Срастване при момИченцата.

  • 224 038
  • 926
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 732
Почнах да се шашкам вече -колко теми за това срастване .А в същност къде точно е то че предната тема я четох по отгоре -не е ли на срамните устни?Как да проверя малката?

# 61
  • Мнения: 5 299
Почнах да се шашкам вече -колко теми за това срастване .А в същност къде точно е то че предната тема я четох по отгоре -не е ли на срамните устни?Как да проверя малката?
Знам, че много от вас ще се притеснят, но целта ми е все пак да ви информирам(до колкото мога) И аз бях много шокирана.  Темите, които четох бяха за срамните устни, което ме замисля вмомента дали не греша, но много ясно се вижда, че липсва дупчицата на влагалището. newsm78 Отваряш и краката и гледаш - то ще се вижда. А най-добре накарай педиатърката да следи.

# 62
  • Мнения: 8 505
Подкрепям идеята Peace Последната тема по въпроса пуснах аз заради детето на моя близка-педиатърът не само,че не я е преглеждал (нашата също не го прави),ами не е знаел към какъв специалист да я насочи-пратил ги е на хирург Shocked

# 63

Здравейте
Споделям моят опит за този проблем. Дъщеря ми беше на 9 месеца когато забелязах слепване(затваря се влагалището с тънка ципа). Беше останал малко неслепен участък. Веднага се обърнах към педиатърката, която ми каза, че при момиченцата понякога се появява такъв проблем. Каза, че в много от случаите се намесват хирургически. При нас лечението беше с крем за влагалище за жени(не знам дали е най подходящия), с който много внимателно и в много малко количество!!! се втрива  в самата ципа(слепения участък),  само вечер в продължение на 20 дни(много внимавах да не попадне във влагалището) след което 1 месец намазване с вазелин пак само вечер в много малко количество. Отлепи се и всичко беше наред. След известно време пак започна да се слепва. Лекарката ми каза, че до 5-6 години ще го имаме този проблем. В момента е на 4 години. Всъщност за 3 години в момента слепването е около 3мм. Не смея да го прилагам препарата пак защото не знам как въздейства върху детския организъм.
Постоянно я наблюдавам. Всяка вечер й измивам хубаво дупенцето. Забелязах, че лятото когато имат децата възможност да се къпят в басейн или на море действа благоприятно. И още нещо. Преди използвах само мокри кърпи на Nivea за дупенцето, смених ги с мокри кърпи Pampers, но е най добре водата. Предполагам, че също има значение и кога ще се спре използването на памперси.
Слепването може да доведе до инфекция на пикочен мехур и бъбреци поради невъзможност на урината да изтича навън. При нас бяха останали 3 -4 мм до крайно слепване. Просто ги наблюдавайте и посетете лекар.
Когато беше на 2 годинки посетихме детски гинеколог, който каза че слепването се лекува само чрез срязване. Казахме й за начина който ние сме използвали. Тя каза, че с препарати за възрастни  може да има последствия.
Но пък не дават гаранция, че ако срежат няма да се слепи пак.
Вижте и този форум  има някои неща. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32927.0;all

# 64
  • София
  • Мнения: 2 209
Аз също съм за заковаването на темата!
И моята дъщеричка е с подобен проблем. Открих го случайно благодарение на прочетена тук тема, към която диана 71 е дала по-горе линк. Ами ако не бях прочела темата newsm78? Сигурно щяхме да го докараме до някоя уроинфекция.
След нашия случай педиатърката ни започна да преглежда масово момиченцата и откри още 3 със срастване Shocked! Та значи хич не е рядко срещано явление.

# 65
  • Мнения: 5 299
Аз също съм за заковаването на темата!
И моята дъщеричка е с подобен проблем. Открих го случайно благодарение на прочетена тук тема, към която диана 71 е дала по-горе линк. Ами ако не бях прочела темата newsm78? Сигурно щяхме да го докараме до някоя уроинфекция.
След нашия случай педиатърката ни започна да преглежда масово момиченцата и откри още 3 със срастване Shocked! Та значи хич не е рядко срещано явление.
Съни, вие как се справихте с проблема?

АЗ вчера не успях да заведа малката на преглед, но днес мисля да извикам в нас лекар Confused

# 66
  • Мнения: 657
Кой лекар смяташ да извикаш. а също съм от русе и всеки месец викам д-р Петрова ,у нас. тази която работи в детско кърмаческо оделение.

