Атопичен дерматит и себореен дерматит

  • 137 344
  • 406
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1
може да пробвам и това Бейби Тан, сега мажем с Протопик - 7 дни, това ни дадоха сега като ходихме на преглед, кризата отминава, но ръцете са направо унижощени, все едно на струг работи детенцето, така ужасно изглеждат  Sad

# 361
  • Мнения: 1
А някой пробвал ли е ефекта от пробиотиците, които се рекламират под път и над път? Миналата година купих Лактофлор на хапчета, доста са големи и не успях да го накарам да ги пие - ни нарязани, ни на прах направени, ни разтворени - абе, в никаква форма. Гледам на капки био гайя... newsm78 Ефект има ли някакъв? дайте съвет  Praynig

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 15:51 от binkakoleva

# 362
  • София
  • Мнения: 7 097
А някой пробвал ли е ефекта от пробиотиците, които се рекламират под път и над път? Миналата година купих Лактофлор на хапчета, доста са големи и не успях да го накарам да ги пие - ни нарязани, ни на прах направени, ни разтворени - абе, в никаква форма. Гледам на капки био гайя... newsm78 Ефект има ли някакъв? дайте съвет  Praynig

А каква връзка имат пробиотиците  Thinking
Аз наскоро пих пробиотици по друг повод, но това не ми повлия дерматита.

# 363
  • Мнения: 1
Е, нали трябва да ги продават smile3508 и рекламират как действат добре на стомаха, та засилват имунната система, та от там организма вече не реагира на дразнещите го елементи..... просто ставаме жертва на рекламата  Wink. но опитах вече толкова неща, които не помогнаха, чуда се дали има смисъл да му давам и тия измишльотини.

# 364
  • Мнения: 1 276
Това бях написла в една друга тема, но видях че и тук има мами, които се интересуват и за това го слагам и тук.
Здравейте, преди няколко месеца поставиха на сина ми диагноза атопичен дерматит. Където и каквото имаше по темата изчетох и най-вече от форума. Смятам, че след като аз черпих от нечий опит трябва да споделя и своя и да спестя (ако мога) нерви и средства на поне на някого. Ходихме при много лекари, защото независимо че ми казваха че не се лекува, а се израства. Сина ми беше на 4 месеца и неможех да си представя, че това нещо ще го тормози поне до 3 год. От цялото ходене резултата беше - кортикостероиди различни разбира се. Толкова литература бях изчела, че поне не го мажех с тях защото знаех че не помагат.Изключително съм благодарна на педиатъра ни д-р Груева, защото още от началото ми каза, че кортикостероидите не лекуват проблема. Кремове всякакви купувахме от скъпи, по-скъпи. За да не Ви ставам досадна с обяснения ще кажа на нас какво ни помогна. Мажем се с линола фет -сутрин и вечер задължително, през деня когато се сетя. Разредихме къпането, а във ваничката слагам Линола за баня.Още в началото слагах отвара от пшеничен зародиш във водата за къпане/шепа на 0.500л./Сега сина ми е на 1 година и почти нищо няма, но го мажа с линолата постоянно. На диета сме за всеки случай, т.е до сега не сме яли сирене, кисело мляко, свинско и телешко месо, яйце. Храни се от менюто за алергични деца на Ян Бибиян- много съм доволна.От септември започваме да включваме и тези неща, които до сега отбягваме.и другото най-важно нещо ходихме на хомеопат-д-р Мариян Иванов от Фитолек.рЕШИХ ЧЕ ХОМЕОПАТИЯТА АКО НЕ ПОМОГНЕ НЯМА ДА НАВРЕДИ.И така за сега се надявам да сме решили проблема. Много ще се радвам ако съм била полезна на някого. Мием се със сапум на Адерма серия ексомега.

# 365
  • Мнения: 1
ще купя и този сапун, ползвахме на себа мед, мисля, че при нас главната причина са полените и всевъзможните цъфтящи /ама май не до там, защото тази зима за пръв път алергията и пъпките, де си бяха постоянно са нас, иначе през зимата си почиваме от тях/, освен да купя косачка и да бръмча пред входа, друго не виждам като решение, пред блока тревата е 1м, ако искате вярвайте. звънях в общината, ама от там пратиха много поздрави на леля ми  Shockedпоследната криза беше след 3 дни престой на село.
не знам вече какво да му давам и да яде, горкия, дайте идеи за злоядо дете, всъщност не злоядо, а капризно  ooooh!. според теста картофите и ориза са с клас 1, всичко останало е 2 и 3.

# 366
  • Мнения: 1 276
Ами ние сме на диета, както съм писала храним се от менюто за алергични деца на кухня Ян Бибиян-много разнообразно и вкусно. В къщи мия само с вода особено в стаите.

