За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 37

  • 23 480
  • 730
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 782
Старата тема

Здравейте Simple Smile понеже вече е сезона на късите гащи, пък и детето върви, пада... тепърва ни предстоят рани... как третирате, какво трябва да имам в нас?

# 1
  • София
  • Мнения: 44 133
Никога не съм носила нищо кой знае какво, вода и мокри кърпи, лепенки...последните 2 години понякога взимам и сулфатиазол.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И аз нищо особено не нося - вода, лепенки и мокри кърпи само...
Ако трябва с нещо да се третира раната, просто се прибираме и го правим вкъщи.

# 3
  • Мнения: 11 849
svetl@ аз разбирам, че питаш какво трябва да имаш в домашната аптечка, а не навън Thinking. Та ако съм разбрала правилно вкъщи аз имам риванол, памук, бинт, лепенки и мехлем за рани Йодасепт.

# 4
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Botten Mary      bouquet

И аз с мокри кърпи или  вода почиствам само навън.В къщи обработвам с кислородна вода да тушира повърхностния слой на епидермиса.
Йодасепт за по дълбоки ранички е чудесен.Пудра не слагам.
Синините с крем арника-бързо отшумяват  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 44 133
Ако е за вкъщи - риванол и кислородна вода, памук, марли, бинт, лепенки разни размери гледаме да имаме. Но бощо взето не е имал кой знае какви рани в  този период точно...

# 6
  • Мнения: 170
запис при вас   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 39 782
За навън - цитопласт, вода, мокри кърпички.
Покрай каката свикнах да имам цитопласт в портфейла. И са свикнали да го търсят там Simple Smile

За дома - риванол, кислородна вода, медицински спирт.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 082
За навън винаги имам вода и сухи кърпички. Зависи от раната, но гледам да не забърсвам с нищо, за да не влизат допълнително твърди частици. Промивам с вода и подсушавам кожата около раната. Лепенки също избягвам, и двамата са с много чувствителни кожи и се обриват и от хипоалергенните лепенки.

Риванол не използвам, защото често дава алергични реакции. Кислородна вода поддържаме в аптечката, но тя е по-скоро за дълбоки рани, надявам се децата ми да нямат такива  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 216
За навън - цитопласт, вода, мокри кърпички.
Покрай каката свикнах да имам цитопласт в портфейла.
И аз го нося в портмонето си Wink

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Да, за в къщи имах в предвид.
Благодаря, ще си запълня аптечката   bouquet
А на вреето имаше едно бяло прахче, някой сеща ли се как се казваше?

# 11
  • UK
  • Мнения: 4 308
А аз все чудя какво да вземам за навън, вече няколко пъти съм свидетел как деца наша възраст си разбиват главите и устите доста сериозно по площадките. Разтрепервам се като видя как майката не знае как да реагира, аз съм същата и нямам нищо в чантата, нито да предложа да помогна, нито ако се случи на моето дете. Какво да направя в подобен случай като първа помощ, нещо за спиране на кървенето?
А какво е цитопласт?

# 12
  • Мнения: 2 216
имаше едно бяло прахче, някой сеща ли се как се казваше?
Сулфатиацол?

# 13
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А какво е цитопласт?
Обикновен антисептичен пластир/лепенка.

# 14
  • Мнения: 165
Хайде и от нас записче Peace

Общи условия

Активация на акаунт