ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 15

  • 82 081
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 700
Вечнозелената е такава Simple Smile Другите са по-малки, цъфтят преди разлистване и са различни видове според баграта - Кобус, Нигра, Сюзън, Лилифлора и т.н. до 62 вида.

Не съм вкоренявала така, но не съм и чувала на някой да му е пуснала корени във вода. Вкореняват се зелени резници в пясък.
Това само за магнолията ли важи?

# 46
  • Мнения: 1 070
То имало нова тема, пък аз къде съм бляла.... И се чудя защо никой не пише.

ani69, сега видях, че и ти си от Русе. Мисля, че нямаме такъв троскот. Ето това беше тревата преди да я окосим, имаше и доста диви теменужки, както и бъз.

http://www.flickr.com/photos/94331126@N06/9027280389/
http://www.flickr.com/photos/94331126@N06/9027281397/

Barbabeau,  щях да те питам за тревата, ама видях после на друга снимка, че са полагали чимове. А тази умопомрачителна гледка.... без думи съм!

Мегисан, в понеделник засяхме и валирахме. Точно 200 квадрата. Чудно ми е обаче, на чувалчето пишеше 3-4 вида семена, а вътре на вид всичко еднакво   newsm78 взех смеска за сянка, марката е TORFLINE от Практикер. Хвърлих двойна норма, за 400 квадрата. Че и повече... на чувала пишеше разходна норма за 225-300 квадрата, аз взех 2 чувала и остана съвсем малко в единия. На Баумакс нямаха от твоята марка за сянка, само спорт. Имам чувството, че няма да изникне тази трева, не знам защо  Sad Напръскахме с Нуреле, за мравките. Част от семената са по повърхността и валирани, дали ще покълнат? Снощи и тази нощ вали, дано изчака малко жегата, но си мисля, че няма да съхне бързо, защото е на сянка под дърветата. Поливахме един път на ръка с дъждовна струя, ама си е доста висене с маркуча, трябва да вземем статични пръскачки (не знам, така ли се наричат), но първо да разуча на каква схема се редят, защото четох, че не се нареждали просто така на маркуча. Ние сме абсолютни новаци. Ако някой има търпение и желание може да помага.

Това е след засяването. Понеже двора е терасиран и май ще са проблемни участъците, където има наклон.

http://www.flickr.com/photos/94331126@N06/9029522258/

Ще видим кога ще имаме време да вземем туите. На изхода Русе-Варна продават на пътя, дали може да им се има доверие, защото са доста по-евтини?


ani69, страхотен двор и градина, и аз ти разгледах снимките, поздравления! Тревната площ до басейна торена ли е и ако да, с какво? Това дърво с червените листа как се казва и капризно ли е? Обожавам го! През целия сезон ли има червени листа?

http://www.flickr.com/photos/46655350@N07/8723213292/

Изумена съм изобщо какъв труд сте хвърлили по това озеленяване!

# 47
  • Мнения: 6 335
⅞ ...and Happily Ever After (как да ти викаме по-накратко:)))))), жесток двор! Обожавам големи градини с много дървета. Много специална атмосфера.
Успех. Hug

Дръвчето от градината на Ани е червен японски клен и е с червени листа през целия сезон. Simple Smile


Люб, търся да ти покажа една голяма трева, малко като тръстика изглежда, която вирее тук и е много популяррна също така, ама като не й знам името и засега не я намирам...

# 48
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Презимуващ хвощ? От него имаме. Вече какво ли няма, няма място в езерото, ММ е решил да има всички видове, но някои не изтърпяха конкуренцията с други. Аз съм доста по-скромна в желанията и изчистена в дизайна, обаче кой ме пита Wink
Водните растения помагат на екосистемата в езерото,предотвратяват появата на влакнести водорасли и чистят водата, така че минаваме без филтър.
 Дай някакво описание - височина, цъфти ли, изчезва ли зимата?
На мен това ми е любимото, цъфти цяло лято. Дават го неустойчиво за нашите зими, но оцелява вече втора година.
Скрит текст:

⅞ ...and Happily Ever After, едва ли в Русе е по-различно лятото от Пловдив, на клена листата прегарят малко и загубват яркия си цвят заради жегите и силното слънце. Това лято ако върви така, има шанс да гледаме червено по-дълго Simple Smile
  За тревата - в Русе вали ли? Тук е идеално за новозасята трева, роси, роси, пекне, вали малко, пекне и така всеки ден. Simple Smile Не й трябва поливане.
Тази на повърхността също ще поникне, много е важно да не пресъхва.