# 367
  • Мнения: 1
ами... малко ще ме е срам да вземам храна от кухня за 7-годишен..... Embarassed

# 368
  • Мнения: 11 405
А някой пробвал ли е ефекта от пробиотиците, които се рекламират под път и над път? Миналата година купих Лактофлор на хапчета, доста са големи и не успях да го накарам да ги пие - ни нарязани, ни на прах направени, ни разтворени - абе, в никаква форма. Гледам на капки био гайя... newsm78 Ефект има ли някакъв? дайте съвет  Praynig

Даааа  Mr. Green Имам почти всичко, което се продава на пазара и е подходящо за деца. Файда никаква. В крайна сметка лекарка ми обясни, че само Имуно-нещо си newsm78 след 6 месеца давало добри резултати за хранителни алергии.

# 369
  • Мнения: 11 405
не знам вече какво да му давам и да яде, горкия, дайте идеи за злоядо дете, всъщност не злоядо, а капризно  ooooh!. според теста картофите и ориза са с клас 1, всичко останало е 2 и 3.

Вземи му купи едни витамини на Ями Беар /те били с естествени витамини/ и гледай как ще се разяде на ВСИЧКО.  Joy
Купих ги на племенника, който е 9 годишен и тежи 25 кила - много злояд и капризен и като емна това дете майка си да иска да яде, не може да му насмогне.  Wink

# 370
  • Мнения: 1
Капризна работа, ви казвам... Но има напредък - листчето магданоз не ми го метна отгоре като друг път, а си го изяде, иначе е световен проблем ако в супата плува нещо зелено, то едно чистете пада...  ooooh! а недай си в хляба да има някакви семена - бре, то едно човъркане, то едно чудо... разчитам, че след тия витамини няма да готвя по 4 менюта на ден и няма да прахосмуча семена, изсъхнал магданоз от предния ден или парченце пиперка в знак на протест ... Tired

# 371
  • Мнения: 174
Здравейте! Днес изживях такава изненада, че искам да споделя и да попитам някой наясно ли е защо става така? Малкия ми син (на 1год.) е с диагноза атопичен дерматит от 4месечен. Минах на диета, за да продаължа да кърмя, имаше слуз и кръв в акото, екземи. После Фризопеп след 8-мия месец, когато вече се предадох с кърменето. Не ядем никакви млечни освен Фризопеп, телешко, бобови, цитруси... Обрина се от праскови и домати към 10-тия месец - спрях ги веднага. Сега на 1г. лекарката ни прати на тест за хранителни алергии. Струваше 189лв, но това не ме спря, направихме го. Шока ми беше тотален, когато от 59 вида/групи храни той не даде алергия към НИТО ЕДНА! Нито към мляко, нито към домати или праскови...??! Не знам какво да мисля. Ясно е, че ще отида да говоря с лекарката. Но все пак да питам "патило" - някой сблъсквал ли се е с нещо такова? Каква е логиката? А сега да започвам ли да давам сирене, да го запиша ли на кухня? Съвсем се обърках.... newsm78

# 372
  • Мнения: 1
Сложна работа  Thinking Нали има във Варна някаква гастроентероголожка, при която останалите мами водят децата си - в терапията, не знам ти къде го водиш твоето детенце. ... моя от тоя тест е алергичен към абсолютно всичко и ми се реве от пъпките на АД - не мога да го оправя от 3 седмици насам и от 3-ма доктора, всичко влошава състоянието му.
Стискам палци!

# 373
  • Мнения: 174
Ами да - ходим при същата гастроентероложка - Др Георгиева. Мога да потвърдя, че тя се справи отлично с проблемите на малкия, каза, че тест не се прави преди навършване на годинка, защото не дава точни резултати. Препоръча ни теста, за да започнем захранване и да "не стреляме на сляпо". Аз очаквах да е алергичен поне към домати, такъв зверски обрив ми направи! В сряда ще отида да и покажа резултатите и ще споделя какво ми е казала.  Peace

# 374
  • Мнения: 174
Ами да довърша започнатото - доверявайки се на теста започнах захранване с домат, по малко и увеличавах всеки ден. Този път обрива беше доста по-слаб и се обнадеждих, че може да е от топлото. На третия ден изака слуз с кръв, нещо, което не беше правил от 4-5 месечен, когато ни поставиха диагнозата.  Sad
Обадих се на Др Георгиева - каза ни, че теста показва, че няма да направи тежка алергична реакция от храна, но явно си реагира с обрив или колит на домати - спираме ги за 6 месеца. И пак много внимателно захранване с млечни от 01.09., а за детска кухня явно мога да забравя на този етап...

Общи условия

Активация на акаунт