Как отслабнах без диета?

  • 23 163
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Не, това не е поредната тема, рекламираща хапчета за отслабване или хранителни добавки.

Идеята ми е всяка една от вас, успешно отслабнала на някакъв етап от живота си, да сподели какви прости правила, трикове и навици е използвала по пътя към намаляване на теглото си.

Не съм фен на диетите, а и наблюденията ми върху познати определено показват, че не с диета, а с промяна на навиците се постига някаква по-трайна промяна в теглото. За сведение - преди няколко години успях да сваля (и задържа) 5-6 кг единствено с намаляване на "боклуците" в менюто ми и малко повече движение (ходене).

Е, сега имам още 2-3 кг (последните няколко винаги се свалят най-трудно), които ме дразнят, затова ще ми бъде интересно да разбера вашите "стратегии" за справяне с проблема.

# 1
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Не съм фен на диетите, но моето мнение е, че резултати се постигат със спорт и пълноценен хранителен режим - без фаст и джънк фудс  Peace

# 2
  • Мнения: 6
Добре де, като сте започнали, кажете кои са тези загадъчни боклуци и джънкове, че вече се обвиха в мистерия Sunglasses Домашната баница не е джънк или боклук, но се пълнее от нея, или е..? newsm78

# 3
  • Мнения: 24
То и на мен са ми останали едни 3 кг, които въпреки че се храня здравословно (всичко изцяло приготвено в домашни условия - предимно зеленчуци, млечни, риба, пълнозърнести), някак си не отлитат.

Та това ми беше и идеята. Споделете опит с вашите отслабвания. Дайте някакви трикове. Кажете какво подейства при вас.

# 4
  • Мнения: 25
Аз отслабнах,като спазвам система минус 60,но не стриктно.Съобразявам се най вече с часовете за хранене.От 6-7 месеца ходя на зумба и съм свалила 8 кг.Вярно е ,че бавно свалям,но не се отпускам и задържам килограмите.Имам да свалям още 3-4 кг,но и на 2 съм доволна.Преди да започна зумбата и ранното хранене вечер,четох доста из форума и опитах и с елда за няколко дни.Но при мен ефекта се получи от комбинацията спорт и ограничения,макар и не големи.А и друго .преди пиех две чаши вода на ден.Сега пия по 2- 3 литра чай и вода.

# 5
  • Мнения: 24
Дa се похваля - минус 1 кг съм за близо 10 дни. Мисля, че се дължи основно на:

1. увеличен прием на вода - по около 1.5 - 2 л на ден
2. намаляване на въглехидратите - гледам да приемам въглехидрати само на закуска (овесени ядки или сандвич с пълнозърнест хляб) и следобяд (1 лъжица сладко в порция кисело мляко)

През останалото време съчетавам зеленчуци + белтъчини / зеленчуци + бобови / сурови ядки

 Simple Smile Мисля, че с малко повече постояннство ефектът е налице.

# 6
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Аз бих посъветвала
1. задължително да има закуска , обяд и вечеря , не бива да се гладува , така организма започва да се защитава когато не приема храна и след това всичко леко и диетично което хапваме се трупа.

2. пиенето на вода 2-3 литра е задължително

3. Намаляване и избягване на въглехидратите .

4. Повече хапване на чисто месце+ зеленчуци ( пилешко , рибка и  пържолки може)

Когато организма спре да приема въглехидрати , той започва да черпи от натрупаните в организма вече и по този начин започва намаляване на теглото а и също така в обиколките . Това е моята рецепта и то я прилагам вече 3 месеца с пълен успех

# 7
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Когато организма спре да приема въглехидрати , той започва да черпи от натрупаните в организма вече и по този начин започва намаляване на теглото а и също така в обиколките . Това е моята рецепта и то я прилагам вече 3 месеца с пълен успех

Снощи говорих с човек, който се занимава от 20 години с фитнес, тренира доста известни личности и в чужбина, той ми каза почти същото, направи ми диета - доста богата, в смисъл не гладувам , а следя какво и кога ям, като първоначално ще е белтъчна, без въглехидрати.. за мен щом няма глад , не е диета, а режим  Mr. Green
Та утре я започвам и да видим, ще споделя отзиви  Wink

Добре де, като сте започнали, кажете кои са тези загадъчни боклуци и джънкове, че вече се обвиха в мистерия Sunglasses Домашната баница не е джънк или боклук, но се пълнее от нея, или е..? newsm78
Ти вярно ли сравни домашната баница с Макдоналдс? Чипосове, вафлични, дюнери, хамборгери... не си ли чувала, че са кофти? Било то и купешка баница... само производителя й знае какво всъщност съдържа... нека не издребняваме  Wink

# 8
  • Мнения: 6 346
Домашната баница е почти толкова джънк, колкото и купешката Peace И в домашната има бяло брашно - това е джънкът. А и пълнозърнесто да е, пак е джънк. Ако се използва и слънчогледово олио, това значи още джънк. Да, няма химия в домашната баница, но ефектът върху организма е де факто същият - много рафинирани въглехидрати на едно място, придружени и от доста мазнини. Лоша комбинация, особено ако се консумира често и ако човек е склонен към напълняване.