Последна редакция: чт, 13 юни 2013, 10:07 от Ljuboznatelna

# 49
  • Мнения: 1 070
⅞ ...and Happily Ever After (как да ти викаме по-накратко:)))))), жесток двор! Обожавам големи градини с много дървета. Много специална атмосфера.
Успех. Hug

Дръвчето от градината на Ани е червен японски клен и е с червени листа през целия сезон. Simple Smile


Люб, търся да ти покажа една голяма трева, малко като тръстика изглежда, която вирее тук и е много популяррна също така, ама като не й знам името и засега не я намирам...

Ако искаш пиши просто 7/8  Wink  Имах и аз подозрения, че е японски клен, а под сянка дали няма да вирее? Жегата ли му е проблем или директното слънце?

Иначе в Русе валя последните 2 нощи само. Но определено е стабилно напоено сега.
Любознателна, имаш ли някъде снимки на градината, бих искала да видя повече ако е удобно?
Събирам идеи и моята да изглежда добре, тепърва започваме и все още разучавам кое кога да засаждам.

# 50
  • Мнения: 3 241
За тревата много поливане трябва.
На нас ни казаха по 5л на квадрат в началото. Аз в дъждовните дни слагах една кофа навън за да смятам колко е наваляло Simple Smile

За пръскачките - ние също поливахме на ръка, ама то си е побъркващо.
И ние сме също начинаещи и доста време мислихме как да стане автоматично.

Проблемът е, че самите пръскачки и най-вече маркучите задушават тревата освен ако не ги местиш всеки ден. Ние затова сложихме повече, но по краищата за да не прескачаме маркучи и сложихме таймери за да си се включват сами като ни няма.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 3 711
7/8, страшна работа и старание сте свършили и вложили. Ще стане, няма страшно. Вали, добре е, но да ти кажа, че ако има място, което не е на сянка, по-добре още поливане. Точно същата е от практикер за сянка, питах мъжът ми. Много ми харесва градинката, ммм, дълбока сянка, размечтах се. Добре, че сте напръскали и за мравки, макар и с тоя дъжд. Вижте след няколко дни как е и ако трябва пак. Дават го от петък яко топло, така че водичка всеки ден.

Кленът на Ани е страхотен, тя маааалко избяга баш от Русе, но айде няма да й се сърдим. Само лекинко й завиждам за японския клен и върбовите клонки, такава страхотна работа биха ми свършили Simple Smile.

# 52
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 838
Ивенце, не сте ли мислили за автоматизирана система за напояване. Тръбите са под тревата, пръскалките (в зависимост от вида) излизат автоматично отгоре. Всичко е на зони и можеш да програмираш кога и за колко време да се полива.
От опит тук, поливаме сутрин, защото с поливането вечер + високите температури си бяхме докарали някаква гъбичка по тревата. Изглеждаше като петниста хиена, на петна. Пръскахме със специални препарати.

# 53
  • Мнения: 3 241
Ами мислехме го, дори преди да сложим тревата.
Но щеше да отнеме още 1 месец и още доста пари, а вече бяхме надвишили бюджета.
Сега съжаляваме разбира се, ама няма как.

Иначе и тук няма да прегори. Днес вали цял ден при темп 15С.
А после видях, че има и системи, които оценяват влагата и поливат спрямо това.
Т.е. като си във ваканция поливат само когато е нужно.

# 54
  • Мнения: 6 335
Люб, намерих го. "Пампас" се било наричало (Cortaderia selloana или Gynerium argenteum на латински).
То е трева, не е водно растение. Може би те заблудих като го нарекох тръстика, ама понеже малко ми прилича и затова. Simple Smile


# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Здравейте момичета ,може ли да ми кажете какво е това цвете- http://pepsi755.snimka.bg/flowers/gradinski-cvetya-2010.503631.19506937?
Благодаря ви.

# 56
  • Мнения: 6
Здравейте момичета ,може ли да ми кажете какво е това цвете- http://pepsi755.snimka.bg/flowers/gradinski-cvetya-2010.503631.19506937?
Благодаря ви.

Това цвете е алстромерия. Изглежда страхотно Simple Smile И аз се замислям дали да не си взема такова, но преди се коментираше, че не е особено издържливо май...

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Елинка,благодаря ти.Май проблема му е докато го завъдиш ,после е лесно.

# 58
  • Мнения: 9 905
здравейте, имам две неща да питам:
като говорите за постоянно поливане на тревата, на нас ни се получава като зеленясало по повърхността на почвата. Тя е доста песъчлива. Това има ли някакво значение, нормално ли е или трябва да се отстранява?

трябва да оставя градината за 4 дни в доста горещо време, около 40 градуса. Някакви идеи за импровизирано напояване? Как беше номерът със забучените бутилки вода и какво може да се приложи за тревата?

# 59
  • Мнения: 11 393
Много красиви градини си имате!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт