Паркет преди слагане на плочки или обратно?

  • 742
  • 4
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3
Имам следния въпрос - предстои ни слагане на дървен паркет и плочки в апартамента. От мястото, където купихме паркета ни казват че трябва първо да се сложат плочките и да се боядиса (и реално всички мокри процеси) и да се даде едно 5-6 дни да изсъхне добре преди да се слага паркета иначе ще се раздуе. Майсторите пък, които ще слагат плочките казват, че не е така и даже е по-добре да се сложи първо паркета, за да може плочките да се вдигнат на точното ниво (въпреки че ние знаем точно колко е паркета като мм).

Според вас кое е правилно като последователност - паркет и после плочки или плочки и след това паркет?

# 1
  • Мнения: 14 324
В коридора в къщи сложихме плочки пред входната врата и на вътре ламиниран паркет. Майстора първо сложи плочките и като изсъхнаха по тях си поведе паркета. Там, където се събират има лайсна - и да има някаква разлика във височината не си личи. И той си преценява колко материал да вложи под плочките, за да стигне до размера на ламината и подложката под него... И като цяло във всички останали стаи паркета слагаха като приключиха с всичко останало - включително и боядисването на стените... Но съм забелязала, че всеки майстор си е със собствено мнение... ходи му обяснявай, че някой друг го правел еди как си и следва цяла тирада...  newsm78

# 2
  • Мнения: 198
Ние слагахме плочки в коридора и кухнята, при готов паркет в останалите стаи - заварено положение. Подравниха нивото на плочките с това на паркета - нямаше никакъв проблем с влагата (лепихме плочките малко преди Коледа), а сега е толкова топло, че всичко съхне много бързо. Мисля, че технологично по-лесно е да се нагласи нивото на плочките спрямо това на паркета. Може да се надуе паркета, само ако има влага в плочата под него - тя няма накъде да се изпари, и отива в паркета - не мисля, че контактната площ между двете настилки е достатъчно голяма (по-скоро е много малка), за да попие някаква влага и да повреди паркета

# 3
  • София, България
  • Мнения: 3
При заварено положение наистина няма какво да се направи наистина. Аз лично мисля че и при двата случая има вариант да няма проблем, все пак наистина сега е доста топло и каквато и да е влага ще се изпарява много бързо и все пак все една от двете последователности на поставяне на тези настилки е по-технологично правилна.

# 4
  • Мнения: 28
Ние лепихме скоро паркет, но плочките- месец преди това. Освен, че паркетът може да се раздуе или да отвори фуги, поставянето на плочки си е мръсен процес.

Общи условия

Активация на акаунт