А между другото не вярвам някой да препоръчва режим без въглехидрати - поне зеленчуци сигурно се ядат Rolling Eyes

# 9
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
А между другото не вярвам някой да препоръчва режим без въглехидрати - поне зеленчуци сигурно се ядат Rolling Eyes
Да има зеленчуци и един ден от седмицата , който е въглехидратен  Wink Но като се погледне досегашния ми хранителен режим, за мен си е почти изключване  Wink

А за баницата има истина и в твоя пост, не казвам, че е здравословна, но според мен е по-добрия вариант от всичките, които изброих в предния пост... лично и неангажиращо мнение  Peace

# 10
  • Мнения: 24
Цитат
Снощи говорих с човек, който се занимава от 20 години с фитнес, тренира доста известни личности и в чужбина, той ми каза почти същото, направи ми диета - доста богата, в смисъл не гладувам , а следя какво и кога ям, като първоначално ще е белтъчна, без въглехидрати.. за мен щом няма глад , не е диета, а режим  Mr. Green
Та утре я започвам и да видим, ще споделя отзиви  Wink

Ограничения в количествата на консумираните храни имаш ли или хапваш всичко позволено на воля?

А какво ви помага, за да не мислите постоянно за храна? На мен сякаш постоянно ми се върти това в главата. То хубаво, че искам да си планирам храненията, така че да избягвам боклуци и да се храня редовно, но вече ми става леко обсесивно всичко това  Crazy

# 11
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Когато организма спре да приема въглехидрати , той започва да черпи от натрупаните в организма вече и по този начин започва намаляване на теглото а и също така в обиколките . Това е моята рецепта и то я прилагам вече 3 месеца с пълен успех

В организма няма кой знае колко много натрупани вьглехидрати, поне такива, които могат да бьдат използвани за енергия. Цялото им количество се изчерпва за около 24 -48 часа. После започват да се разграждат мазнини и от там падат и обиколките  Simple Smile, което е и целта всьщност.
А пьк глюкоза тялото си получава и от някои белтьчини, както и от глицерола, който се получава от разграждането на мазнини.
Баницата... правило ми е впечатление, че любим израз на много хора е "мазна баница", когато искат да изразят колко е вредна тя. А всьщност, ако баницата е направена с мас, мазнината е единственото полезно нещо, което сьдьржа. ( за сьжаление, защото всьщност аз харесвам такива мазни баници  Mr. Green).

# 12
  • Мнения: X
Домашната баница би била вредна, ако се яде често.
Аз правя веднъж месечно, да речем, от пълнозърнести кори, яйца и сирене.
Освен намасляването на тавата, тук там напръсквам с шарлан.

Относно боклуците:забравяш веригите за бързо хранене, и всякакви капанчета, баничарници, закувални и подобни.Забравяш и огромните хипермаркети.
Харесваш си един магазин за месо, специализиран, една сергия/зарзаватчийница, магазин за млечни (най-добре фирмен, в който си сигурна), правиш си хляба и десертите у дома, и ефекта е налице.
А ако успееш да се уредиш с домашни месо, зеленчуци и млечни, още по-добре.

# 13
  • Мнения: 24
Домашната баница би била вредна, ако се яде често.
Аз правя веднъж месечно, да речем, от пълнозърнести кори, яйца и сирене.
Освен намасляването на тавата, тук там напръсквам с шарлан.

Относно боклуците:забравяш веригите за бързо хранене, и всякакви капанчета, баничарници, закувални и подобни.Забравяш и огромните хипермаркети.
Харесваш си един магазин за месо, специализиран, една сергия/зарзаватчийница, магазин за млечни (най-добре фирмен, в който си сигурна), правиш си хляба и десертите у дома, и ефекта е налице.
А ако успееш да се уредиш с домашни месо, зеленчуци и млечни, още по-добре.



Всичко, което изброяваш по-горе съм го направила, само дето след един етап вече спрях да свалям, а ме тормозят още няколко килца. Ако някой има по-конкретен опит със справянето с последните няколко килограма, нека да сподели идеи. Просто не знам какво повече да предприема...не ми се залита в крайности и гладувания. Определено съм привърженик на разумното отслабване, затова приемам още съвети.

П.С. Имайте предвид, че максимално съм ограничила и въглехидратите (хляб, макарони, ориз, картофи) и пак не мърдам Sad

# 14
  • Мнения: 6 346
Ами, зависи от целите ти... Може тези 2-3 кг, които са ти трън в очите, да не са ти всъщност в повече. Освен да продължаваш по същия начин и да имаш търпение, не знам какво да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт