но не е традиция.

# 39
  • Мнения: 1 655
Аз вадих много лесно виза докато бях в кувейт отидох в посолството написах молба свободен текст с моите данни и неговите че го каня на моя адрес а апартамента е на майка ми и нямаше проблем.Дадохме снимка платих 3$ нещо като нотариална заверка на моя подпис и около 30$ за самата виза.Но от БГ незнам как се прави!
Как я прави тази покана майка ти? newsm78
Иначе в посолството беше фасулска работа. Joy

# 40
  • Мнения: 1 269
Кремакула и ние така правим визи(за 3 месеца) 4рез покана от баща ми.От съвета се вземат те са готови бланки, които се попълват с данните на домакина  и посетителя.Заверяват се при нотариус и с тази покана се издава виза.
Тука не ми разрешават аз да няправя покана.Консулът винаги иска покана от някои роднина от България.Много ми е криво 4е и на децата трябва визи,но тук не е разрешено двоиното гражданство.Ина4е и тука става лесно но цената е доста по голяма от колкото ти си платила в Кувеит.

# 41
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
на малкия за 3 мес беше 60$- влизане и излизане. на Бутти за 6 мес период с многократно влизане и излизане като продължителността на престой  пак 3 мес- 82$.
 от както пътува до БГ ве4е 4 години цените все си растат Sad
 

# 42
Аз вадих много лесно виза докато бях в кувейт отидох в посолството написах молба свободен текст с моите данни и неговите че го каня на моя адрес а апартамента е на майка ми и нямаше проблем.Дадохме снимка платих 3$ нещо като нотариална заверка на моя подпис и около 30$ за самата виза.Но от БГ незнам как се прави!
Как я прави тази покана майка ти? newsm78
Иначе в посолството беше фасулска работа. Joy
Кои са най-удобните полети Кувейт - България? Говорят за Турските авиолинии, чакало се "само" 11 часа в Истанбул... Sick Кремакула, мога да питам в посолството как се вади виза на кувейтец с покана от БГ, нали съм сега в Кувейт - искаш ли?

# 43
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Аз вадих много лесно виза докато бях в кувейт отидох в посолството написах молба свободен текст с моите данни и неговите че го каня на моя адрес а апартамента е на майка ми и нямаше проблем.Дадохме снимка платих 3$ нещо като нотариална заверка на моя подпис и около 30$ за самата виза.Но от БГ незнам как се прави!
Как я прави тази покана майка ти? newsm78
Иначе в посолството беше фасулска работа. Joy
Кои са най-удобните полети Кувейт - България? Говорят за Турските авиолинии, чакало се "само" 11 часа в Истанбул... Sick Кремакула, мога да питам в посолството как се вади виза на кувейтец с покана от БГ, нали съм сега в Кувейт - искаш ли?

пробвай Сингапурските. аз съм доволна за полети от тук до БГ. и най-добре си иди в агенция. така ще ти кажат кои са най-удобните и евтини за теб.

# 44
Благодаря, за първи път чувам, че летят до БГ - ще проверя веднага. Оф, откакто се регистрирах се мъча да си наглася профила и все ми отказва и уеб-адреса на снимката и лентичката с броенето, явно не знам къде да ги сложа - моля, помощ!

Лазар напоследък не яде. Той е по сладкишите, а аз ги намалих с идеята да яде нормална храна, той пък си кара като мишка - с по две-три хапки и повече не иска. Освен пилешко, агнешко, дайте идеи за хубаво месо? Извинете ме, ако не сте християнки, ама на мен ми липсва тук свинското, наистина, не се сърдете - какво да готвя за разнообразие на детето? В магазина има поне 20 зеленчука, които никога не съм виждала...

Общи условия

Активация на акаунт