# 67
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
здравейте мами, нека споделя моят опит, може да ви е от полза. моята дъщеря се е родила с проблем на срастване на влагалището имаше дупка, но имаше и втора тоест с ципа посредата , като в на4алото се виждаше като опа64ица с тъкан и власинки познайте как се упла6их ама и нашите лекари са такива немарливи (аз много съм патила) и отидох на 4астно на лекар специалист- във Варна е д-р Василева -тогава бебето бе на около 1 г. тя каза срастване и вероятност от дублиране на органите, но на тази възраст не се вижда да из4акаме до пубертета-само хигиена и свещи4ки при възпаление, а тя имаше дори тогава и така с много внимание до миналата година операцийката е за 5мин и ми струва 25лв привързва се ципата посредата със спец. конец и се резва.не боли после около седмица се промива и пази рани4ката. това е за дублирането не сме я проверявали.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз също съм ЗА заковаването на темата.За съжаление се указва че и при момиченцата срастването е може би малко по-малко срещано отколкото при момченцата.
Ето ги нашите патила:
През лятото случайно попаднах на тема тук за срастването.Мисля че беше на РЕНИ.Тъй като ме беше страх много много да натискам бебка в областа на пишето,а и да си призная честно не знаех как точно изглеждат половите органи при момиченца бебета не бях забелязала нищо.След прочетеното обаче я огледах добре и с ужас установих че дупчицата на влагалището е съвсем мъничка и липсва това което е като устни отсрани(съжалявам за изразите ако не са точни, но ми е трудно с названията).На консултацията го споделих с педиатърката и тя установи че има срастнали лабии.Тук е мястото да кажа че до този момент(това ни беше втората педиатърка) никой не се беше сещал да поглежда какво е положението.Стела беше на 1 година тогава.
Веднага ни изпрати да ходим при много добра лекарка в Пирогов,впоследствие разбрах че е уроложка.Аз със целия си акъл взех мъжа ми и тръгнахме веднага.Това,което бях чела тук за съжаление се беше изпарило и нямах спомен какво бяха писали препатилите.
Докторката в ПИрогов извърши манипулацията с ръце.Просто дръпна по-рязко да се разтвори.За писъците на детето ми и тези в последствие като пишкаше не искам да си спомням,защото ме побиват тръпки всеки път и плача.Не ми даваше дълго време да я пипам и пищеше като сменяхме пампата.
След един месец на консултацията педиатърката пак преглежда Стела и каза че пак е срастнало.През това време обче аз бях изчела всичко което намерих.Размених си ЛС с препатили майки от форума(Много им благодаря за помоща) и бях наясно със ситуацията.
Казах и че този път си искам направлението и искам да отида при детско-юношески гинеколог.Няма да подложа 2-ри път и то само след 1 месец детето си на същите мъки.Бях сигурна че оная докторка въобще не го е разстворила както трябва и не може за 1 месец да срастне отново толкова много.
И така по препоръка на мамите от форума отидохме при д-р Сираков в МД.Той ми обясни че това е особеност на детската кожа,която е по-чуствителна и е възможно да срасне пак и пак и така до пубертета.Манипулацията,която той извърши беше със скалпел.Трая секунди.Стела не разбра нищо както по време на,така и след това.Питах го и за кремчетата,но той ми каза че с тях става по-бавно разтварянето,а през това време се развъждат гадните бактерии.За това препоръча да се действа оперативно.Изписа ни кремче да се маже мястото 1 седмица,за да е мазно и да не срастне пак и бани в смрадлика всяка вечер.
От тогава са минали 3 месеца и за сега няма наченки на ново срастване.Дано да е все така.Извинявам се че стана дълго,но виждам че много майки ги тревожи този проблем и се надявам поне малко да съм помогнала.

# 69
  • Мнения: 5 299
И така - днес водих малката при моя позната лекарка. Както казах вече, това което видях, че е срстнало валаглището - така се и оказа. Също така и част от малките срамни устни са слепнали. Направо не мога да си обясня как не съм го забелязала. Убедена съм, че преди няколко месеца като гледах влагалището си беше нормално,. Та моята позната ми обясни, че е имала подобни случаи, но се е разбрало чак в пубертета, когато идва първата менструация при момиченцата, понеже кръвта няма как да изтече. Тъй като тя не е специалист, каза че утре ще говори с няколко нейни колеги, и ще решим какво да правим. В Русе няма детски гинеколог, и най-вероятно ще се наложи да я заведа в София.

За това ще помоля Галя -да ми дадеш телефони и адрес за връзка с този лекар, при когото си водила Стела. Благодаря ти много, че се включи в темата( добре, че беше Вергилия) Grinning

nia72  - мислех да викам Досев, но се отказах. И други приятлеки ми казаха за Петрова, но ще изчакам мойта позната да ми каже нейнното мнение.

Марси много се радвам, че при вас са се оправили нещата Laughing

Диана - благодаря ти много за линка. Издирвах го, но не можах да го намеря.

# 70
  • Мнения: 2 732
А задължително ли е да е детски гинеколога?

# 71
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами нашата педиатърка не е гледала Алекс за такова нещо. А да си призная аз също. Embarassed Сега спинка, но утре задължително ще погледна. Наплаших се. Добре де, а как пишка в такъв случай?

# 72
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
triazbva da e detski

# 73
  • Мнения: 1 809
А задължително ли е да е детски гинеколога?
Мился,че ако прочетеш мнението на galq4 ,което е малко по-нагоре от твоето, ще си отговориш на въпроса .

galq4 ,съжалявам за това, което детенцето и вие сте преживели  Sad
Това ,което е напавила тази от Пирогов е отвратително  #Cussing out

Аз също не съм се заглеждала ...нито педиатърката ни  newsm78, после ще погледна  Blush

# 74
  • София
  • Мнения: 2 181
Иренка,нали ние жените имаме по 2 дупки Wink.От едната пишкаме,а другата е тази която сраства.


4baby,д-р Сираков преглежда от 10 до 12ч всеки ден в поликлиниката на МД с направление.Кабинета е като влезеш вдясно,третата врата.Пише "детско-юношеска гинекология".Ако имате възможност елате до София.
Утре когато имам време ще изровя и старите теми и ще постна линковете към тях.Мисля че в едната пишеше и за частен прием на д-р Сираков.

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 10:19 от galq4

Общи условия

Активация на акаунт